Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz gazda lennék emiatt? A...

Trényi Péterné kérdése:

Rossz gazda lennék emiatt? A kutyám nem jön ki az azonos neműekkel, illetve csak olyan kutyákkal akik barátságos kutyák mint pl. írszetter, labrador, angolszetter, illetve idősebb kutyákkal.

Figyelt kérdés
Nem járatom kutyaiskolába,mert más téren hallgat rám,a gyerekeket szereti.stb A futtatóba szoktam bevinni 5-10 percre,csak hogy ott végezze el a dolgát,szóval nem szoktam vele sokáig ott lenni mint más kutyások,és lehurrognak amiatt mert ilyen kutyám van,pedig a környéken nem csak én vagyok ilyen helyzetben,sőt vannak munkakutyások is akiknél szintén ez a helyzet.5-10 percet szoktam kérni,ugyanakkor van hogy én is várok ennyit a kutyámmal sőt még többet hogy bejuthassak,és többnyire azok vannak sokáig ott akik tudnák máshová is vinni a kutyájukat pl.parkba mert jól szocializálódtak,és mégis ők vannak ott vagy 30 percet,trécselnek ja és ráadásul pici kutyával akiknek 15 perc mozgás és 1-2 kör séta bőven elég lenne.Én pedig a nagy kutyámmal csak 5 percre jutok be.Válaszokat köszönöm.
2011. jún. 5. 20:49
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
szerintem nem vagy rossz gazdi ha nagya a kertetek akkor minek is elvinni valahova mi sose vittük el
2011. jún. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Brigi10 válasza:
Nekem YOrkshire Terrier kutyám van. 5 éves és ő sem jön ki a többi kutyával. Manapság már javult azért kicsit a helyzet, mert ha ott vagyok vele és rászólok, akkor nem kezdi el ugatni a nagyobb kutyákat. Elég vicces is, hogy egy 2.7 kg-os kutya ugat egy nála 5 ször nagyobbat és ekkor nagyon félek, mivel csak egy kisebb harapás is elegendő neki. Lehet, hogy a családom ott rontotta el, hogy kb. egész nap együtt vannak / vagyunk a kutyákkal és mivel mi kertes házban lakunk, nem visszük el séétálni és ezért nem találkozik kutyákkal. Szerintem nagyban szerepet játszik a kutya nevelése és h kiskorától fogva kutyákkal barátkozzanak. Ettöl egyáltalán ne érezd rossz gazdának magadat és ne gondold h te miattad viselkedik így a kutyád. Lehet hogy idővel fog ez változni, mint nálunk is. Remélem segítettem.
2011. jún. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Na, várj, várj! Tulajdonképpen, mi is a baj, mit segítsünk? Annyi a gond, hogy nem tökéletes a szocializációja a kutyádnak? Nem biztos, hogy a te ebeddel van gond, ha a másik kis kutya (a kis ölebeknek elég nagy arcuk tud lenni) közelít hozzá egyből dominánsan, akkor persze, hogy összekapnak. Ő közelít más kutyákhoz, vagy odajönnek hozzá? Figyelnek a gazdák is, vagy egyedül vannak a kutyák?
2011. jún. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Alakitsatok ki egy olyan társaságot, ahol hasonló karakterű kutyák vannak, akik jól megférnek egymás mellett, és akkor tudtok a futtatóba közös játékot szervezni. De az sem rossz, ha Te játszol vele, modnjuk a parkban. Minden kutya nagyon szeret a gazdájával játszani.
2011. jún. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
A futtató a kutyák szabadon játszására lett kitalálva. Piszkolni bőven lehet máshol is vinni. Miért is háborogsz, hogy mások több időt töltenek ott?
2011. jún. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kistestű kutyám van, és tudod hányszor hallottam olyan kutyák gazdájától, aki nem tudott bejönni a futtatóba mikor mi bent voltunk, mert agresszív a kutyája, hogy "Mikor mennek már el", "Pincsikkel bárhol lehet ülni" ( nem pincsi a kutyám) "Ha nem mennek beengedem a kutyát és futhatnak", meg "Engedje csak ide, elroppantja és kész".


