Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatappal kapcsolatos...

Kutyatappal kapcsolatos dolog: erdekelne a velemenyetek a Brit Care puppy taprol, meg persze az osszes premium taprol?

Figyelt kérdés
Ha valaki tud valami okosat azt ossza meg velunk. De ne csak annyit hogy jo vagy rossz.Ha lehet kicsit bovebben, hogy mit is vegyen figyelembe egy kezdo kutya tulajdonos ha a legjobbat akarja kutyajanak.
2009. márc. 17. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:
[link] nézd meg ezt és válasz amugy szerintem elég jó minösségű és az ára se túldrága.Próbáld ki a tápot és ha megvagy elégedve vele akkor etesd ezt a kutyáddal.
2009. márc. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem jó dolog a prémium táp. Akinek lehetősége van prémium táppal etesse a kutyáját! A prémium minőségű tápok koncentráltan tartalmazzák a tápanyagokat, semmilyen vitamint vagy más étrend kiegészítőt nem kell mellé adni, csak elegendő friss vizet. Mivel koncentráltan tartalmazza a tápanyagokat sokkal kevesebb mennyiség kell belőle mint egy Pedigréből, így ha azt vesszük, hogy mennyit eszik meg egy általános tápból a kutya és mennyit a prémium tápból, kb ugyan ott vagyunk ha az árat nézzük. Így még azt sem mondhatjuk, hogy a minőség táp sokkal drágább. Az a jó táp ami megfelelő arányban tartalmazza a fehérjéket a zsírokat és vitaminokat. Vannak tápok amikben a fehérjét növényi anyagokkal pótolják a hús helyett. Nem kifejezetten rosszak ezek sem, de azért törekedjünk arra, hogy a kutya olyan tápot kapjon amiben nagy % ban van hús, mivel a kutya hús evő ragadozó állat és nem csirke, hogy gabonával etessük. Mi az Eukanuba tápot részesítjük előnyben a többivel szemben. Yorki kutyusokat tartok és kifejezetten ennek a fajtának (is) készít a gyártó tápot. Kaptunk egy kis mérő poharat a táp mellé, ezen be van jelölve, hogy mennyi tápot kell 1 napra elosztani a kutyusnak. Ez attól függ, hogy hány kg a kutya. Mikor megvettem a tépt az állatorvos megmérte a kutyáim súlyát és az alapján mutatta meg, hogy melyiknek mennyit adjak a tápból. A kan kutyám kicsit nagyobb, úgyhogy ő többet kap :) Láthatóan nagyon szeretik ezt a tápot, szívesen eszik, eddig nem volt vele problémám. Lassan egy éve ezt a tápot eszik és azóta többet tudok költeni játékokra, fésűkre. Előtte sokféle tápot próbáltunk, de sosem volt olyan amit huzamosabb ideig szívesen ettek volna így rövid időközönként mindig váltogattuk a tápokat.

Az Eukanubán kívül több más prémium táp is létezik. Szerintem kérd ki az állat orvosotok véleményét és az alapján dönts! A neten sok helyen tudsz olvasni a különböző tápokról.

2009. márc. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
En is Brit Care puppyval etettem a bullterrieremet , mikor elhoztuk a gazdajatol nagyon sovany volt szegeny , 3 honapos kora utan Brit Care Juniorral etessuk es nagyon szepen fejlodik , meghizott es megerosodott.
2009. márc. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!