Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz vagy Németjuhász a...

Kuvasz vagy Németjuhász a jobb kutya?

Figyelt kérdés
mindent összevetve :)
2011. jún. 4. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:

A kuvasz nyájőrzésre való, megkötve megbolondul egy idő után, kell neki a terület.

A németjuhász egy univerzális kutya, vadászaton kívül szinte mindenre alkalmazható.

2011. jún. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Minden kutya jó,nevelés kérdése. Persze valamelyik ebben van amelyik abban jobb,attól függ "minek akarod tartani".

Nekem személy szerint a kuvasz közelebb áll a szívemhez.

2011. jún. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Nekem volt mindkettő.

A kuvasz nagyon "egy-gazdás" kutya. Csak akkor javaslom ha van időd energiád és erőd tartani. Sok fegyelmezést és tanitást igényelt. Főleg kölyök korában. Viszont később irtózatosan meghálálta.

Igazából hallgatott ugyan a családra, de nem volt az az igazi család kutyája.


A német juhász ezzel szemben inkább volt az. Őt bárki tanithatta nyúzhatta. Vele valamivel kevesebb gond is volt ami azt illeti.


Betegeskedés szempontjából meg a kuvasz volt a nyerő. Ritkán volt beteg.

2011. jún. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekünk volt két kuvasz kutyánk.Az egyik 4 évesen került hozzánk, ezért az elején egy kicsit tartottunk tőle, de aztán nagyon megszerettük.Nagyon szelíd volt.Soha nem bántott volna minket. De nagyon jó házőrző volt, ha meglátta hogy valaki elmegy a ház előtt még a játékot is félbehagyta és azonnal odaszaladt a kapuhoz és meg ugatta. Néha még az ismerősök is alig mertek bejönni mert féltek tőle :) Pedig nem bántotta őket soha. De ez tényleg nevelés kérdése,mert a másik kuvaszunk ,(ő sokkal régebben volt) nagyon bolond volt és egy kicsit vad is. Én még kicsi voltam és soha nem mertem megsimogatni, sőt a közelébe se mentem. A lényeg az hogy a kuvasz egy remek kutya, ha jól nevelik :)

Amúgy tudod már hogy honnan veszel kutyát? Csak mert örökbe is fogadhatnál egyet. Pont most néztem egy oldalt, és olyan szép és aranyos kutyák vannak ott. Én olyan szívesen örökbe fogadnék egyet, csak hogy nekünk már van három. Az örökbe fogadott kutyák nagyon hálásak tudnak lenni. Legalább nézd meg őket:

[link]

Kuvaszok és német juhászok is vannak.

2011. jún. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2011. jún. 5. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!