Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik nyerne egy viadalon? A...

Melyik nyerne egy viadalon? A kanári szigeteki kutya, vagy a pit bull?

Figyelt kérdés

Írták hogy a kanári olyan mint két pit egymásra téve.

Nem kell rosszra gondolni, nem akarok kutyákat harcoltatni, csak elméletben érdekel a kérdés.


2011. jún. 2. 18:50
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :-)
2012. szept. 24. 23:17
 42/64 MrHard ***** válasza:
13%
ÚrIsten srácok!!! Mennyi idióta, tudatlan ember írogat válaszokat! Miért nem csak olyan vés ide valamit, akinek van is tapasztalata??? Mi az, hogy "videón láttam"??? Ez gáz! Mi az, hogy a Staffi egy elpuhított Pit??? Ez hülyeség! Tény, hogy kettéválasztották a fajtákat és a Staffi valóban nagyobb, szebb lett, a Pit pedig maradt viador-kutya, de ettől még nem puhult el! Nekem Staffieim voltak és az első kan kutyám bitang kemény volt!!! Soha nem verekedtettem, de sajnos talált Ő magának ellenfelet, nem is akármilyeneket!!! Láttatok már verekedni élőben ilyen kutyákat úgy, hogy nem szabályozott, hanem élet alakította helyzetbe nyomják???!!! Olyan a Staff, mint a SÁTÁN! Itt kapásból válaszolok arra is, hogy melyik kutya, milyen ellenfél, vagy inkább arra, hogy melyik nem ellenfél: Dobermann 2db egyszerre, Kuvasz 2-szer, Rottweiler 2-szer, Német Juhász, Dalmata, Bernipásztor, Újfundlandi, Bernáthegyi keverék + sok keverék... Most hirtelen ennyi! Nem vagyok rá büszke, és nem is azért írom le, de sajnos így hozta az élet. Lehet itt kételkedni + hülyeségeket írogatni, de az tény, hogy ezek a kutyák erre lettek kitenyésztve, nem pedig Őrzésre (arra nem is igazán alkalmasak)! Akármilyen erős is a másik állkapcsa, ezek a kutyák akkor is magasan verik őket, az elszántságuk, a kivételes fizikai felépítésük és a game-tulajdonságuk miatt! Nem videón kell nézni, hanem tapasztalni és utána írni véleményt! Sajnos Kanári szigetekivel nem volt még dolgom, úgyhogy erről nem tudok nyilatkozni! Az erő és a tömeg biztosan vele lenne, de a pit az fordulékonyabb és ez is elég komoly fegyvertény... Passz! A pásztorkutyásokat pedig nem akartam megbántani, hiszen nagyon szuper ebek, de teljesen más célra lettek kitenyésztve és emiatt nem is lehet összehasonlítani a harci kutyákkal, hiszen nem egy kategória! Ők maradjanak az őrzésnél, abban Ők a legjobbak! Kb. ennyi... Ha valakinek valami érdemi hozzászólása és véleménye van, akkor szeretettel várom, de aki csak hallomásból szedett össze dolgokat, az inkább hallgasson mélyen... By
2012. nov. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:

Igen, itt sok a tudatlan és az idióta, de végre itt egy okos és értelmes ember, aki észosztás nélkül leírta a tutit! :-)

Ha a staffi ugyanolyan jó lenne viadalra mint a pit, akkor nem a pit lenne az egyeduralkodó.

Senki nem mondta, hogy egy staff nem lehet kemény és azt sem, hogy nem tud nyerni nagyobb kutya ellen. Bizonyos esetekben nem méretfüggő, ugyanis ha a másik kutya kevésbé domináns vagy egyszerűen nem az a harcos típus, akkor akár még egy francia bulldog is eltud kergetni egy ír farkast. Tehát sok esetben a kutya jelleme is számít.

Azt írod, hogy nem vagy büszke, hogy a kutyád verekedett és így hozta az élet. Ahhoz képest 11 kutyát + sok egyebet. Két dolog lehet. Vagy nagyzolás és csak a szád jár vagy iszonyatosan ostoba gazda vagy hogy ennyiszer voltál figyelmetlen, valamint a kutyád nincs normálisan szocializálva, ami megint csak téged jellemez.

Ok, a kutyád lenyomott ennyi kutyát. És? Én meg láttam, mikor a németjuhász úgy elkente a staff száját kb. 20 mp alatt, hogy az visítva próbált menekülni, pedig ő kezdte a kötözködést. Hozzáteszem egyik gazdát se szeretem és a kutyáikat sem, mert mind a kettő antiszoc, de ebben az esetben a németjuhásznak volt igaza. A staffot pedig vihették varrni az állatorvoshoz. De ugyanígy láttam labrador(!!!!) staff bunyót, pedig ugye ismerjük a labikat. Egyszerűen megvédte magát és lehet hogy szerencse volt, de úgy kapta el a staffot, hogy az utána már nem tudott mit csinálni, a labi lefogta, a staffnak pedig volt egy félig leszakadt szájszéle, nem volt szép látvány. Persze láttam az ellentettjét is, amikor a staff fogott le nálánál nagyobb kutyát és úgy kellett bottal a szájaközé dugva leszedni róla.

