Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jöjjön vs maradjon? (nyaralás...

Jöjjön vs maradjon? (nyaralás kutyával vagy nélküle)

Figyelt kérdés

Horvátországba készülünk 10 napra és van egy 1 éves kutyánk. (yorkshire terrier)

Az a kérdésem,hogy vigyük magunkkal vagy hagyjuk itthon? Megbízható ember lenne, aki vigyázna rá, a kutya is jól ismeri, szereti,és már volt vele 1-2 napot máskor is.

Az érem másik oldala: hogy családtagként tekintünk a kutyára, szívesen vinnénk magunkkal de mivel nem a szomszédba készülünk kérdés, hogy mennyire lesz ez neki nyűg: meleg, korlátozott programok mivel nem mindenhova mehet a kutyus?


Olyanok véleményét várom, akik jártak már kutyával tenger mellett, illetva azokét is akik nélkülük nyaraltak 10 napot.

Köszönöm a válaszokat!


2011. jún. 3. 11:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
felesleges végigrángatni egy hosszú autótúton, kényelmetlen. túl melege lenne
2011. jún. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom...az biztos, hogy a kutyám nélkül én sehova sem mennék. Nekem ő nem kötelezettség és nyűg, hanem egy barát, akinek szerintem ott kell lennie egy ilyen eseményen. Ahova nem jöhet, oda én sem megyek.

Egyszer voltam nélküle 2 napot, de folyton rajta járt az eszem, nem tudtam kikapcsolódni, csak azon gondolkodtam, hogy ha itt lenne velem, milyen jól érezné magát.

Szóval én tuti vinném :)

Mondjuk Horvátország necces, kitiltották a kutyákat a tengerpartról :( Én is oda terveztem idén nyaralást, de a kutya miatt nem jött össze. Így mi Ausztriába fogunk menni. Természetesen kutyástul :)

2011. jún. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Mi tavaly voltunk nyaralni Horvátországban, 10 ember és 1 kutya. A kutya volt az egyetlen akivel nem volt semmi baj :). A mi kutyánk egy boxer, mindenhová beengedték, senki nem szólt, ha bement a vízbe. Utazásnál se volt baj vele, 3-4 óránként megálltunk, pisilt, ivott, mozgott egy kicsit és mentünk tovább. A kaját napra kiadagolva vittük magunkkal.

Én csak úgy megyek nyaralni, ha ő is jön. És szerencsére ezt nem csak a családom, a barátaim is megértik. Semmiben nem korlátozott, hogy velünk volt, csak sokkal többet tudtunk foglalkozni vele is.

2011. jún. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ez ugyanolyan h a szülőknek is kell közös programokat, nyaralásokat csinálni gyerek nélkül is.
2011. jún. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
12:48-as jó, hogy ilyen barátaid vannak. Nekünk is több, mint 10 fős baráti társaságunk volt, de mióta megvan a kutyám sehova nem engedik, hogy elvigyem, így már szinte én sem megyek velük.
2011. jún. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

jahh nálunk sem olyan hűde tolerálják a kutyát de megtűrik. viszont nincs kedvem nézni az emiatti a pofavágásokat vagy emiatti beszólást. volt már rá példa hogy havert margitszigeten zavarta a nagymonológjában h fél szemmel a kutyát néztem merre jár...

ha nem tudom vinni vhova a kutyát akkor nem megyek. nyaralás az más. felesleges tortúra neki

2011. jún. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ha igazán nagyon szeretitek a kutyust, 10 nap nélküle nem lesz a legjobb dolog, mert őrülten fog hiányozni. Szerintem vigyétek magatokkal nyugodtan, ha jólnevelt, bírja az autózást, akkor nem lesz vele gond :-)
2011. jún. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Azt kéne végig gondolni, hogy milyen helyekre, programokra mentek, hogy ebből hányra tudjátok elvinni a kutyát. Ha nem tudjátok elvinni, akkor mennyi időre és hol kell/lehet magára hagyni, és hogy szerinted hogy viselné az egyedüllétet pl. a szállodában, nem borulna-e ki, stb.?

Ne az számítson, hogy neked mi a jó, hanem az, hogy a kutyának mi lenne a legjobb? Mennyire rugalmas, jövős-menős, mennyire bírja a gyűrődést, az idegen környezetet, a váratlan helyzeteket.

2011. jún. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
hát én magam miatt vinném mert nekem lenne lelkiismeret furdalásom hogy otthon hagytam egyedül......Mi külföldre még nem mentünk a kutyával(kistestű nemhelyi keverék)mert még csak 8 hónapos és még nem volt azóta alkalmunk elmenni.eddig csak lakókocsizni mentünk és mikor átmentünk a strandra akkor arra a 3-4 órára bent volt a LÉGKONDÍCIONÁLT lakókocsiba.
2011. jún. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!