Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire lehet negativ hatássa...

Téékáá kérdése:

Mennyire lehet negativ hatással a személyiség fejlődésére egy 4 hónapos kölyök kutyának? (lent)

Figyelt kérdés
Sokat vagyunk lent a parkban, és van pár kankutya ott akik abban a korban vannak h mindennel párosodni akarnak ami mozog, még azzal is mi nem!Ha ott vagyunk álltalában cébaveszik az én kiskutyámat!Az egyik ilyen kutya doberman, igy le tudja szoritani az enyét!A kiskutyám próbál védekezni, harpja a pofáját, meg a nyakát, de kiszabadulni nem igazán tud!A Doberman gazdája nem szedi le róla, még olyan is volt h le akarta fogni az én kiskutyám fjeét h ne harapja az ő kutyáját, mert még megsebesül a pofája, de az közbe eröszakolja az enyémet!Melyik a helyesebb, hadjam h vergődjön a kiskutyám, védje magát ahoy tudja, vagy rúgjam le a dobermnat?Nekem a második szimpatikusabb,,,
2011. jún. 2. 10:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

ne rugd le, csak húzd le róla

(ez nem erőszakolás, csak a dominancia jelzése. Azért elég ritka, hogy 4 hónapos kutyával szemben alkalmazza egy kan.

Csak ez az egy volt ilyen,ugye?

2011. jún. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A dobermann gazdája egy paraszt!

Ettől függetlenül én nem merném lerúgni a kutyát, félnék, hogy megharap.

Nincs más park a környéken?

A kutya gazdájának nem használ a szép szó, hogy ne hagyja a kutyáját minden szukával párosodni?

2011. jún. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

nehagyd hogy egy másik gazda hozzáérjen akutyádhoz! kérdd meg hogy tartsa távol a tiedtől! a kutyát ne rúgd le, 1 mert megharap a paraszt gazdája meg pofánvág, 2 nem a kutya a hülye hanem a gazda, ezért mondd el neki erélyesen, hogy NE engedje a kutyáját a tied közelébe.

tényleg fura h egy kölyköt akarnak ledominálni..

2011. jún. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Nem feltétlenül kell rúgni, elég ha nagy lendülettel rámész a dobermannra, ráordítassz, hogy "takarodj" és fájdalomokozás nélkül a lábaddal vagy a kezeddel (nyakörvénél fogva) félrelököd, majd elzavarod a kutyád közeléből. De lehetőleg ezt abban a pillanatban, amint elkezd rámászni, nem kell vele megvárni, hogy már egyértelműen maga alá gyűrje a tiedet. Biztosan pofázni fog a gazdája, de megmondhatod neki, hogy amennyiben ő képtelen a saját kutyáját fegyelmezni, akkor sajnos kénytelen vagy helyette te megtenni. Mi is jártunk már így, sajnos sokan ezt a viselkedést természetesnek veszik és nem értik mi vele a baj, egész addig, amígy nem a saját kutyájukon gyakorolja egy másik. Volt aki még dicsekedett is vele, hogy milyen szépen átkarolta a vizslája a francia bulldogot, és marha viccesnek találta. Olyan is volt aki közölte, hogy csak ő fegyelmezheti a saját kutyáját (akkor talán tegye meg, hogy ne nekünk kelljen)!
2011. jún. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Sürgősen keress másik társaságot.
2011. jún. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

kerüld el a társaságot ha nem szimpatikus

másrészt ha te nevelnéd a kutyádat akkor nem lenne kihívás 4 hónaposan egy felnőtt egyednek ezen is érdemes elgondolkodni

ahol kutyák vannak soha nem szabad hagyni, hogy bármelyikük is az abszolut vezetői pozicióra törekedjen (mégha ezt játékosan is teszi) a leírásból viszont nem derül ki melyik kutya viselkedésével vagy melyik gazdival van a gond, a legvalószínűbb, a jelenlévők mindegyikével akik csak az emberi igényeket veszik figyelembe és fogalmuk sincs a kutyáik igényeiről, viselkedéséről

2011. jún. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
mivel a kutya nem rendelkezik személyiséggel(az ő elméjében nem létezik ez a fogalom), nincs rá hatással-ha nincs a dolog a helyén kezelve embertársai részéről viszont összezavarodhat, nemkívánt viselkedésmintákat alakíthat ki és rendelkezni fog egyfajta "személyiséggel" amit az emberi hülyeség hoz létre
2011. jún. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ne engedd,később egy félős kutyád lesz,mivel behódolással,sőt még védekezéssel sem ér el semmit a dobermann-nál,így nem fogja tudni mit kell csinálni ilyen helyzetekben,ezért kerülni fogja később a kutyákat.Esetleg nála sokkal kisebbekkel fog csak barátkozni,de azokkal olyan furcsa módon....Normális felnőtt kankutya nem foglalkozik a kölyökkutyával,esetleg helyre utasítja,ha az túl sokat megenged magának.Az ilyen gazdát általában el kell kerülni,ezek akkor sem szólnának a kutyájuknak,ha az a tiédet szedné szét.Az enyémre is próbált egyszer egy ilyen idegbeteg kan rámászni,olyan 6 hónapos volt a kutyám akkor.Rászóltam erélyesen,számba sem vett,a gazda csak vonogatta a vállát és mosolygott.Egy kuvasz keverék volt.Na,egyet vágtam,egyet,a kanra,a tarkójára,oda a koponya végére,és láss csodát,leszállt a kölyökről.Jobban mondva lehullott.A gazda egy szót sem szólt.Lehet jobb is volt abban a pillanatban.Azóta is messzire kerül minket az a kutya.Normális gazda visszahívja a kutyáját,nem élvezkedik.
2011. jún. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ha egy Dobermannak már most ilyen viselkedés problémái vannak, akkor hamarosan eljut annyira kezelhetetlen szintre, hogy nem fogja közétek hordani a kutyát a gazda. Sajnos nálunk is volt ilyen dobi, próbáltam a gazda lelkére beszélni, hogy ezzel így komoly gond lesz, ez egy dobermann, de nem tudtam rá hatni, aztán elkoptak a parkból, mert nem tudta kezelni. Nem tudom mi lehet szegény kutyával.


Egyébként pedig tedd azt, amit előttem már leírtak, védd be a saját kiskutyádat, te vagy az ő vezetője, ezért bízik benned, ezt várja tőled.


Nem kell lerúgni, csak minden alkalommal leemelni ahányszor próbálkozik.

2011. jún. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Egy alkalommal mikor voltunk lent, volt ott egy amstaff szuka, 2 év körüli!A dobermna kan akárhányszor probált rá ugrani az enyémre az a szuka elhajtotta sőt teljes lendülettel nekiugrott és elkecerte!Már ha közelitett a Dobi az enyémhez figyelte és amikro rá akart mászni rögtön neki uhrott!Szerintetek miért védte meg?
2011. jún. 2. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!