Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legtaníthatóbb...

Melyik a legtaníthatóbb kistestű kutya?

Figyelt kérdés
2011. jún. 2. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
A tacskó könnyen tanul, ám makacs kutya.
2011. jún. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Törpe uszkár. Intelligens és igen kooperatív is. Ez utóbbi a taníthatóság szempontjából igen fontos. A tacsi is intelligens, de kevésbé ill. inkább másképp kooperatív. Terriereknél szintén ez a helyzet - soknál meccselni kell egy-két dologért, még a tapasztaltabb gazdáknak is. A kifejezetten társasági bischonoknál fenn áll a veszély h a motiválhatóság nagyon alacsony.


Egy szóval: törpe uszkár.

2011. jún. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
spániel és tigris boxer keverék :) Amúgy halvány lila gőzöm sincs, de régen ilyen kutyánk volt, és okos volt nagyon, pedig nem is tanították szüleim semmire.
2011. jún. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Papillon, törpe uszkár, sheltie.
2011. jún. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez az adott egyedtől, és a gazda hozzáértésétől, a kutya-gazda kapcsolattól függ.

A border collie a világ egyik legokosabb kutyája a maga módján. Nem megfelelő gazda kezében mégis lehet egy rossz, nem szófogadó kutya. Szerintem az ilyen általánosítások nem jók semmire.

2011. jún. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: itt nem arról volt szó h ki a legokosabb hanem ki a legtaníthatóbb. Nem ugyanaz. A taníthatóságot meg lehet mérni, méghozzá azzal h a kutya mennyire hajlandó az emberrel együttműködni, mennyire figyel oda a jelzéseire. Egy basenji nagyon nehezen tanítható, mert nagyjából nulla hajlandóságot mutat az együttműködésre, míg pl. egy világéletében emberrel együtt dolgozó vadászkutya tudja h csak az emberrel kooperálva tud dolgozni és neki már az a természetes.
2011. jún. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Pipis ***** válasza:

Lehet, hogy kinevettek de az én Yorkshire Terrieremet jobban meg tudtuk tanítani dolgokra mint a németjuhászunkat. Olyan okos és értelmes kutya, pillanatok alatt megtanult szinte bármit. A hanglejtést is még jobban érzékeli, és ebből következtet arra, hogy mi van. Nagyon egy hullámhosszon vagyok amúgy vele:))

Egyébként szerintem bármelyik kutya tanítható, mérettől függetlenül, csak folglalkozni kell vele türelmesen.

2011. jún. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Még a havagneese is elég egyszerű eset!
2011. jún. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

11:53: pontosan tudom, mi a különbség a taníthatóság és az okosság között, de egyébként nem rossz, hogy írtad.

Én arra próbáltam rávilágítani (valószínűleg nem elég érthetően), hogy nem csak a fajtán, hanem az adott egyeden, és a kutya-gazda kapcsolat minőségén is múlik.

A kaukázusit jellemzően nem a jól tanítható kutyák közé szokták sorolni (inkább a "bunkó sharpei", mint a "munkamániás border" kategóriába), , én pl. az enyémet mégis egy csomó apróságra, trükkre, finom dologra megtanítottam, és hihetetlen érzékkel-érzékenységgel vette a lapot.

Nem kötözködni akarok, nagyon is értem, mit írtál, csak kimagyaráztam magam.

2011. jún. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!