Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rotis tapasztalok? (házőrzés,...

Rotis tapasztalok? (házőrzés, mozgásigény. ) Mért jobb mint egy dobermann?

Figyelt kérdés
2011. jún. 1. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kiválló házőrző,viszont egy kicsit lomhább mint egy dobermann. Azért jobb mint egy dobermann,mert egy dobermann-nak extra igényei vannak. pl: télen fűtött helyen tarsd különben megfagy,dupla kaját adj neki mert lefutja és ugy fog kinézni mint egy agár,és egy dobermannt nem lehet hosszabb időre kennelben tartani (ez mondjuk a rotira is igaz,de a roti azért türelmesebb,nyugodtabb kutya)
2011. jún. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
remek hazorzo..de azert vigyazni kell mert nem csak a szaja jar..ha kell harap-tep es meg is olhet..az ilyen kutyaknak meg kell adni a tiszteletet, es fiatal koruktol kezdve oda kell figyelni a tanitasra hogy kiegyensulyozott es szotfogado kutya legyen beloluk..egyet ertek az elozovel abban,amiert jobb mint egy dobermann...de viszont a rotikat sokat kell mozgatni,mert nagyon hamar ellustul es meghizik
2011. jún. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én jártam ki lovardába, napi rendszerességgel segédkezni, ott voltak rotik, azelőtt semmi bajom nem volt velük, de ott megláttam mire képes a roti ha elszakad nála a cérna. Neki ment egy lónak, a lónak a lábát egy életre lerendezte, közben a rotira ráment a német dog, de hiába, mi hárman igyekeztünk leszedni a rotit a lórol, nem részletezném milyen keményen, mert ugye nem akartuk hogy a lovat elevenen szétszagassa, de így is fél óra küzdelem volt megfékezni, a fél óra az azzal telt, hogy amivel csak tudtuk tereltük a roti figyelmét, a ló tépéséről, mert leszedni csak puskával lehetett volna. Tudom minek volt szabadon? Mivel az említett esetig a roti olyan békés volt, hogy a lábamnak dőlve képes volt elaludni, meg ugye egy több hektáros területről beszélünk, amit egy kenelből a kutya nem tud átjárni. A lényeg, a roti több év után, az egyik percről a másikra minden ok nélkül, a lónak úgy neki ment, hogy majdnem felért egy horror filmel, pedig ott született, és a lovak között nevelkedett, a lovat is ismerte kiskutya kora óta. Én akkor tapasztaltam meg, hogy mennyire tud instabil lenni a roti, és ami még érdekes, hogy pitek is vannak kint, azokkal még ilyen sose fordult elő, de még csak gyengébb sem, a roti meg minden előjel nélkül, egy brutális vadálattá vált, az orrunk előtt. Én nem engednék rotit ezek után a portára, legfőképp mert két gyerekem van, de ha egymagam lennék sem, mert ha az megzakkan, csak a golyó szedi le az áldozatról. Házőrzésre persze lehet jó, mert fizikailag tuti rátermett, csak a roti, kis balszerencsével, lehet olyan puska, ami visszafelé sül el, nem is gyengén. Persze ezzel nem azt mondom hogy ez az általános, de én ezt nem kockáztatom meg, mióta átéltem ezt, inkább alszok nyugodtan, úgy hogy berni pásztor van az udvaron, persze azóta különös óvatossággal, de a rotit nem vállalom be, mert az egy időzített bomba az eset óta a szememben. Bőre sikerült, nekem ez a tapasztalatom a rotival, remélem hasznodra válik a döntést illetően. udvarra nem ajánlom, nagy területre, meg a pitet, de ahhoz kellő szigor is kell. ütni sose szabad!!!
2011. jún. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Rotikat tenyésztettünk. NEM SZABAD ELFELEJTENI,HOGY MUNKAKUTYÁRÓL VAN SZÓ,SZERET A SZABADBAN LENNI !!értelmes,magabiztos. egy ilyen kutya magabiztos,határozott kazdát igényel. pici korukba elkell kezdeni nevelésüket,nem pedig pátyolgatni. gazdért mindent megetsz,hűséges kutya. kissé dominánsak,erre odakell figyelni!! család barátait lelkesen üdvözli,az idegennek azomban nem tesz kivételt. remélem tudtam segíteni :)
2011. jún. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát én a dobermannt szeretem jobban, és volt rápélda,hogytélen is kibirta kivül a dobi.A rotitol félek egy kicsit azért. nagyon instabil,és megjegyzi, a sérelmeket.
2011. jún. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Rotink van , csak kicsi kortól érdemes elhozni ,ha idősebb akkor már én nem vállalnám . Különben nagyon jó házőrző kutya az idegeneket nem engedi be,de ha például barátok jönnek és szólunk rá oda se figyel, ha jól van nevelve nagyon szófogadó, anyum nekünk is félt mert sokszor volt kutya támadásos hírekben, de szerintem ha jól bánsz vele és megmozgatod akkor alszik egész nap és még rosszat sem csinál

Igényeli a hosszú sétákat , mi erdőre járunk vele el van engedve szájkosár meg póráz nélkül semmi probléma nem volt még vele.

Kisgyerekek ha vannak kiskora óta szoktatni kell mert ugye egy gyereke matat meg , húzza fület stb.,de ha hozzá van szoktatva nagyon jó játszótárs nekik vagy csak simogatni való :)

Ha első én jobban ajánlom roti nőstényt azok nyugodtabbak :)

remélem segítettem :)

2011. jún. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!