Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak vele a nagy...

Mit csináljak vele a nagy hőségben?

Figyelt kérdés

Nagyon meleg van(gondolom mindenki észrevette=D).A kutyusomnak nagyon melege van,és nem tudom hogy hogyan hűtsem le.A házba nem jöhet be(meg bent sincsenek mínusz fokok).Megfürdessem csak simán vízbe?Az a baj hogy hosszú szőrű,és még nem is nagyon vedlett,sőt mégcsak mostanában kezdett el.Tanácsok?Köszönöm az értelmes válaszokat. = )

12/L


2011. jún. 5. 12:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Szia! Ismerős probléma nekünk is van két kutyánk akik majd megfulladnak. Mi a következőt "játszuk": kimegyünk fürdőruhába a kertbe odavisszük a slagot, és kergetjük vele a kutyákat és ha elkapjuk, meg is locsoljuk őket. Ilyenkor ők el szoktak bújni, és mi megkeressük. A kutyák láthatolag élvezik és mi sem unatkozunk. Az nem gond hogy hosszú szőrű, ebben a hőségben max 2 perc és száraz lesz. ;)
2011. jún. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!!Felpontoztalak:)
2011. jún. 5. 12:33
 3/11 anonim ***** válasza:
Köszi, remélem nektek is bejön! ;)
2011. jún. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én locsolókannában melengetek a napon vizet napjában többször is, mikor langyos lesz, akkor szépen lelocsolom őket, a pocakjukra is jut ilyenkor. :)) Illetve van a csónakjukban víz, oda akkor mennek be, amikor csak akarnak. Így szépen meg van oldva a meleg kérdés. :D
2011. jún. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mi vettünk kagyló formájú homokozót,és abba tettünk vizet. Nem drága, 2500 Ft volt.

A nagyobbik nagyon szereti,a kicsivel most szoktatom. Úgy csinálom,hogy beleteszem,jutifalat, aztán ha magától megy be,csak akkor jár, aztán csak akkor,ha kicsit bent s marad.

Szerintem vagy vegyetek egy ilyet,vagy tényleg locsold le. Érdemes még neki valahol az árnyékban a földet is fellocsolni.Igaz,kicsit saras lesz a kutty, de lehűti magát vele.

2011. jún. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

A földet szoktam neki locsolni most is tiszta sár dehát..ezvan:D

2011. jún. 5. 13:25
 7/11 A kérdező kommentje:
Jaj..valahol azt olvastam hogyha a mancsait és a fülét(nem belülre)bevizezem akkor kicsit lehűl a kutyus.Szerintetek igaz?:D
2011. jún. 5. 13:26
 8/11 anonim ***** válasza:
Igaz! :D azt nagyon szeretiik! Főleg, ha a mancsuk vizes! Próbáld ki! ;)
2011. jún. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A méretéhez passszoló edény, amibe bele tud feküdni.
2011. jún. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha szeret fürdeni, vegyél neki egy babakádat ("medencét"), abban kedvére fürödhet egész nap (max. 5000Ft-ből kijön, de megteszi egy nagy tejes láda is).

Ha nem szeret fürdeni, a tappancsait, fejét, tarkóját és a hasát töröld át jó vizes ruhával. Az egész kutyát nem érdemes lelocsolni, (pláne, ha nem szereti a vizet), mert csak befülled tőle (írtad, hogy hosszú szőrű). Kb 10 percig jó, aztán az a nagy vizes bunda szépen átmelegszik. Ha magától megy bele, az már az ő dolga :).

Rakhatsz ki neki vizes lepedőt is a földre.

És legyen árnyéka, ha más nem, feszíts ki egy lepedőt két fa közé.

2011. jún. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!