Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nem engedem a vízbe,...

Ha nem engedem a vízbe, vihetem a strandra?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hetes kiskutyám. Augusztusban megyünk nyaralni a Velencei-tóhoz. Ha nem engedem a vízbe, a szabadstrandra kivihetem magammal, ha biztosítani tudom,hogy senkit nem zavar ( nem megy oda senkihez, nem visít, stb. )?
2011. jún. 2. 07:44
 1/6 anonim ***** válasza:
ezt már a másik helyen is leírtuk... ha sokan vannak, úgyis lesz egy kisgyerekes anyuka/apuka, aki nekiáll hőbörögni, hogy zavarja őket vagy bántja a kisgyereket, ill. ha egyszer is látják, hogy odapisil a fűre, azzal jönnek majd, hogy "Na de én oda teszem a törölközőmet, fúj..."... a másik dolog: ha napközben viszed, ráadásul augusztusban, és nem mehet be a vízbe, a szegény kutya fog hőgutát kapni, sokkal érzékenyebbek erre, mint az ember, mert ők nem a teljes testükön izzadnak, párologtatnak, mint mi, hanem csak a nyelvükön, a lihegéssel. Szóval a kutyának sem jó a tűző napon aszalódni. Persze ha mázlid van, kevés az ember, azok épp mind olyanopk hogy nem szólnak, akkor lehet. De én a helyedben reggel és este mennék a szabadstrandra a kutyával, napközben otthonhagynám vagy otthon maradnék vele.
2011. jún. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A nagy melegben amúgy se megyünk, 2 éve a fiam, Őt se teszem ki főni :)

De elméletileg tiltva van,hogy bevigyem,vagy nincs?

Megbüntetnek,vagy nem?

Mert ha nincs ilyen törvény,akkor nem igazán érdekel. Azzal nem jöhet,hogy bántja a gyereket,hiszen akkor lesz 5 hónapos,tehát igencsak kölyök, másrészt ott a 2 éves gyerekem. Ha azt nem bántja, akkor az övét sem.

Tiszta gáz, hogy itthon nem lehet levinni. Annyiszor látni,hogy nyugaton az emberek a tengerparton kutyáznak. Itthon meg...

Én vagyok az UFO a családban is,mert megmondtam,hogy vagy kutyástól nyaralok, vagy sehogy.

2011. jún. 2. 09:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom eddig még csak Siófokon hoztak olyan rendeletet, hogy már a szabadstrand területére sem lehet kutyát vinni.
2011. jún. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a tiltás valóban csak magára a vízre vonatkozik, a szabadstrandra elvileg nem, ha nincs kitáblázva, hogy tilos odamenni kutyával - jogilag. A gyakorlatban meg ki kell próbálni. Mi júliusban megyünk Agárdra nyaralni, és én is tervezem, hogy megpróbálkozunk a közös fürdéssel, sétával (már csak azért is, mert nem fogok a főúton sétálni a kutyával, ha ott van a szép tópart) - a kakit meg nyilván felszedjük. Ha gondolod, nézz vissza ide július 10 után, akkor beírom majd a friss tapasztalataimat.
2011. jún. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oké,várom a tapasztalatokat :)
2011. jún. 2. 11:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy amelyik strandra nem lehet kutyát bevinni (még a partra sem), akkor az ki van táblázva. Ha nem találkozol táblával, akkor nem csinálsz olyat, amit nem lehetne. Ha van tábla, és mégis beviszed, akkor az úgy szívás. Akkor tényleg megbüntethetnek. Ha nincs, akkor hiába szól bárki, hogy zavar (nem pisil-kakil-ugat-nyüszít), nem vagy köteles elmenni onnan, hiszen nem tiltja semmi, hogy ott legyen a kutya.

Jó nyaralást ;)

2011. jún. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!