Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nyugodt típusú kutyát...

Milyen nyugodt típusú kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Olyan kutyát szeretnék, ami nyugodt, nem igényel nagy mozgásteret, lazán elfekszik bárhol. Tudom furán hangzik, de amolyan "lusta dögöt" szeretnék. :)

Szóval nem egy Border collie-t, ami egész nap ugrál a füvön, mint aki kiitta a red bull gyárat. Nem akarok semmilyen kutyás sportot űzni vele. Ha haza jövök a melóból, akkor ott lefekszik a kanapé elé, megsimogatom.

Lehetőleg közepes-nagyobb testű legyen. Persze legyen jó házőrző, valaki vigyázzon a kéróra. Egyedül lakom jelenleg, amolyan jó barátként kellene. Végül is a kutya az ember legjobb barátja.

Tudtok ajánlani valami ilyesmi blökit?

23/F

2011. jún. 3. 20:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Plüss.
2011. jún. 3. 20:11
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Újfoundlandi, basset hound, komondor, angol bulldog.
2011. jún. 3. 20:11
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Golden Retriever vagy Labardor Retriever csak annak nagy a mozgásigénye pedig ha volt kb. egy órás séta utána nyugodt!
2011. jún. 3. 20:15
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Első olvasásra nekem is a plüss jutott eszembe (bocsi) :) De akármilyen lusta kutyát is választasz, a mozgás minden kutyának fontos. Ne csak akkor legyen kutya, amikor Te azt szeretnéd. A kutyának akkor is vannak igényei, ha Te éppen fáradt vagy.
2011. jún. 3. 20:16
 5/22 anonim ***** válasza:
Basset Hund. A komondort nem ajánlom, mert állítólag öreg korára megvadul. Meg nem is annyira nyugodt kutya.
2011. jún. 3. 20:16
 6/22 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ilyen igénytelen kutyus nem létezik. Ahhoz, hogy a kutya a legjobb barátod legyen, azért tenni is kell valamit. Legalább kertes házban laksz, hogy tudjon mozogni, vagy azzal sem szeretnél foglalkozni, hogy leviszed sétálni? Nem bántani akarlak, de nagy felelősség, mert ha nincs hozzá kedved nem akaszthatod fel a fogasra.
2011. jún. 3. 20:28
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem, hogy egyáltalán nem foglalkoznék vele. Csak olyan kell amelyik nyugodtabb típusú, temperamentumosabb. Szóval nem egy virgonc típus kell.
2011. jún. 3. 20:44
 8/22 anonim ***** válasza:
Golden Retirever, Labrador Retirever. Én ezeket tudom ajánlani, mert nyugodt, lusta, de KELL mozgatni, mert ellustul, és elhízik. Nagyon jó családi kutyák is, de ha goldent akarsz, minden nap fésülni kell. A Labradort azt, nem mert rövidszörű, de vedlés közben rajta sem árt átmenni egyszer-kétszer.
2011. jún. 3. 21:05
 9/22 anonim ***** válasza:
Ja, és Retievertől ne várd hogy őrizzék a házat. Ugatnak, jeleznek, de nem támadnak, nem védenek meg téged.
2011. jún. 3. 21:07
 10/22 A kérdező kommentje:
Átlagos házőrző legyen, ugat ha jön valaki és kicsit nagyobb darab. Nem harci kutyát akarok ami széttép mindenkit, de nem is egy ölebet. Kint tartanám, mert nagy füves udvar van.
2011. jún. 3. 21:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!