Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öreg kutya+gyerek? Mit szúrtun...

Öreg kutya+gyerek? Mit szúrtunk el?

Figyelt kérdés

Kutyánk 12 éves foxterrier keverék, egy kis idegbajos:-)) Tök jó állapotban van, lát, hall, szalad, minden, tehát kérlek kíméljetek az elpaterolós válaszoktól, illetve nem fogom kidobni, hisz 12 évig a legjobb barátom volt, megérdemli a boldog öregkort. segítségre van szükségem, nem kioktatásra!!! Köszi!


Babánk 9 hós, és kezd izegni, mozogni. Már a kórházból hozott haza a férjem babásszagú rongyot, meg oda is engedtük, eddig gy ahogy elvoltak, sőt volt hogy jelzett, ha a baba sírt...tök aranyos volt.

Én azt gondoltam nem lesz gond, de most, hogy a baba elkezdett felállni, és bazigyorsan tud a kutyához odamenni, előbb mint én,:-DD morog rá, sőt már 2x rá is vicsorgott.

Én akkor jól leszidtam, adtam neki egy nyaklevest(finoman azért), és a helyére küldtem.

Panelban lakunk, ez mostmár többször is előfordult, szal be vagyok tojva, hogy mit szúrtunk el...mert vmit nagyon, az tuti!!

Kicsi a lakás, vékony előszobával, a kutyát hol oda zárom külön egy ráccsal(tehát az ajtó nyitva, belát a szobába, meg dumálok is neki), ha meg kimegyünk a konyhába, akkor a szobába zárom be, muszáj vagyok különtenni őket, mert a lányom olyan mint a nyíl, a kutyában meg most így nem bízom...

Mit kéne csináljak, hogy a kutya felfogja, hogy ezt nem. Én vigyázok rá, óvom a gyerektől, amennyire tőlem telik, de óhatatlanul előfordul, hogy odamegy. Azt szeretném, ha olyankor nem odakapna neki, hanem nekem jelezne, hogy "baj van, itt a gyerek, gyere gazdi!!!" vagy vmi ilyemi...


Pl. tegnap még csak a közelében sem volt, csak már láttaa kuty, hogy a gyerek odanéz, és mindjárt oda akar menni(direkt figyeltem a szituációt, hogy nem-e a gyerek csinál vele vmit), és m MÁR morgott!!! Pedig még volt köztük vagy 1,5 méter...


totálkár vagyok, ez így katasztrófa a kis lakásban. Meg séta közben is, hisz a babakocsi egy vonalban van a gyerekkel...tanácstalan vagyok..


SEGÍTSETEK!!!

köszi


2011. jún. 4. 08:14
1 2
 1/12 anonim válasza:
14%

"Gyerek megy a háztól, kutya marad." -Gondolom, nem ezt akarod hallani. Ha ennyire nem lehet bízni a kutyában, miért kockáztatsz? S ha véletlenül megtörténik a baj? Például a gyermeked megharapja a kutyát ?


12 év tényleg szép idő egy ebbel. De a gyermeked is lesz 12 éves, s gondolom, nem akarod a kutya harapásának a nyomát egy életen át rajta látni.


Az én anyám szeretett minket annyira, hogy nem lett volna számára kérdéses, hogy a kutya takarodik a háztól, mert veszélyes a kis fiára.

2011. jún. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%

Tudom és felfogtam hogy nem szeretnéd kipaterolni szegény kutyát és meg értem.

Nálunk a mamánál mikor öregedett a kutya 14 éves volt szegény.

Még ránk is rámorgott akit születése óta ismert meg volt véletlen ráléptem a lábára és majdnem megharapott meg nemlehetett beoltatni meg fürdetni mert egyből harapott.

Fáj neki valamilye és az idegesíti.

A kutyának daganata volt és elaltatták ezért volt ilyen vad már.

Vidd el állatorvoshoz mert valami egészségügyi problémája van neki. Valamilye nagyon fájhat ha nézésre morog már. Esetleg a gyerek mikor megfogta lehet ott fogta meg ahol fájt neki és ezt a kutya megjegyezte és ezért morog rá egyből mert gondolja hogy hátha megint oda nyúl.

