Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hónapos kortól lesz...

Hány hónapos kortól lesz ivarérett 1 kutya?

Figyelt kérdés
Golden Retriever párunk van!
2011. jún. 5. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

7-8-9 hónapos kor körül, nagyjából.

Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, és tudom, hogy már mindenkinek a könyökén jön ki a téma, de szerintem a legjobb lenne még az ivarérés előtt ivartalanítani a kutyákat, de az egyiket mindenképp.

Egyrészt mert nagyon veszélyes lenne, ha a szuka kutyát befedezné a kan (nagyon fiatal mindkét kutya), másrészt mert sok-sok felesleges gondot és problémát előznétek meg vele.

2011. jún. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

7-9 hónaposan az első fedeztetés 18 hónapos korban lehetséges előtte nem biztos, hogy a kutya képes lenne kihordani a kannak meg pl a péniszcsontja nem keményedik meg és el is törhet neki.

szerintem az egyiket mindenképpen ivartalanítani kellene mert ha nem vigyáztok akkor ebből kiskutya is lehet ami egyrészről nem szerencsés ha szülőknek nincsenek meg a szűrővizsgálataik (pl diszplázia) másrészről a szuka bele is pusztulhat az ellésbe.

Ma Magyarországon pedig olyan sok golden alom születik, hogy már nincs rá kereslet, a nyakatokon is maradhat az alom és akkor mihez kezdtek 5-6 vagy több kiskutyával?

2011. jún. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!De mi majd pároztatni akarjuk őket,de nem az elsőnél.Akkor majd külön zárjuk őket pár hétre :)Aztán majd a következőt v az azutánit megvárjuk.Felénk van kereslet ebből a fajtából.
2011. jún. 5. 20:51
 4/10 anonim ***** válasza:
Látom ez már el van döntve, szóval nem kezdem el sorolni a hátrányait. De akkor még annyi, hogy jó messzire zárjátok el őket egymástól (lehetőleg pár száz méterre) különben széjjel szedik a berendezést.
2011. jún. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 D.O.81 ***** válasza:
100%

Tudjátok ezt úgy hívják, hogy szaporítás.

Ha ezt el akarjátok kerülni, akkor szükség van egy rakás procedúrára, amit az MEOE-nél kell véghezvinni.

Biztos, hogy ezt akarjátok?

2011. jún. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen procedúráról beszélsz!Annyira nem fogunk belebonyolódni úgymond.Mi kutyáink nincsenek törzskönyvezve!Szóval csak simán családokhoz fognak kerülni a kiskutyák,ennyi!!
2011. jún. 6. 13:08
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Idióta grat a szaporításhoz remélem senki nem vesz tőletek kutyát! BELEGONDOLTÁL PL. ABBA MI LESZ HA FELNŐTT KORÁRA AZ EGYIK KÖLYÖK SZÉTMARCANGOL EGY GYEREKET????????!!!!!! Mert hogy ilyen tenyésztőnél nem fordulhat elő! szóval szaporítsátok a keverékeket nyugodtan! Nem értem hozzá nem értők mi a jó francnak avatkoznak a tenyésztők dolgába!
2012. nov. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%
Azt írta hogy párban vannak, nem keverékek.Már bocsi.Hiába orditod le a fejét, ugyis azt csinál amit akar.Sajnos.
2013. júl. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25%

Atya ég!! Mekkora az isten állatkertje..vagy alacsony a kerítés, nem is tudom...!! Én teljes mértékben egyet értek a kérdezővel, hogy pároztatni akarja a fajta tiszta Goldeneit, én is ezt tenném.

Kedves utolsó, ezek nem egy harci kutyák, nem marcangolnak szét senkit.. Azt mondják, hogy kutyákban nem lehet megbízni. Ez nem igaz nekem 1. kutyám egy Német juhász volt az életemet bíztam rá! sajnos ivartalanítás után 8 évre elpusztult mert benne hagytak kis méh darabot és elrákosodott. Most egy Goldenem van lány 5 éves, és nem az életemet de még a 4 éves keresztlányomat is rábíznám! Kérek mindenkit, hogy aki nem ismeri a fajtát ne beszéljen marhaságot!!! IdióT@@@!!! aki le akarja beszélni egy olyan élményről hogy kiskutyákat neveljen fel!

2014. márc. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Első sorban akár, hogy is vesszük ez nem más mint szaporítás, és te kedves utolsó, aki ugyanezt tennéd, nem értesz a kutyákhoz.


