Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma kiszökött a kutyám, és nem...

Ma kiszökött a kutyám, és nem jött haza. Szerintetek a vihar miatt fél és elbújt valahol?

Figyelt kérdés

Minden héten legalább 1x elcsavarog, de 10-20 perc után hazajön. Most nem jött haza, már pár órája:(:(

úgy félek, hogy elütötték, vagy a vihar miatt fél :(:( mi lehet vele egyedül az éjszaka?:(


2011. jún. 2. 22:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem próbáltad meg keresni ??Otthon ülsz ölbe tett kézzel és várod hogy haza menjen vagy mi ? Meg mi az hogy elcsavarod egy héten legalább egyszer ?
2011. jún. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
az elsőnek igaza van. miért hagyod hogy csavarogjon? nem tudom milyen környéken élsz, de még ha más kutyák nem is bántják, az emberek sajnos képesek bántani egy ártatlan kutyát is. jobban kéne rá vigyáznod.
2011. jún. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem aggódni kell, keresni!

Plakátolás, internetre felrakás.

Ha hazajön, az a minimum, hogy kapjon egy telefonszámos bilétát és egy chip-et. Érdemes lenne ivartalanítani is, különösen, ha kan.

A kerítést be kell foltozni.

Azért szökik, mert unatkozik, így megpróbálja feltalálni magát. Rendszeresen el kell vinni sétálni, tanításra, szellemi és fizikai lefárasztásra van szüksége!

2011. jún. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Falun lakunk. Minden héten ki van engedve egy 10 percre, a haverokhoz. Ha ez megvan neki, akkor nem megy el magától ha nyitva van a kapu. És csak az utcába megy egy kört.

Egyébként hazajött, szóval minden oké. Szerintem elbújt mert félt a vihartól. Egyébként mikor kíirtam a kérdést, akkor mentem keresni bicajjal, de nem volt sehol. Aztán utánam jött haza egy 10 perccel kb.:)

2011. jún. 3. 09:41
 5/13 anonim ***** válasza:
40%
A felelős kutyatartó mintapéldánya...
2011. jún. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Jajjjajj :D én cska jót akarok a kutyámnak. Etetem, itatom, játszok vele, szabadjára engedem, minden évben rendszeresen oltás, megnézi a doki minden oké-e.

Szerintem 100 kutyatartóból 80 rosszabbul bánik vele... Le se szarja a kutyát, megköti, nemtürődik vele.

Én csak jelképes szabadságot adok neki.


Elmentek mostmár a p**ba:D Nem oltást kértem, hanem TANÁCSot! Megnézném én, hogy a valóságban TI milyen kutyatartók vagytok... Gratulálok!

2011. jún. 3. 16:56
 7/13 zsuzsabazsa ***** válasza:
Na az ilyenekért is fogják kivetni az ebadót.
2011. jún. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 zsuzsabazsa ***** válasza:

Már eleve az is büntetést von maga után, ha valaki kóborolni hagyja a kutyáját.

A tied egy eklatáns példa.

2011. jún. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem azzal van a baj, hogy kimegy a kutya az utcára, hanem azzal, hogy EGYEDÜL! A séta nem önsétáltatást jelent, hanem azt, hogy a gazda a kutyával EGYÜTT megy ki a kerten kívülre.

Ha egy matt részeg alkesz nekiesik egy baltával? Ha épp olyan "kutyahaverral" találkozik össze, aki bal lábbal kelt fel, és jól megtépi? Ha megy egy barom autós, aki elüti? Ha nem vesz észre egy fedetlen aknát, és beleesik?

Nem egyszerűbb heti 1-2 alkalommal sétálni vele egy órát, vigyázni rá, mint egyszer majd több tízezret költeni varrásra, csontműtétre? (Ami megelőzhető lett volna, ha ott vagy.)

Nem oltunk, a felelősségteljes állattartás magját próbáljuk benned elvetni!

2011. jún. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Szerintem 100 kutyatartóból 80 rosszabbul bánik vele... Le se szarja a kutyát, megköti, nemtürődik vele."


Igen, és? Most nem másról van szó, hanem rólad! Attól, hogy vannak rosszabbak, te egy cseppet sem vagy jobb. És a legnagyobb probléma az, hogy mégcsak nem is érzed úgy, hogy ezen változtatni kéne. Szitkozódsz, hőbörögsz. Tanácsot is kaptál, de ez neked nem tetszik, mert azt hiszed úgy nagyon jó, ahogy te csinálod. De ha te ebben annyira biztos vagy, akkor mi a retkes kóchengerért teszel fel kérdést, ha úgyis mindenki hülye, aki mást mond.

2011. jún. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!