Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyánk fel tud állni a...

Ha a kutyánk fel tud állni a kerítésre, de úgy hogy ha kétlábra áll, akkor épp egy kicsikét kiér a feje, inkább orra, akkor tehetnek panaszt az erre járók?

Figyelt kérdés

A járda sajnos a mi oldalunkon van, közvetlenül a kerítés mentén. A kerítésünk fa lécekből áll, ami alatt egy beton rész van kb combmagasságig, onnan indul a fa léc. A kutya a beton részre fel tud állni és kétlábra állva a két mellső lába pont a kerítés legteteteje feletti rész alatt kicsivel ér. A feje ha nagyon akarja ki tudja kicsit dugni, de csak ha nagyon nagyon feltápászkodik, de az is erőltetetett. Inkább az orra lóg ki.

Amúgy nem egy harapós kutya, bár igaz ezt sokan nem tudják, ami nem is baj. Inkább csak gyagyás, márha lehet egy kutyáról ilyet mondani. Néha olyan dolgokat is megugat amit más kutya lehet nem. Néha nekiugrik a kapunak hirtelen ha megy valaki a járdán. Bár amaz részen a földtől indul a lécezés. Ott szokott inkább nekiugrani. és ugat mint a fene. Valamiért nagyon haragszik egyes emberekre. Pedig nagyon barátságos. Ja amúgy egy farkaskutya keverék. De nem akkora mint egy igazi farkaskutya.

Egyik alkalommal az egyik utcabeli megrugdosta a kerítésünk és azt mondta a kutyának hogy lelőlek.

Mit kéne tennünk?

Van hogy el tudjuk hátrébb zárni, de van hogy elfelejtjük, vagy a kislány engedi ki és akkor kint marad. Amúgy egy nagyon aranyos, okos kutya.

Inkább kicsit gyagyás. Ugatja a kocsikat, a madarakat, a égdörgést. De ezenkívül ennek a kutyának semmi rossz tulajdonsága nincs.

Mi a kutyát nem szeretjük egy láncon tartani, nálunk ő családtag szinte. Ha hátrazárjuk is van neki elég nagy helye. De néha szeretjük ha elől van. Ha megyünk is hátra a kertbe jöhet velünk, nem rombol, szépen szaglászik és jön mellettünk. Ha mondjuk neki menjen ki, kimegy.

Tehát nem tudom a dolgot.


2011. jún. 3. 20:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Engem ez nem zavarna de szerintem csináljatok egy magasabb kerítést mert ha valaki egy neveletlen kutyát visz arra és a kutyája odamegy a tiedhez mert pórázzal se bírja megtartani akkor van baj mert összeverekednek.
2011. jún. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én a hátra zárást (hátrább legyen az ő területe elkerítve) javasolnám, nálunk így van. Elég ijesztő lehet, ha nekiront a kerítésnek a kutya, mondjuk megrugdosni a kerítést és a kutyát fenyegetni sem valami sok értelemre utal...
2011. jún. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Magasíts. A nemnormálisoknak netán eszükbe jut piszkálni, a kutya kicsíp, kész a baj. Hogy belülről mit csinál, az mindegy. Legalább jelzi, hogy őrzi a házat.
2011. jún. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!