Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor hogy van ez az...

Most akkor hogy van ez az angol bulldogoknál?

Figyelt kérdés

Szeretnénk venni egy angol bulldog kiskutyát. Azt olvastam, hogy a standard szerint a súly kanoknál 25 kg, szukáknál max 22,7.

Viszont kiállításokon illetve tenyésztőknél azt látom, hogy a kutyák rettenetesen kövérek, szinte mozdulni se bírnak. Tehát akkor a kiállításon se számít a standard, csak hogy minél "nagyobb" legyen a kutya?


2011. jún. 1. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Felháborítóak a kiállítási bulldik szerintem is. Kicsit jobb a divat, mint 15 éve, de még mindig az életképtelen alacsony, széles, zömök bulldogot részesítik előnyben. Aránytalanul széles mellkas, kicsi fej.


Ha én még tervezném, hogy valaha veszek pénzért bulldogot, akkor egyetlen szimpatikus tenyésztő van, aki viszont mivel ugye nem férnek bele a kutyái a standarba, tk nélkül tenyészt:


[link]

2011. jún. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Miért, ők hány kg-sak voltak?
2011. jún. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jó angol bulldogot nagyon nehéz lesz találni, még tenyésztőnél is szerintem. Az utóbbi 10 év "termése" igen csak torz lett és mind torzabbá válik.

Ja! A standard... Talán a bírókat kell róla megkérdezni, hogy ismerik-e és betartják-e az ezen szempontok szerinti értékelést. Szerintem már elég rég csúszik ez a kiállítósdi is, de lehet csak én vagyok pesszimista és rosszul látom.

2011. jún. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát ha szemre megmondod, hogy hány kilósak, akkor gratulálok. 22-25 kilóval is simán tűnhetnek elhízottnak, hiszen alapvetően alacsonyak, csak nagyon husis a testalkatuk. Ez nem a mostani tenyésztők hibája, ilyen a fajta és kész, emberi beavatkozás nélkül szaporodni sem tud, nem csodálkozz rajta, ha menni is nehéz nekik. Amit te látsz a kiállításokon, az nem egy egészséges kutyafajta, de sajnos ez a sztenderd, ez a "normális".
2011. jún. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!