A pásztorkutyákat említve pedig. Nem igazán szeretem én ezeket a kaukázusi és egyéb szovjet utódállamokból származó kutyákat, mert szerintem túlságosan is temperamentumosak és gyenge gazda kezében (amiből Magyarországon aztán Dunát lehet rekeszteni) életveszélyesek. Viszont itt már akkor a méretkülönbség, hogy egy olyan, amelyik harcolni akar, az egyszerűen rongybabaként dobálja a pitet, staffot. Valóban másra lettek kitenyésztve, nem másik 18-20kg-os kutya ellen, hanem 40-70kg-os farkas (sokszor ugye falka) és 350-600kg-os medvék ellen. Az ilyen olyan nagyobb macskafélékről, rozsomákról, stb. nem is beszélve.

Szóval nyerhet a staff/pit nagyobb kutya ellen, de ha kifog egy igazán keményet, akkor abba bele is halhat vagy életreszóló sérülést szerezhet, ami jó párszor meg is történt már.

2012. nov. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 D4rkseid válasza:
Na akkor én válaszolnék a kérdésre is. Nekem már volt amstaffom, pitem, mallorcai bulldogom kanári szigetekim meg argentin dogom is. Ezekröl tudok véleményt mondani. A pit nemazért az arénák királya mert nem lehet legyürni. Söt! Hanem azért mert pörgös és sokáig birja tüdövel. Ezálltal jó fogadásokat lehet kötni rájuk.Sok ismerösöm foglalkozott game kutyákkal kb 10 évvel ezelött amikor még a dogfight nagy divat volt. A kanári szigeteki kutyát is ismerem elsökézböl volt is, van is. A kanári szigeteki kutya ellen a pitbull terrier esélye a 0 val egyenlö. Még ha game pit is, egyetlen jó fogás és a küzdelemnek vége. Ez a küzdelem nem az a küzdelem amiben sokáig gyönyörködhetnénk 1. a 35 kg sulykülömbség miatt 2. Az állkapocs mérete és a fogás ereje miatt (nem megfogja a pitbullt, hanem rázza mint a rongyot és LETÉPI róla a bört. 3. olyan hajlékony hogy meg tudja fogni a szájával a farka tövét, vastag laza bör védi, igy szinte minden helyzetböl vissza tud fogni a másik kutyára. 4. És hát az ereje és ahhoz képest h 55 60 kg még rohadtul fürge is. Szóval volt szerencsém látni már ilyen akciót- Elég rövidre sikerült :) A sulycsoport NAGYON FONTOS!! Nem megy egy 28 32 kilós pit még 10 kg mal neheyebb game kutya ellen sem, mert zakó a vége 75 % ban. Remélem segitettem a kérdésben.
2012. dec. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 MrHard ***** válasza:
33%

Név nélküli embernek: Nem osztottam az észt, hanem leírtam a tapasztalataimat! Olvasd el figyelmesen! Nem tartom magam rossz gazdának, de Neked ezt nem fogom ecsetelni! Olyanról nem hallottál még, hogy nem a Te kutyád kezdeményez, hanem megtámadják???!!! Miért is nagyzolnék, hiszen nem ismerek innen személyesen senkit, aki előtt felvághatnék, bár ilyennel nem nagyon szokás dicsekedni, legalábbis mifelénk!!!Hidd el, megfelelően volt nevelve és képezve, egyszerűen ilyen volt a jelleme és sajnos nem a legnyugodtabb szülőktől sikerült kifogni! Ezzel is lehet vitatkozni, de amelyik kutyában benne van az ilyen agresszivitás, abból nagyon nehéz, vagy szinte lehetetlen kinevelni! Ilyen volt és kész! A Labi + a Német Juhász azért nagy véletlen lehetett, de mindegy is...

Az előttem szólónak pedig respekt, hiszen neki tényleg van tapasztalat a témával kapcsolatban, ráadásul a kérdést válaszolta meg, nem úgy, mint mi! :D

2012. dec. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ, főleg azoknak akiknek saját tapasztalata van!

Nekem is kanárim van, és az én kutyám is akadt össze az utcán pár kutyával. ( én se tehetek róla, egyszerüen nekiment a kutyámnak ) Roti, nj. meg se kottyant neki, de a stafit is majdnem megölte. Ezért is voltam kíváncsi egy pit kanári verzióra. Pittel még nem ütközött, és remélem nem is fogunk verekedni, de annyian engedik ki a faluban a kutyájukat az utcára, hogy ezt előre nem lehet tudni.

