Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb.8 hónapos kutyám megeszi a...

Kb.8 hónapos kutyám megeszi a fa bejárati ajtót. Hogy állítsam le?

Figyelt kérdés
Üveglapok vannak benne, még pár nap és mozogni fog, aztán ki is eshet. Akkor kezdte rágni, mikor ivartalanították és lekerült róla a gallér, aztán leállt pár napra, de most megint rágja. A fogai már kinőttek. Csak akkor csinálja, ha nem vagyunk itthon. Mit csináljak vele, mit kenjek az ajtóra?? Ez így nem mehet tovább! :S
2011. jún. 1. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Vegyél neki olyat, amit rághat! Pl egy nagy cupákos csont! abból pótolja a kalciumot is, mivel lehet, h a kalciumhiány miatt jött rá a rághatnék! az is lehet, h szimplán unatkozik, emiatt vegyél neki rágókát! Az ajtófélfát meg fújd be szerintem dezodorral, bár szerintem leáll a bomlasztásról miután kapott rágókát! :)

sok sikert!

2011. jún. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Van rágnivalója... :(
2011. jún. 1. 22:39
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát, így végképp nagy dilemma. :)


És ha adnál neki egy fadarabot, hadd rágja azt?

Vagy mi van, ha azért rágja, mert ki akar menni?


szerintem legvégső esetben kreativitással valahogy vonjátok be valamivel az ajtófélfát.


Passz.

2011. jún. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nálunk addig rágott a kopó fogváltás után is amíg rendesen le nem mozgattuk. reggel 1 órával korábban kelek és viszem a 2 kutyát 1 órára sétálni meg futtatóba és azóta nyugton van, pedig 11 órát vannak egyedül hétköznap.

egy 8 hónapos kutya tele van energiával és azt bizony le kell vezetni valahogy.

ami még sanszos (de nem helyettestheti a mozgást!!)a szeparációs stressz. belinkelem inkább a cerberos kutyaiskola írását, mert őt jól össze van szedve a dolog:

[link]


ez pedig konkrétan a szeparációs stresszről szól:


[link]

2011. jún. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Veszel cipészkellékesnél Bőrolajat, színtelent. Bekened az ajtót és bízol benne, hogy kellően elriasztja a kutyát az íze. Általában használ.
2011. jún. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

persze, elriasztani jó 5let, de ha nics lemozgatva akkor ez csak tüneti kezelés és akkor majd talál más rombolni valót. nem fog az ajtóhoz ragaszkodni egyáltalán.

nálunk azt csinálta a kopó hogy befújtuk az ajtót ecetes-vízes lével és megtalálta a falat. ennyi. mindent meg nem lehet lesprayzni.

2011. jún. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a kutyának megfelelő fizikai és szellemi munkavégzésre van szüksége+ meg kell tanítani a nyugodt egyedüllétre és az emberek személyes terének tiszteletére!

a problémát szeparációs stressznek hívják -ha nem kezelitek most nagyon komoly problémái lesznek a kutyátoknak és rajta keresztül nektek is!

2011. jún. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

az egyik haverszomszédnak a 2 amstaffja, mega z utéánuk levő amstaff argentin dog párosai annyira szétkapták a lakást hogy el sem hinnétek. nincsenek már ajtófélfák, lerágták a konyhabútor széleit, az egyik majdnem kirágta magát a bejárat ajtón. ezt -bár nem ismerik el- annak köszönhetik h nem mozgatják le a kutyáikat, tehát beviszik őket a mögöttünk lávő füves terültre 1 órára és ennyi. a kutya ott lézeng körölöttük oszt ennyi.

énmeg egyszer felhábordtam lent hogy a kölyök opóm, megkezdte a falat, a wc ajtót ráadás műsorszámként letépte a upc vezetéket... fel voltak háborodva hogy én min vagyok felháborodva. ez a kölyökkutya tartással jár. hát a francokat. fogtam magamat és 1 órával felváltva korábban kelünk a párommal és visszük 1 órás sétára, futtatóra kutyákat munka előtt!nahh azóta nincs gond.

meg délutánonként tanítgatjuk őket a futtatón. 2 hét mulva mehetünk a kopóval suliba kb 7 hónapos és akkor még az agyi lemozgatása is meglesz.

2011. jún. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekünk sem használ semmi: sem a falkavezér szabályok, sem a rágóka, sem a futtatás, semmi. Ha egyedül van, megzakkan és az ajtó elég gázul néz ki. Mi nem tudtunk jó megoldást, megvárjuk, még kinövi.
2011. jún. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

csinááljátok az 5 perc szabályt is? mármint hogy ha hazaértek 5 percig nem vesztek róla tudomást, csak ha megnyugszik? elköszöntök tőle ha elmentek?

mert ha ezek vannak meg le is van mozgatva, akor lehet h kinövi.

mennyi idős?

nekünk szerencsére a mozgatás bevált.

2011. jún. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!