Meg az milyen már, hogy azok menjenek el, akik megnevelték rendesen a kutyát, mert ők a parkba is tudnak menni. Ugyan már, te sem gondolhatod komolyan.


Ha a te kutyád nem jön ki más kutyákkal igenis neked kell alkalmazkodni, és nem másokat szidni, hogy nem tud bemenni a kutyád piszkítani.

2011. jún. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Az én véleményem szerint igen, az vagy.

Egyrészt: 5-10 percet tud elengedve lenni a kutyád, mondjuk naponta 3-szor

Másrészt: mert azt gondolod, hogy egy pici kutyának elég 15 perc mozgás.

Harmadrészt: nem adod meg a lehetőséget a kutyádnak arra, hogy megfelelő menyiségű és minőségű szociális interakcióba keverdjen, pedig szüksége lenne rá.


Ráadásul nekünk, akik rengeteget gyakoroltunk, dolgoztunk, erőlködtünk, tanultunk, és nem utolsó sorban néhányan fizettünk is azért, hogy a kutyánkat bárhol, bárkivel össze tudjuk engedni miattad kell illegalitásban, parkokban játszanunk és tanulnunk a kutyákkal, és időnként közterület felügyelőkkel veszekednünk, vagy éppen bírságot fizetnünk.


Az egy dolog, hogy a kutyád nem jön ki azonos neműekkel (ami amúgy tökre nem normális, hiszen falkában is vegyesen vannak a kutyák) az meg egy másik, hogy te nem tudod kontrollálni, hogy ne legyen baj, ha mégis találkoznak. Az én kutyámnak is vannak persze nem szimpatikus kutyák, de ilyenkor egyszerűen megtiltom neki, hogy közeledjen hozzájuk, és szépen megférünk egymás mellett.


Én például szoktam a futtatóban órákat is gyakorolni a kutyával, mert ott van akadály ami mondjuk kell a következő vizsgánkhoz. Igenis fel vagyok háborodva, hogyha a hozzád hasonlók miatt nem jutok be a futtatóba.

A kutyádnak se, neked se jó így, és a környezetedet is megszivatod.

2011. jún. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezek a kutyafuttatók úgy működnek, hogy ha valaki bent van, akkor az újonnan érkezők várnak, amíg az ki nem jön? Én eddig azt hittem, hogy a kutyafuttató egy olyan közösségi hely, ahol a kutyák egymás társaságában lehetnek, amelyik kutya meg nem jól szocializált, azt nem viszi oda a gazdája. De ezekszerint nem így van.


Amúgy kétszereplős a játék. Ha kézbentartható a kuyád, akkor meg tudod tiltani neki a balhézást, persze ugyanez kell a másik kutya-gazdi páros részéről is.

2011. jún. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz gazda. De tudnod kell hogy a kutya nem élvezi amikor agresszív, rossz neki. És a legtöbb viselkedkésen lehet javítani. De a te dolgod. Viszont a kutyafuttatóba az megy aki akar, és addig ameddig akar. Nem várhatod másoktól, hogy csak a te kutyád miatt menjenek el. A kutya mozgásigénye pedig nem a méretétől függ. A parkbahn elvileg nem lehet elengedni a kutyát, nem várhatod, hogy miattad szegjenek szabályt.
2011. jún. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A jól szocializált kutyák gazdáit is ugyanúgy megbüntethetik, ha a parkban engedik el a kutyájukat. Mi az, hogy ők vannak ott _VAGY 30_ percet? Arra lett kitalálva, hogy ott engedhessék el a kutyákat, azok meg szaladgáljanak, játszanak. Ha akarnak, akár egész nap ott lehetnének, főleg, hogy az ő kutyájuk nem problémás. Ha én elmegyek a futtatóba, én is "trécselek", és nem fél órát vagyok ott, hanem min. másfelet. Ha nem tudod megbeszélni a gazdikkal, hogy 10 percre bemehess, akkor találj egy olyan időpontot, amikor nincsenek ott. Nálunk az egész kerületben 1 szem futtató van, mégis vannak holt időszakok, amikor senki nincs ott. Vagy szocializáld a kutyádat.
2011. jún. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!