Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik nyerne egy viadalon? A...

Melyik nyerne egy viadalon? A kanári szigeteki kutya, vagy a pit bull?

Figyelt kérdés

Írták hogy a kanári olyan mint két pit egymásra téve.

Nem kell rosszra gondolni, nem akarok kutyákat harcoltatni, csak elméletben érdekel a kérdés.


2011. jún. 2. 18:50
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim válasza:
Ezek a pásztorkutyák hiába nagyok nem igaz ,hogy nem képes egyeseknek eljutni az agyáig,hogy a pitt vagy az amstaff sokkal fürgéb erősebb és még a fogáskészsége is jobb.Mondják,hogy a káj vagy a komondor erősebb de aki még azt sem tudja,hogy a medveölő ugyan az mint a káj akkor inkább ne szóljon semmit. Amúgy nekem egy amstaffom van szembe szomszédunkban pedig 3 kanári én bisztos vagyok benne,hogy a staff kicsinálná mert sokkal erősebb akaratú és erősebb is sőt versenyeken tonnákat mozgatnak megy ez nem kérdés.Semmi gondom a többi juhászkutyával és a dogoval sem mert először olyat szerintem volna de szerintem az amstaff okosabb és fejben is erősebb.
2011. nov. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
41%

Akkor nézz meg néhány videót, ahol game pitet engednek össze KÁJ-al, kangallal. A videók nagyrésze így néz ki:

Két kutya össze, 5-10mp múlva a pit fekszik a földön, a pásztorkutya leszorítja. 20-30mp-ig így tartja, a pit mozdulni nem bír. Ezután a pásztorkutya elengedi, mert azt gondolja, hogy ő a domináns, a másik feladta. Pit újra neki. Ismét 5-10mp pit fekszik, pásztorkutya leszorítja. És ez megy 4-5x. Ekkor két felé válik a történet.

1. pitet elengedi a pásztor, az újra nekimegy, erre a pásztorkutya nem értve, hogy a másik már 4-5x a földre volt szorítva és nem adja meg magát, elmenekül, mert összezavarodik az antiszociális viselkedés miatt.

2. a pit nem kel fel többet. Olyan videó, ahol a pit lenyomja, megöli a pásztorkutyát, nincs.


Az amstaffot meg felejtsük már el, nyomába sem ér egy game pitnek. Elhízott, túlméretezett, lomha kutyák. Egy game pit hamar lenyomja őket, hiába a -10-15kg súlykülönbség. A harapás ugyan nem számít ilyen szinten, de azt is ellehet felejteni, hogy a pit bullterrieré a világ legerősebb harapása. A kg/négyzetcentiméter a németjuhászéval megegyező, egy roti 1,5x erősebben harap. A masztiffok és pásztorkutyák pedig 2,5-3x erősebben.


Az amstaffot pedig ismétlem, felejtsd el, az nem pit bullterrier. A nyomába sem ér.

2011. nov. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:

A sok okosnak akik a videók alapján okoskodnak akkor elmondanám, hogy pár napja bemászott a kertünkbe a szomszéd komondorja és nyüszítve menekült ki miután az egy éves pitbullom aki amúgy a szabadban nagyon barátságos és sosem volt harcra tanítva, megtépte és egyáltalán semmit sem ért, hogy nagy bundája volt és vagy 20 kilóval nehezebb.

Mert úgy próbált kibújni a kerítésen ahol szétszedte, hogy a pitem még mindig a hátán csimpaszkodott és húzta vissza, úgy kellett lerángatni róla. Szóval ennyit erről még egy képzetlen pitbull is szanaszét tépdesi ezeket a lomha pásztorkutyákat.

2012. márc. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
32%

Ellenpélda mindig van. Persze az ilyen 1 éves pitbull megtépi a másik kutyát erős fenntartással kezelem... Én kétszer láttam már és egyszer hallottam megbízható forrásból komondor szőrön csüngő amstaffról és pitbullról, nem tudták átharapni a bundát, a közelében sem voltak a kutya bőréhez.