2011. jún. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és azt is, hogy bár nem azt válaszoltátok amit vártam, mint ahogy Ti is írtátok, :-)), de azt kedvesen tettétek!! KÖSZÖNÖM! :'-)
2011. jún. 4. 08:51
 4/12 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Köszi, át fogom olvasni!!!

2011. jún. 4. 08:51
 5/12 anonim ***** válasza:

Hívjatok ki egy házhoz járó szakértőt, aki segít átgondolni a kapcsolatotokat a kutyával, és megmutatja mikor, hogyan, mit csináljatok.


Sajnos az a baj, hogy látatlanban a kutyával való viszonyod, a tartási körülmények, és a kutya tulajdonságainak ismerete nélkül ilyen helyzetben felelőtlenség lenne tanácsot adni. Lehet, hogy én most mondok valamit látatlanban, amit kipróbáltok és csak rontotok a helyzeten. Most nem azt kockáztatjuk, hogy folytatja-e a kert ásást a kutya, hanem azt, hogy meghaapja-e a gyereket. Nem szabad ezzel fórumokon foglalkozni, mert átatlanban mindenki mond mindenfélét.


És ezzel a problémával suliba se tudsz menni, ezt helyben kell megoldani, úgyhogy kérj bátran segítséget:

[link]

2011. jún. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hú, köszi, ez jó ötlet, nem is tudtam, hogy van ilyen...de nem vmi olcsó...pedig a lányt még ismerem is régről vhonnét...:-)
2011. jún. 4. 11:49
 7/12 anonim ***** válasza:

Melyik lányt? Szak Enikőt? Vagy a képről Vámosi Nagy Nórit, Zsoldos Mariannt?


Egyébként szerintem neked nem kell végig csinálnod egy 10 alkalmas háznál képzést, mert gondolom az ül/fekszik/maradon már réges rég túl vagytok.


A szocializációs foglalkozás meg alkalmanként 5000 ft, szerintem neked kb. ilyen árat kéne fizetned otthon is. Egy telefont mindenképpen megér, majd elmondják hogy mit hogyan lehet megoldani.


Én tényleg nem mernék neked látatlanban tanácsot adni, mert ha mondjuk azt mondanám, hogy etesse a gyerek kézből a kutyát, hogy a kutya jó élményt kössön a babához, abból simán lehet, hogy az lenne, hogy mondjuk odakap a kajáért. Tehát a pontos helyzet ismerete nélkül nagyon kockázatos tanácsot adni.

2011. jún. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A Mariannt "ismerem"...

Most pont ezt próbálom amit írtál, mondjuk nem kajával, hanem simi, meg ilyesmi.

Gondolod, hogy elég 1-2 alkalom??? Én nem hinném...ez egy terrier keverék, olyan makacs mint a fene, eddig is alig bírtunk vele...pedig nem Ő az első kutyám, de Ő a legkisebb, és legnehezebb eset..

2011. jún. 6. 18:29
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha tehetséges vagy, akkor pár alkalom alatt elmondják, hogy mit hogyan csinálj, milyen jelzésekre figyelj, mikor lépj közbe, és tudod is használni. Ismerek olyan esetet, ami három alkalom alatt megoldódott, mert a gazda amúgy tudta a dolgát, csak volt egy problémája, amit nem tudott önállóan megoldani. Ebben segítettek neki, onnantól nem volt szüksége több segítségre.
2011. jún. 7. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ahaaaa!! :-) Értem. Az lehet, hogyazt hiszem, hogy ismerem a kutyám minden rezdülését, de ezek szerint mégsem.

Nem akarom elkiabálni, de most lazultam, és közelebb engedem a gyerekhez, lehet ez is a baj, hogy kicsit rácuppantam, a "nehogy megharapja" témára, és ezért én is agresszívabban reagáltam, ha úgy láttam, hogy csúnyán néz a babára.

Most azóta béke van, tegnap együtt ücsörögtek az ölemben, és egész jó volt a helyzet, nem volt gond.

Kicsit várok, mert nem állunk vmi jól anyagilag, de még 1 icipici morgásnál, vagy ferde nézésnél már hívom is őket!

Köszönöm a segítségedet!


Amúgy Neked van kutyád? Ha igen milyen tipus? (csak kiváncsi vagyok, ha nem baj...:-))

2011. jún. 8. 06:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!