Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi legyen? Német dog, boxer,...

Mi legyen? Német dog, boxer, argentin dog, dobermann vagy beagle?

Figyelt kérdés

Párom nagyon szeretne kutyát és persze én is már. Ezek között vacilálunk, de legjobban a német dog a befutó mind 2nknél.

Szerintetek? Kertben lenne tartva.Tudom a német dog marha nagy és annyit is eszik, de a beagle meg kicsike de nagyon cuki. Ő bagytestűt akar. Nekem meg mindegy végülis. A naggyal jót lehet sétálni, nem mindtha a kicsivel nem lehetne de az más. A kicsit meg fel lehet venni.Kutyatartók akinek valamelyik van/volt vélemények?Tanácsokat is várok!


2011. jún. 2. 14:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

mindegyik nagyon szép és jó kutya, de

a német doggal nem csak a kaja menynisége a lényeg, hanem jó minőségűvel is kell táplálni, mert nagyon gyorsan nő és súlyos izületi problémái is lehetnek ha nem fejlődik rendesen.

az argetin dogok nagyrésze itthon süket és nagyon nagyon kényes fajta. allergiásak, süketek stb. ezeket csak megbízjató helyről érdemes. havernak van, sztem ő télen kint nagyon fázna...meg a dog is. alig van szőrük.

a beaagle jófej, de makacs vadászkutya, napi 3-4 óra aktiv mozgás kellneki az argenti doggal együtt. vadászkutyák, csak kertben tartva séta nélkül nagy bajok lennének.

2011. jún. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem mopszom van, így érdemben nem tudok hozzászólni. eléggé más fajta kutyusok, de mondjuk azért egy beagle-t se egyszerű ám felkapni. Az én mopszom nagyon izmos, de nem kövér, pont jó, és így is 10 kg.

Nekem ezek közül szintén a német dog vagy a beagle a szimpi.

2011. jún. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A németdognak elég napi 1 óra séta,a beagle-nek 3-4 óra mozgás kell. ( a boxernek, dobbermannak is sok, az argentín dognak nem annyi)

Mennyi időtök van a kutyára?

2011. jún. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Német fürjészeb
2011. jún. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

sikerült tökéletesen különböző jellemű és igényű kutyákat összegyűjtened :D


előbb azt tisztázzátok, hogy mi a cél a kutyával. utána induljatok el abba a bizonyos irányba, szűkítsétek le a fajtát (fajtákat) aztán vegyétek fel a kapcsolatot tartókkal/tenyésztőkkel, hogy legyen róla teljes képetek. mert sajnos egy-egy internetes leírásra nem szabad hagyatkozni, sokkal többet mond az, amit egy tenyésztő, vagy a fajta elkötelezett szerelmese mond. utána lehet elkezdeni feltérképezni az állományt, megismerni a tenyésztőket és kiválasztani az almot.


(én legalábbis minden kutyámnál így jártam el)

2011. jún. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
napi több óra mindig lenne.
2011. jún. 2. 14:32
 7/11 anonim ***** válasza:
nem ismerem a fajták jellemzőit, de nekem a dobermann jön be. meg talán a bígl
2011. jún. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nálam még szóba jöhet a bullterrier is, nekem naon tetszik! :) Őt lehet kint tartani?
2011. jún. 2. 14:43
 9/11 anonim ***** válasza:
ebbe a sorba csak a beagle nem illik bele! :D De én azt választanám, egyik kedvenc kutyafajtám :DDD
2011. jún. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"A kicsit meg fel lehet venni."

Miért kéne felvenni?

2011. jún. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!