Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta volt a kutyátok?...

Milyen fajta volt a kutyátok? Meddig élt? Mivel tápláltátok? Mi a hosszú kutyaélet titka?

Figyelt kérdés
2011. jún. 5. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább a genetika a döntő nem a táplálék.

Nagyim egy kutyája 9 évesen halt meg májelégtelenségben, a szomszédé pedig 14 évesen, mindkettőjük házikosztot és gagyi tápot evett.

Sőt, ismertem egy kutyát akit 17 éves korában altattak el, ő sem drága tápon élt.

Ezek a kutyák mind keverékek voltak.

2011. jún. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem volt már tacsi keverék-10 év, agyvérzésben halt meg, házi kosztot evett.

Volt angol cocker spániel, 15 évig élt, házi kosztot evett, + néha tápot, végelgyengülésben halt meg (nem törzskönyves)

Volt beagle, ő 8 évig élt, leukózisban halt meg, házi koszt+táp, törzskönyves

most van mudi, remélem, ő is olyan sokáig fog élni, mint a spani.

2011. jún. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A genetika és a környezeti hatások egyaránt fontosak!

Jó minőségű táplálék, megfelelő mennyiségű mozgatás és szellemi foglalkoztatás, nyugodt, békés környezet (határozott, türelmes, jó falkavezér és család, minél kevesebb stressz, feszültség) egy életen keresztül.

2011. jún. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy Rottweilerem, de sajnos 12 évesen elpusztult csontrákban :( Mi házi koszttal és jó minőségű táppal etettük. Alig kellett orvoshoz vinni, igazából az oltások és a féléves ellenőrzés miatt voltunk az orvosnál. Meg persze amikor kiderült hogy rákja volt. Nagyon szerettem azt a kutyust :( Hiányzol Abigéél.! :(


Meg a társa egy tacskó keverék volt. Egy évvel a Roti halála előtt pusztult el szegény 8 évesen. Neki vizes volt a tüdeje, szegényt elaltattuk hogy ne szenvedjen :( Ugyanaz volt nála is mint Abigélnél. Ugyan azt a kaját kapta. Nagyon szerettem őt is.:( Hiányzol Tacsii :(


Szerintem a hosszú kutyaélet titka az, hogy szereti, törődik vele a gazdája és persze jó minőségű ételeket kap. A gazdinak a kutya egészségére is kell ügyelnie pl.: félévente, évente elviszi kivizsgálni, hogy nincs-e a kutyusnak valami olyan baja, amit amúgy nem lehet észrevenni. Meg persze beoltatni. Ez fontos :)

2011. jún. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!