Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van, hogy külföldön...

Miért van, hogy külföldön egyre több helyre engedik be a kutyákat, Magyarországon pedig egyre több helyről tiltják ki?

Figyelt kérdés

Pl. munkahely, strand, park. Inkább kéne valami olyan,hogyha leteszek egy engedelmességi vizsgát, vagy valamit,ami bizonyítja,hogy a kutyám nem árt senkinek,engedelmes, nem pisil-kakil összevissza, akkor bevihetem. De ennek semmi értelme,hogy a sok bunkó kutyás miatt ki vagyunk tiltva mi is.

Vagy csak szerintem van rosszul így?


2011. jún. 2. 10:07
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem is igazad van. Borzasztó a helyzet, az emberek úgy félnek a kutyától, mintha valami szörny lenne. Multkor bementem vele egy kis üzletbebe, csak a kasszaig, venni egy doboz cigit, már megszólítottak. Egy 5 kilós kutya, ölben. Mi a francot tud ártani? Más üzletbe be se engednek vele. Aztán nagyobb üzletekről ne is álmodjunk, hogy bemehetunk. Pedig néha nekünk jól jönne, mert pont egy nagy szupermrket előtt jövünk el a sétából, elintezhetném egyben az esti bevásárlást is, de szó se lehet róla, még ölben se. Nem értem mit tud ártani. Nem baj, mikor megnyerem a lottót, nyitok egy egész kutyacentrumot, ahol mindent szabad :D
2011. jún. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
66%

Egyetértek.... itt ez az iszonyú meleg, a kutyámat mindig kicsit megfürdettem a közeli park kis csobogólyában... imádta.... és kell is neki... erre majdnem megbüntetett a rendőr... A világ éegaranyosabb kutyája... még a szájába is nyukálhatnak... pedig bull terrier keverék... de kineveltem...


Nem tudom miért kell ezt az aranyos dögöket azokhoz az elkapatott ebekhez hasonlitani... akit csökkent értelmiségű gazdáik agresszivitásra nevelik.... Sajnálom azokat a kutyákat....


Em meg azért van mert a magyar állam egy nagy rakás %!@*.... de nem itt akarok politizálni....


Én legalább annak örülnék ha kialakitanának egy parkot a városban ahol kutyákkal lehet lenni....

2011. jún. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
81%
Talán mert a magyar gazdik jó része felelőtlen.
2011. jún. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:

Vagy ha már nem lehet bevinni,akkor csinálnának olyanokat, ahova be lehet. Oké,legyen tilos a szabadstrandon fürdetni,úsztatni,de akkor legyen nem messze egy kutyás strand. Ha nem lehet futtatni a parkban,akkor legyen kijelölt futtató. Mert tőlünk pl. 40 km-re van a legközelebbi, és az azért nem lehet elvárni,hogy napi 2000Ft-ot elutazzak;hogy futhasson a kutya.

Szóval idiótán van kialakítva,az tuti.

Engem tegnap előtt megbüntettek,mert szájkosár nélkül sétáltattam a 3 hónapos kölyökkutyám,ugyanis a helyi rendelet,hogy 30 cm marmagasság felett kell a szájkosár. Gratulálok hozzá.

2011. jún. 2. 10:32
 5/46 anonim ***** válasza:
60%
az mondjuk normális,hogy a strandra nem viheted be,ma szabadstrandra.Nem szívesen szagolgatnám napozás közben a kutyákat,meg aknába sem szeretnék lépni...A parkból való kitiltás meg azért vqn mert sok gazdi nem szedi össze a kutyapiszkot...
2011. jún. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
51%

"Egy 5 kilós kutya, ölben. Mi a francot tud ártani?"

Élelmiszertörvényről hallottál már, higiéniás követelmények, meg egyéb ilyen "baromságok", amik a kutya méretétől függetlenek.

Lehet fikázni, de nekem is volt 3 németjuhászom, nem vagyok kutyaellenes, de az alapvető dolgokat betartottam.

2011. jún. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
6%
egyetértek,én is szeretem a kutyákat,van is 2,de elég betegesnek tartom,ha valaki a kutyája nélkül nem mozdul ki sehova.Könyörgöm,nem bírtok ki néhány órát?még a strandra is elvinni,röhej.És igen,mondjuk azért az ANTSZ csúnyán megbünteti és bezáratja az üzletet ha pont ellenőrzés van és valaki beviszi a kutyáját....de persze,biztos nektek van igazatok.
2011. jún. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően egyetértek, mivel kutyás vagyok és jól nevelt kutyáim vannak és mert sokat járok külföldön kutyával és tudom mi van. Ám azt is tudom, h a magyar ember nem csak kutyatartásban hanem az élet más területein (vezetés, más emberekkel való kommunikáció, segítség stb) kulturálatlan, és a legalapvetőbb szabályokat sem tartja be. Sajnos a normálisak szívnak a hülyék miatt. És sajnos ez nem égető és szavazatszerző kérdés h ezzel bárki is foglalkozzon.


Első: h szupermarketbe (értsd: élelmiszer boltba) külföldön sem mehet be kutya.

2011. jún. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 nory0722 ***** válasza:
Ott sokkal szigorúbbak is a tartási körülmények,így a legtöbb kutya jólnevelt,rendesen ápolt...hasonlóak. Ahol én vagyok önkéntes,Németországba visznek rengeteg kutyát,innen fogadnak örökbe,mivel ott annyira szigorúan ellenőriznek mindent,hogy van,aki szeretne kutyát és jól is tartaná,nevelné,etetné,szeretné,mégsem fogadhat onnan örökbe,mivel nagyok az elvárások(pl naponta 1-2 órát lehet láncon max a kutya-ez jó mondjuk, kell,hogy legyen kennelje,ami x négyzetméter-van-van,aki csak a kertben szeretné tartani...stb). Törvényt szeretnének itt is,mi szerint minden kutya chippel rendelkezne,még pedig olyan chippel,ami regisztrálva van a kutya minden oltása,esetleges kezelései. Ha megbízhatóak lennének az emberek(márpedig sokan felelőtlenek) akkor itt is több kutyás park,munkahely lenne. De ehhez még kell jó pár év,és türelem.
2011. jún. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
A strandra miért ne mehetne (normális, engedelmes) kutya?? Mármint élővízhez?
2011. jún. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!