Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fehér folyadék jön a kutyám...

Fehér folyadék jön a kutyám hátsó emlőiből és meg vannak duzzadva viszont a hasa nem nagy. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
2011. jún. 5. 22:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy álterhes... Az enyém is az volt, de ha a szülési "korszaka" van akkor mindig megduzzadnak neki es tej is jön. :)
2011. jún. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem álvemhes lehet. Nem igényli a szokottnál jobban, hogy szeretgessétek? Vagy nem keres biztonságos helyet magának?
2011. jún. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem, akkor olyan 2 hónappal ezelőtt tüzelt. Álvemhes:(

Ha a hasa nem nagy, akkor egyértelmű, hogy nem vemhesség.


Ha a tünetek elmúltak, akkor vidd el ivartalanítani (3-4 hét szokott lenni), mert ha egyszer álvemhes volt, akkor a következő tüzelésnél is az lesz. Márpedig nagyon megnő az emlődaganat kockázata, ha a tej ott marad az emlőiben.

Ne simogasd a hasa táját, az emlőit pedig ne nyomkodd, mert annál erősebb lesz a tejtermelés. Viszont ha teszel rá vizes borogatást, az segíthet, hogy hamarabb elmúljon.

2011. jún. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ezen kívül elviheted álaltorvoshoz is, aki ad rá szert, hogy elmúljon, ha nagyon eldurvul a helyzet. Mindenesetre ne szeretgessétek, és ha kipécézett magának valami kölyökpótlékot, azt is vegyétek el tőle.
2011. jún. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Nagyon félek hogy valami baja lesz, de igyekszem minden tőlem telhetőt megtenni.
2011. jún. 5. 23:12
 6/12 anonim ***** válasza:

Az állatorvos egy dolgot tud tenni, szteroid injekciót ad neki. De szerintem ezt a legnagyobb butaság beadatni.

Ez annyit segít a helyzeten, hogy 4 hét helyett mondjuk 3 hét alatt múlnak el a tünetek.

Megmutathatod a dokinak, de nem fog tudni mit csinálni. Ezért tényleg felesleges bármilyen gyógyszeres kezelést kapnia.


Sok séta, kevesebb kaja, kevesebb simogatás.

2011. jún. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tehát akkor én házilag is tudok rajta segíteni? Nem simogatom, diétázzon, és vizes borogatás az emlőire?
2011. jún. 5. 23:19
 8/12 anonim ***** válasza:

Most nem kell állatorvoshoz vinned,el múlik magától.

De ha már nem áll vemhes akkor minden képen vidd el ivartalanítani. Nagy az esélye a méhgyulladásra vagy a daganatra.

2011. jún. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Rendben elviszem mindenképp. Köszönöm a segítséget, kicsit megnyugodtam.
2011. jún. 5. 23:27
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem csak szteroid injekciók vannak, van a Pseudogravin meg a Galastop, ami tabletta meg oldat, szóval nem injekció, és nem is ártalmasak, tenyészállatoknál is használják. Egy normális doki kíméletes módszereket ajánl, amíg van, nem normálishoz meg eleve ne járjunk.
2011. jún. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!