Továbbá tudok nem egy esetet, ahol a pit -1 lábbal végezte a pásztorkutyával történő találkozást. Sőt, olyat is, hogy 2 perc múlva a kuvasz már enni kezdte a pitbullt.

2012. márc. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
32%

Érdekes, hogy olyan videót még soha nem láttam, ahol a pásztorkutya komoly sérülést szerzett volna, vagy ne adj isten elpusztult volna. Fordított esetben viszont igen.


Olyan van több, ahol a pásztorkutya 3-4x lenyomja a pitet, a földön tartja, majd egy idő után elengedi, az pedig újra nekiugrik. A pásztorkutya pedig egy idő után ezt megunja, nem érti, hogy miért nem fogja fel a másik az erőt, a dominanciát, mikor normális kutya már rég megadta volna magát. És ilyenkor két dolog történik. A pásztorkutya összezavarodik és inkább kereketold, hiszen a pitbullal ellentétben jól szocializáltak és nekik fontos, hogy ne szedjenek össze felesleges sérülést.


Vagy kicsit erősebben odaharap és a pitbull nem áll fel többet, mint ahogy itt:

[link]

2012. márc. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 A kérdező kommentje:

Én a kanáriról olvastam, hogy régen az volt a dolga, hogy a bírkát borjút rabolni akaró kóbor kutyákkal végeznie kellett.

Ezért is lettem volna kíváncsi melyik nyerne, állandóan a komondorral kuvasszal jönnek. NEM érdekel a komondor, se a kuvasz, és a kaukázusi se.

Tudna valaki a kérdésre válaszolni?

Akik eddig a kérdésre válaszoltak, azoknak nagyon köszönöm a válaszukat! :-)

2012. márc. 10. 20:30
 37/64 anonim ***** válasza:
50%

35!

Elég pihentagyú idióta lehetsz a hozzád hasonlókkal együtt akik ilyen videókat nézegettek! Erre gerjedsz vagy mi? Menjetek inkább ki a szabadba ha ennyire nem tudtok mit kezdeni az internettel! Remélem az életben nem lesz neked kutyád, ha meg van képzelem milyen idióta lehet!

2012. márc. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
32%

37.


Valószínűleg sokkal normálisabb kutyáim vannak, mint neked. :-)

2012. márc. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim válasza:
0%
A komondorokat mire tenyésztették ki? Nem kutyaviadalokra, hanem éles helyzetekre. Arra, hogyha megtámad 2-3 komondort egy egész farkas falka, akkor szétszedjék őket reggelire. A farkasok állítólag meg sem bírták őket rendesen harapni. Amúgy a kis méretű Piteknek a nagy kutyák ellen csak akkor van esélyük, ha jól eltudják kapni pl a torkukat, vagy a belső combjukat (ahonnan pedig könnyen elvéreznek). Nekem nincs se komondorom se pitem sem kanárim, de nem olyan kemény kutya a pit mint azt állítják. Vannak jó tulajdonságaik, PL.: fájdalom érzet=0. Harc hevében egyáltalán nem érzik, gyorsak, aránylag erőset harapnak. Nem nagy szám. Szerintem amúgy a kanári szigetekivel 50%-50%... De nagyon sok múlik minden esetben a szerencsén, hogy hova megy az első stabil fogás.
2012. aug. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim válasza:

Jah még valami. A nem azért viadaloztatják álltalában a piteket, mert azok annyira izomállat kemények, hanem mert jó showt nyújtanak. Az embereknek vér kell...

Például 2 komondor valszeg nem ölné meg egymást, és az már nem is izgalmas.

Az Amstaff pedig szép pitbull rokon, Pit jóval keményebb. Az Amstaff egy szociálisabb, "szebb", izmosabb pitbull kiadás, azoknak akik szeretnének otthon tartani egy "kemény" kutyát, aki nem túl veszélyes rossz kezekben sem a gazdira.

2012. aug. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!