Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nyugodt típusú kutyát...

Milyen nyugodt típusú kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Olyan kutyát szeretnék, ami nyugodt, nem igényel nagy mozgásteret, lazán elfekszik bárhol. Tudom furán hangzik, de amolyan "lusta dögöt" szeretnék. :)

Szóval nem egy Border collie-t, ami egész nap ugrál a füvön, mint aki kiitta a red bull gyárat. Nem akarok semmilyen kutyás sportot űzni vele. Ha haza jövök a melóból, akkor ott lefekszik a kanapé elé, megsimogatom.

Lehetőleg közepes-nagyobb testű legyen. Persze legyen jó házőrző, valaki vigyázzon a kéróra. Egyedül lakom jelenleg, amolyan jó barátként kellene. Végül is a kutya az ember legjobb barátja.

Tudtok ajánlani valami ilyesmi blökit?

23/F


2011. jún. 3. 20:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Akkor golden vagy labrador!!!
2011. jún. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

marmagasság:

szuka: 51-56 cm kan: 56-61


Kanokkal vigyázz, mert ha van valami tuja, fák azokat csak pár hónap kérdése és kipisili. Nekem szukám van, nagyon aranyos! Elég lusta, de minden nap, általában este 7 óra körül, amikor már nincs olyan nagy meleg. De egy óra max, apportozunk, frisbeezünk, stb. Ja, meg egy csomó trükk, hogy agyilag is lefárasszam. Plusz kirándulások, behívható, úgyhogy el tudom engedni

2011. jún. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Berni pásztor. Az enyém egész nap itt fekszik mellettem, jön-megy a lakásban, kertben. Este sétálunk egy nagyot, játszunk, tanulunk,és ennyi neki elég is. Párom szőnyegnek hívja :) Szerintem ez mindent elmond :)
2011. jún. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Leonbergi. Nagy, lusta, barátságos de ugatni tud, ha idegent lát. Naponta sétáltatni viszont őt is kell, mint minden kutyát! Vagy valami nagytestű keverék is jó lenne neked!
2011. jún. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nápolyi masztiff?
2011. jún. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
ha nem fontos hogy fajtatiszta legyen, akkor egyszerűen elmész egy menhelyre, kikéred az ott dolgozók tanácsát, elmondod az igényeidet, és még egy életet is megmentesz.
2011. jún. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
nem olyan nagy, de a bassethound. annál nyugisabb kutya szerintem nincs.
2011. jún. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

A lusta fajták is csak 3 éves koruk környékére lustulnak be. Nekem angol bulldogom van, mióta elmúlt három éves olyan, mintha nem is lenne. Persze reggel egy órát, este másfelet sétálunk, itthon aztán csak a horkolás van.


Az enyém sokáig nagyon pörgött, egyáltalán nem olvasta a fajtaleírást, miszerint lustának kéne lennie. Mondjuk én menetözben beleszerettem nagyon a kutyázásba, vizsgázgatunk is, és mostmár nagyon zavar, hogy nem pörög, ilyenkor nyáron dolgozni vele mondhatni lehetetlen.


De arra készül, hogy az első két-három évben a leglustább kutyáknak is elég nagy igényeik vannak. Válassz egy idősödő kutyát, ő alkalmas arra, amit te szeretnél. Elmész egy menhelyre, elmondod, hogy egy nyugis, idősebb, lustácskát szeretnél, és fognak segíteni.

Esetleg ajánlom még a bulldogmentőket:

[link]

2011. jún. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Az utolsónak nagyon igaza van. Nekem bernim van, most lesz 3 hónapos,és olyan,mint az eleven tűz. Kimeríthetetlen mozgásigénye van.
2011. jún. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 léna.:) ***** válasza:
bernáthegyi.
2011. jún. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!