Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugatja a fűnyírót?

Miért ugatja a fűnyírót?

Figyelt kérdés
Van egy pulim, aki fűnyírás közben folyamatosan ugatja a kereket. Nagyon idegesítő egy idő után. Mit tudok csinálni?
2011. jún. 3. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
6%
előtte csukd be vhova vagy neveld meg..
2011. jún. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az énén ktyám, németjuhász, és ugyanezt csinálni minden kereket ugat, mge harap. kivéve a biciklit, mert azzal futtatni szoktam.
2011. jún. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
azér ugatja meg egyszerűen nem tetszik neki.
2011. jún. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nahát eddig azt hittem csak az én kutyám ilyen hülye. :-)))


Az enyém a porszívót is ugatta egy ideig, most meg már közelébe sem jön. A fűnyíró ugatásba is elfárad, ezért csak akkor ugat manapság, ha bekapcsolom és megyek vele 3 métert.

A puli persze eleven, lehet ő nem fogja rövidíteni az ugatást, de hát ez van.


Arra vigyázz csak, hogy ne kerüljön a gép alá, inkább csukd be addig, aha nagyon rossz!

2011. jún. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
Hát, szegény kutyának korrigálni kellene a viselkedését, mert nem azért ugat, mert az jó móka. El tudod képzelni, milyen lelkiállapotba kerül a fűnyíró miatt, ha ezt csinálja állandóan? Maga a fűnyíró a probléma, vagy az,ha működik? Tulajdonképpen meg kell neki mutatni, hogy a fűnyíró nem bánt, nem csinál semmit, el kell érni azt az állapotot, amikor ugyanolyan lényegtelen tárgynak tekinti, mint bármi mást. Ez pedig csak sok munka, és fokozatos szoktatás eredménye lehet.
2011. jún. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
mert nincs rendesen szocializálva, nincs lemozgatva, nem törődnek vele és így vezeti le az energiáit..egyrészt jelzi, hogy egy bizonytalan veszélyforrás van a közeledben másrészt meg össze-vissza terel, csahol ahogy minden frusztrált, nem foglalkoztatott puli ők ebben jók erre tenyésztették őket MUNKÁRA!
2011. jún. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg erős a zsákmányszerző ösztöne. A fűnyiró kereke forog, zsákmány, azt ugatja. az enyémek amikor meglátják, hogy veszem elő, már készenlétben állnak, hogy levadásszák. Ilyenkor el kell zárni őket, nehogy baleset történjen.
2011. jún. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!