Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb kutyatáp?

Melyik a legjobb kutyatáp?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hetes bullterrier kölyköm és szeretném ha minden fontos tápanyagot megkapna, ami az egészséges fejlődéséhez szükséges. a pedigree-ről eddig csak rosszat hallottam, a "házikosztot" pedig csak később szeretném adni neki, ha már nem enne junior tápot.


Minden véleméy érdekel, az okosabbakra hallgatok(:


2011. jún. 5. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Az amelyik legjobban beválik a kutyádnál.Rengeteg féle táp van manapság ami jó minőségű.Nekem pl. NaturaVet tápjai váltak be jól a kölyök és a nagy kutyámnál is.
2011. jún. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Josera,Brit,Dogland középkategóriás,de jó tápok.Én Brittel etetem a bullterriereket,bár 2 felnőtt van.
2011. jún. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Acana, Royal canin, Hill's, Eukanuba(én ezt nem adom mert a gyártó rendszeresen végez állatkísérleteket), Orijen.
2011. jún. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 LN09 ***** válasza:
100%

Én nem adnék a kutyámnak Pedigree-t. Semmi fontos tápanyag nincs benne. Én Acanaval etetek, igaz nem olcsó, de megéri.


Ezek jók még: Orijen, Belcando, Hill's, Happy Dog, Royal Canin, Pro Plan.


Nekem kistestű kutyám van, aki nem eszik sokat, tehát nekem megéri a drága táp bőven! Sokan nem szeretik a Hill's és RC tápokat. Igaz, hogy prémium táp, de annak az árából már Acanat is vehetsz amibe sokkal több hús van, és sajna ez a két táp igencsak tele van kukoricával ( sokan panaszkodnak, hogy hízik tőle a kutya )



Neked és a kutyosodnak kell megtalálnotok a nektek megfelelő tápot. Nekem szerencsém van, mert az összeset megeszi amit odateszek elé :D


Én innen szoktam rendelni: www.webkutya.hu

Olcsó, gyorsak és ingyenes a szállítás. Pl. nemrég volt akcióba fekete-fehér mintás flexi potom pénzért...

2011. jún. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én Dog Chow-t adok a kutyámnak, bár páran mondták, hogy "jajj csak azt ne, kb. 4°% benne a fehérje, semmi minőség, adj neki inkább Acanát vagy Eukanubát, mert azoknak több, mint 50%-a fehérj".

Én meg huh, tényleg ennyire gáz? Aztán rákerestem egy csomó táp összetevőjére a neten, és ezt találtam:

Acana Sport°%Agility - fehérjetartalom: 33%, Eukanuba Adult - 26%, Dog Chow Active - 30%. A többi érték is nagyjából megegyezik, az Acanában monjuk vannak olyanok, hogy például Máriatövis meg Bojtorjángyökér meg mindenféle gyógynövények, de ezért biztos nem fogok X ezerrel többet fizetni érte. Ami a lényeg, hogy ilyen bolti vackokkal ne etesd őt, mert azok televannak adalékanyagokkal, toxinokkal, ízfokozókkal stb. És azoknak tényleg 4% körüli a fehérjetartalmu. Amúgy a fent említett kajáknak itt a teljes összetevőlistája:

[link]

[link]

[link]


Persze 12 hónapos koráig talán a Junior tápok a legjobbak.

2011. jún. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

egyik link rossz:)

[link]

2011. jún. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A fehérje nem mindegy,hogy húsból vagy vágóhídi szemétből,esetleg gabonából van-e.

Én is a középkategóriás tápok híve vagyok egyébként,nem veszek horror áron színezett meg agyonreklámozott gabonát,mikor pl.a Brit vagy más középkategóriás táp ugyanezt "tudja".

Mondom ezt úgy,hogy végig etettem az összes itthon kapható "szuperprémium"tápot,és mind a menhelyeken kötött ki,mert bajt csinált.

2011. jún. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

taste of the wild, orijen, acana ebben a sorrendben...

[link]

2011. jún. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nos.A kutyatápoknál nehéz külömbséget tenni hiszen a reklám sokszór győz a minőség felett.Amúgy egy száraztáp nem húsból,hanem húslisztből készül,de most az egyik gyártó előállt azzal,hogy 10-15%friss húst tesznek bele.Ez szerintem csak nedvesítés mert tudjuk,hogy a hús 60-80%-a víz.Tehát ez nem jelent semmit és ugyanúgy a húsliszt van benne,ami nem baj mert olyan szigorú körülmények közt állítják elő,hogy a fehérje tartalma minden gyártásnál ellenőrzött.Most sok idő után kitalálják,hogy a kutyának nincs is szüksége kukoricára stb.,de eddig azt etették a reklámok hatására a kutyákkal.A száraztáp egy jól menő üzletág pl.1kg táp mondjuk 1000ft egy mázsa 100.000ft.az összetevők pedig mázsánként5000-7000 ft lehet.de sokkal olcsóbban kapják meg.! 4 nagytestű kutyánk van és napi 3-4 kg táp megy el.Kicsit dúrva összeg jön ki és elhatároztuk,hogy tápot fogunk gyártani ami talán nyár elejére néhány üzletben fellelhető is lesz.Az egyik gyártó aki csak olcsó tápot gyárt vállalja a legyártását saját recept alapján ami szerintem szuper prémium táp lesz minden cicó nélkül.Ja és azt tudni kell,hogy a gyártási folyamat vagyis extrudálás kb 120-140 celsius fokon tőrténik és így rengeteg vitamin kárba vész ha csak nem hőstabil forbában van bele téve.Ezt nem tudja senki megmondani,hogy melyik fajta tápban van.nyílván drágább jobb elméletileg.Még annyit,hogy a név tehát a táp neve nem biztos jó választás mert egy harmad osztályú tápot gyártó cég tulajdonába került már azóta és drágán adnak semmit sajnos.Ez egy üzlet sokak számára és a kutyáink isszák meg a levét.elég súlyosan sokszór.
2012. márc. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
9.!Végül sikerült legyártatnod a saját tápot?
2014. máj. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!