Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pitbullon kívül még milyen...

A pitbullon kívül még milyen fajta kutyákat alkalmaznak kutyaviadalokon?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem! Semmi rossz dologra nem kell gondolni. Csak azért kérdezem, mert láttam egy dokumentum filmet az illegális kutyaviadalokról (elég durva volt), és ott csak pitbullokat mutattak, de azt is említette a filmben az egyik zsaru, hogy más fajtákat is alkalmaznak, csak éppen nem mondta azt, hogy melyek azok a fajták, na meg persze nem is mutatták.
2011. jún. 2. 15:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Pl Ázsiában a Közép Ázsiai Juhászkutya (KÁJ) viadalok is elterjedtek.
2011. jún. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom az ilyen bullos felépítésűeket, de pl olvastam már olyat is h mindenféle keveréket beengedtek.
2011. jún. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Bármilyeneket beengednek csak fizesd a nevezési díjat. Amúgy elég sok keverék van, sokan próbálnak minél erősebb kutyát kitenyészteni ilyen célra.
2011. jún. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Az 1900-as évek elején Japánban is rendeztek kutyaviadalokat, ott Akita-t alkalmaztak.

De más helyen a Kangal-t és a Cane Corso-t is használják kutyaviadalokon. Valamint állítólag a Shar-pei (más néven Kínai harcikutya)fajtát is, bár ez nem biztos.

2011. jún. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Bár én mint laikus, nem értek a kutyaviadalokhoz, sem a tenyésztésben nem vagyok jártas, de én úgy vettem észre, hogy egy dobermann sokkal agresszívebb "alapjáraton" egy pitbullnál, és egy komondor pedig erősebb egy pitbullnál. Vagy nem?
2011. jún. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A Kanári szigeteken meg a kanári szigeteki fogó kutyát engedték össze munka végén, mert a kivagyiság ott is kivagyiság volt.

( szokták is mondani, hogy a kanári olyan mint két pit egymásra téve. mármit erőben )

2011. jún. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Japánban meg a tosát viadaloztatták.
2011. jún. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

a filmekben sok igazságot nem szoktak mondani...


a pit bull azért ilyen, mert harcra tenyésztették, az "erősebb kutya bszik" elv alapján csak a legjobbakkal hoztak le almot.

sikeresek ebben a sportban azok a kutyák lehetnek, amiket célirányosan erre szelektáltak, egy-egy ritka kivétel akad, ami keverék, de nem jellemző.

ázsia is hasonló, ott jelenleg van kialakulóban egy harci vonal...


(tartsuk szem előtt, hogy a "hivatalos" versenyeken azonos súlyú kutyákat engednek, tehát ez a 'komondor erősebb' dolog éppenséggel totál nem számít a viadaloknál, mivelhogy nincs 60kg-os pit bull...)

2011. jún. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Hát egy dobi nem kimondottan az a viadalos tipus. Egy pittel szmben alulmaradna.
2011. jún. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
angol bullterriert
2011. jún. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!