Ha valaki fajtiszta kutyát akar törzskönyv nélkül , akkor keressen fel fajtamentőket, menhelyeket. És ne szaporítóktól vásároljon. Mivel tudod a leendő gazdáknak bizonyítani azt, hogy a kutyáknak nincs semmilyen örökletes betegsége? Vagy téged az nem érdekel, hogy mi lesz aztán a kutyával, csak perkáljanak és kerül ahova akar a kiskutya majd, vagy lesz ami lesz vele?


A törzskönyv az nem csak egy papír amivel a fajtisztaságot bizonyítod, hanem egy garancia is arra, hogy a kutyának milyen vérmérséklete, valamint nem fog a leendő gazdi több százezret állatorvosi kezelésekre költeni olyan betegségek miatt amiket talán ki lehetett volna szűrni, ha ésszel csinálod... csak hát úgy nem éri meg, ugye? Mert akkor törzskönyves kan és szuka kell, ami jóval drágább, valamint egy pár orvosi vizsgálat sem ártana mielőtt összeengeded őket, így marad a szaporítás... De gondolom nagyon értesz hozzá, ha tulajdonképpen azt sem tudod mikor lesz ivarérett.... Most nem azt mondom,hogy az ilyen ember nem érdemel kutyát, mert ki vagyok én hogy eldöntsem, de ha már kutyát tartasz akkor felelősséggel tartozol két életért, és ha lehozod az almot akkor értük is.


Remélem, hogyha megszólal a lelkiismereted, és ha már mindenképpen szeretnél kiskutyát, akkor legalább annyi tisztesség lesz benned, hogy nem pénzért árulod őket, hanem adjáktok őket örökbe és lehetőleg olyan helyre add oda ahol biztosítják azt hogy néha meglátogasd a kölyköket. Sőt én egy ivartalanítási feltételt is kiszabnék a leendő gazdiknak, de ezt neked szerintem hiába magyarázom, hogy miért?


Mielőtt bárki kutya "nácinak" hívna, nem csak azért írtam a fentieket, mert hogy fontos a vérvonal vagy bármi más, hanem mert tele vannak a menhelyek, a fajtamentők sem unatkoznak és akkor még nem is beszéltem az utcán kóborló kutyákról. Úgy gondolom, hogy nincs szükség szaporítókra, mert ha nem vagy képes lehozni egy almot normális körülmények között, akkor ne hozz le sehogy.

Épp emiatt vannak egyre torzabb kutyák a fajtiszta kutyák között is, mert fedezésre vagy vemhességre nem alkalmas kutyákat pároztatnak, majd ezek utódait szintén, és akkor csodálkozunk hogy a német juhász már fele akkora mint volt ezelőtt 20 évvel, csodálkozunk, hogy miért válik agresszívé egy kutya, aminek az alaptermészete nem ilyen kéne hogy legyen? Nem ismered a felmenőit, nem tudod hogy honnan származik, milyen vérmérséklete van, semmit sem tudsz róla, akkor meg minek? csak azért mert cuki aztán leszedi a fél karod ha megnő?


Kicsit hosszúra sikerült a hozzászólásom, és lehet hogy még idáig sem olvastad el, de muszáj volt kiírjam magamból. Én rottweilert tartok, szintén törzskönyv nélküli, de eszem ágában sincs szaporítani, DE hozzátenném, hogy tenyésztőtől származik, ismerem a szüleit és láttam azok törzskönyveit, viszont a tenyésztő ismerősömmel már le volt előre beszélve. hogy nem kell törzskönyv (megspórolva ezzel pénzt és utána járást az ismerősnek), mivel nem tenyészteni vagy kiállításra szánom a kutyát hanem családi kedvenc. És el kell mondanom, hogy egy remek kutya, barát és családtag.

Rajta kívül van egy keverékem idős keverék kutyánk is.


Kérlek, ne szaporíts! Gondold ezt át, ha tenyészteni akarsz akkor ennek nem ez a menete, több szakértelem kell mint amennyivel te rendelkezel, és nyilván több felelősség is... minden egyes kiskutyával azoktól a kutyáktól veszed el az esélyt akik már megvannak és arra várnak, hogy nekik is gazdájuk legyen. Megéri neked azért a pár tízezerért amit a kutyáért kapnál?

2014. júl. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!