A válaszok sokat segítettek köszönöm! :-)

2012. dec. 18. 00:55
 47/64 PresaCanario92 válasza:
Nekem kanárim van. Volt szerencséje már pitbullhoz is, amstaffhoz is, meg pár nem "harci" kutyához. Egyszer sem az én kutyám kezdeményezett. Mintha rá lenne írva, hogy köss belém. De ezt tapasztaltam az argentin dogomnál is. Félnek odaengedni az emberek a kutyáikat, inkább elrángatják, felkapják a kezükbe.. Ezzel érik el, hogy félős, agresszív legyen. Borzasztó, hogy az emberek többsége hogyan nevel kutyát.. Erdőben sétáltunk, láttam, hogy felénk jön egy pit. Odahívtam lábhoz a kutyámat, rátettem a pórázt. A másik kutya gazdája ezt nem látta szükségesnek. A pit nekiment a kutyámnak, elengedtem a pórázt, az enyém maga alá gyűrte, rátaposott és lefogta a nyakát különösebb erőfeszítés nélkül, a pit meg úgy vergődött, mint egy partra vetett hal. Akkor már a másik kutya gazdája úgy érezte, hogy jobban jár ha mégis megfogja. Az amstaffal is ugyan ez volt a helyzet, csak ott 1 éves volt a kutyám az amstaff pedig kifejlett 3 éves. Neki ment egy vizsla is. Azt átdobta a feje fölött és húzta maga után a nyakörvénél. Ne rotival meg dobermannal hasonlítsunk össze egy pitet, mert ezeknek köze nincs a kutya-kutya elleni harcokhoz. Ezeket a fajtákat őrzésre, ember ellen tenyésztették. Nem sok esélyük van az olyan kutyák ellen mint a kanári vagy a pit. Persze mindig vannak kivételek.:)A komondorra meg a kangalra írjatok egy új kérdést mert nem itt van a helye.
2013. jan. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 A kérdező kommentje:

Na erre voltam kíváncsi. Nagyon köszönöm a választ!


Igen elképesztő, hogy egyesek hogyan sétáltatják a kutyájukat! Ez bosszantó!

2013. jan. 15. 10:06
 49/64 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy egy nagy, erős, képzett kutya, vagy egy kicsi, gyenge, képzetlen harcol, de ha képzett akkor szerintem a kanári szigeteki mert ott az átlag súly nagyobb.
2013. máj. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 Bélasi Zoltán válasza:
13%

lehet ,h hallottátok Mr B szimpatikus nótáját ..... szimpatikus h pit bull a kutyám ,és a laikus köcsögök meg néznek furán ...igen b....meg ez harap is, meg ugat is hagyjál már a többivel fu y bicssssss....

gyerekek ,rengeteg olyan ember írogat,hozzászól ,aki félre informált ,vagy még nem volt pit bull-ja ....

kimerem jelenteni ország és világ előtt ,és szerintem csatlakoznak hozzám azok akiknek pit bull kutyájuk van ,h pit bull -nak csak egy másik pit bull lehet az ellenfele !!!!!

nekem ,most is van egy a szülői háznál is van egy ami az öcsémé lett ,és mindezek előtt is volt pitt-em !!!

úgy képzeljétek el ,h szülői háznál lévő (Mózes-cvetler ) vérvonalú kutyusunk először 6 honapos korában borított fel ,egy rá támadó 3 éves németjuhászt.....de úgy h az ott akkor feladta a harcot ...és hozzáteszem nem tartott tovább 10 percnél ! a legnagyobb ,pedig az volt mikor tesóm elvitte biciklizni ,kb 2-2.5 km ert húzta a kerót ,hazament elmentek kutyástól ,b nőstől sétálni és rájuk rontott egy nápolyi masztif ,és egy bordói dog... hozzáteszem mind a 2ő kifejlett volt ,több évesek ..... a masztif ,mikor megkapta az első harapását úgy visított ,mint egy szűzlány ,a dog elszaladt , azt a 80 kg nagy monstrumot kb 5 perc leforgása alatt úgy szét bontotta ,h az állatorvos 3 órán keresztül műtötte ,,ja és a pit nincs több 34-40 kg ......

gyerekek egyszer és mindenkorra tanuljátok meg a pit bull-ok a szárazföld fehér cápái ....1600 kg ot harapnak fel spanolt állapotukban ...van persze olyan pit is amelyikben nem tombol a harci vágy ,de azok sem pitik más kutyákkal szemben .... egy nagyobb testű kutya lehet h meg rángatja az elején ,meg ,meg harapja ,de nincs akkora tüdeje és szíve egyiknek sem h túl sokáig bírja ....ismétlem ( egy harapás és mikor törik ,vagy szakad) na akkor fogja fel a másik faj ,h hoppá baj van és lehet h nem kellett volna ,,,, menekülőre próbálják fogni ,de nem tudnak menni sehová ,ezt megérzi a pit és akkor olyat csinál ,mint fox-i a lábtörlővel !!!!! szétszedi

2013. nov. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!