Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jöjjön vs maradjon? (nyaralás...

Jöjjön vs maradjon? (nyaralás kutyával vagy nélküle)

Figyelt kérdés

Horvátországba készülünk 10 napra és van egy 1 éves kutyánk. (yorkshire terrier)

Az a kérdésem,hogy vigyük magunkkal vagy hagyjuk itthon? Megbízható ember lenne, aki vigyázna rá, a kutya is jól ismeri, szereti,és már volt vele 1-2 napot máskor is.

Az érem másik oldala: hogy családtagként tekintünk a kutyára, szívesen vinnénk magunkkal de mivel nem a szomszédba készülünk kérdés, hogy mennyire lesz ez neki nyűg: meleg, korlátozott programok mivel nem mindenhova mehet a kutyus?


Olyanok véleményét várom, akik jártak már kutyával tenger mellett, illetva azokét is akik nélkülük nyaraltak 10 napot.

Köszönöm a válaszokat!


2011. jún. 3. 11:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
hát mi mindig viszünk 1-2 kutyát nyaralni magunkkal Horvátországba, Belgiumba, Francia országba stb ahova éppen megyünk eddig soha nem volt gond de nagyon kell vigyázni pl a szívférgességgel és kell chipp, útlevél is a kutyának. Én elvinném magammal mert az enyémek imádják a tengert, mi is megyünk a nyáron 2 hétre Horvátországba és 5 kutyát viszünk
2011. jún. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyjátok meg neki a nyugodt, megszokott környezetét. Ti is több helyre mehettek, nem kell ott hagynotok a nyaralóban, meg aztán mondtad, h. megbízható ember lenne a gazdija arra a néhány napra, úgyhogy attól sem kell tartani. Én itthon hagynám.
2011. jún. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
A kutya nálunk is családtag, valószínűleg vinnénk magunkkal, Horvátországba főleg (ott a tengerparton általában szívesenj látott vendég a kutya, nem úgy, mint itt a Balatonnál ahol gyakorlatilag a tó teljes területéről ki vannak tiltva szerencsétlenek)
2011. jún. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
Szia! Szerintem jobb, ha nem viszitek, mert valóban nagyon sok helyre nem mehettek be kutyussal. Így korlátok nélkül jól érezhetitek magatokat,ő pedig elhűsölhet egy hűvös kis szobában. Vigaszul hozhattok neki egy kis ajándékot. :)Készülj föl, az első pár nap nagyon rossz lesz nélküle... :(
2011. jún. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

ez nem egészen így megy, mert először is papírok kellenek, hogy átvihesd a határon. Ha az megvan, akkor lehet egyáltalán gondolkozni rajta.

Mindemellett mi sose vittük, ugyanis mindíg ismeretlen helyre mentünk, úgy pedig, hogy nem tudod mi hol van elég rizikós. Plusz ugye ismeretlen kaja, víz, kórokozók, amúgy is rejt némi kockázatot.

2011. jún. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

mi anno vittük a kistestű keverékünket horvátba 2szer is, de a nagyszüleim erőltették. szerintem jobb lett volna neki otthon. pont mert nagyon szerettük. melege volt iszonyatosan, ha srtandoltuk akkor be kellett rakni a lakókocsiba, meg hajókirándulásra se lehetett vinni, mert ott főtt vna meg és nemis lehetett. az a baj h ami neked kánukila az neki a duplája, nem tud máshol hőt leadni csak a tappacsnain meg lihegéssel ,de az semmi.

Az én tapasztalatom, hogy jobb neki otthon, biztonságban, ismerőssel. neki nem az a nyarlás ami nekünk.

most hétvégre párommal mi is elutazunk és ismerősökkel marad a két kutya, nem gyakran megyünk, de strndra nem valóak. bezárni egy ottani házba meg nem akarjuk őket. megtarthatják a napi rutinjukat, nem főnek meg és nincsenek egyedül.

tavaly a tacskót sem viittük a balcsira, itthon maradt a lakótársammal, aki szereti meg vigyázott rá meg minden.

semmi gond nem volt. mondta h első nap kicsit ideges volt, de hamar megszokta, nem depizett.

2011. jún. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Azt ugyan nem írtam, de TERMÉSZETESEN a kutyában van chip, havonta kap stronghold cseppet is - mellesleg ivartalanított, véleményem szerint jól nevelt. (Minden oltás, veszettség elleni is rendben van, 3 havonta féregtelenítés.......)

Az, hogy mire van szükség, amennyiben visszük a kutyát tudom, hiszen ezeknek már régen utánajártam.

2011. jún. 3. 12:02
 8/19 anonim ***** válasza:
56%

Én magam miatt nem vinném. Aki ismer tudja h imádom a kutyáimat, a mindeneim. De a nyaralás a kikapcsolódásról szól, a hétköznapokból kiszakadásról. Én olyankor nem szeretnék kötelezettségeket, van belőlük bőven az év többi napján.

Én ezért nem vinnék. Az utazás nem viseli meg, az új hely sem. Én a kutyáimmal nem egyszer jártam már külföldön, versenyeken, barátoknál. Egy jól szocializált kutyának, akit egyébként is visznek sok helyre ez nem megterhelő. Azokkal a kutyákkal van ilyenkor gond, akiket sosem visznek sehova, ott van a kertben vagy mindig csak ugyanabba a parkba mennek le vele.


Beszéljétek meg, h kell-e nektek kötöttség a nyaralás alatt vagy sem. Mert tulajdonképpen ez a kérdés, ha tudjátok h ha itthon maradna akkor jó helyen lenne és szeretné is.

2011. jún. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Igen, kedves Utolsó:)

Tulajdonképpen az értelem és az érzelem csatája ez. Mi elég sokat dolgozunk és a kutyára is sok időt szánok, ezért úgy érzem, hogy kihagynám v.milyen jó családi együttlétből...

2011. jún. 3. 12:07
 10/19 anonim ***** válasza:

Helyetted nem dönthetünk.

Én elmondtam h szerintem a nyaralásnak akármennyire szereti az ember a kutyáit, nem róluk kell szólnia. Ők úgyse értékelik úgy ahogy mi. Mondjuk én tudom, h amikor itthon maradnak nekik az is nyaralás mert mennek barátnőmékhez "táborozni" - imádják az ő kutyáit :o)

2011. jún. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!