Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Papírmániás kutya, le lehet...

(L) Bella (L) kérdése:

Papírmániás kutya, le lehet róla szoktatni?

Figyelt kérdés

másfél éves, soha nem bontott a lakásban semmit, egyetlen egy gyengéje van, a papír. A4-es lap, újság, papírzsepi, mindegy neki, lecsap rá, és darabokra szedi. és láthatóan élvezi. Más hóbortja nincsen, ezen is csak mosolyogunk, de nem tudom mennyire normális ez.

Ismerősöm kutyája pl tobozfüggő, szenvedélyesen szereti a tobozt.


2011. jún. 6. 13:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Pont ma Cesar Millan műsorában volt egy ilyen kutya. Egy spániel volt, aki szenvedélyesen szerette a papírzsepit, szivacsokat stb. Úgy szoktatták le róla, hogy ha szájába vett egy zsepit, kapott helyette mást, valami jutalomfalatot. De persze le is kell fárasztani minden nap, mert ez nem természetes, hogy ilyen mániája van egy kutyának. Pont most van itt az adás:

[link]

2011. jún. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az én tacskóm is élénken érdeklődik a papírzsebi iránt. néha adok neki egyet hadd tépje, de nem eszi meg. csak elviszi és széttépi.

nálunk a pet palack a menő. a tacskó lerágja a kupakot, a kopó meg a címkéjétől szabadítja meg.igazi csapatjátékosok!:-)aztán azt rágogatják. volt hogy teli üveget próbált meg elcsórni az ágy mellől.

sztem ezek nem veszélyes hóbortok. ha nem eszik meg semmit csak rágja akkor nem gáz. mi elvesszük a palackokat, hamár teljesen szétrágták mert a kopó hajlamos megenni:S

2011. jún. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szekeres Juli ***** válasza:

"Úgy szoktatták le róla, hogy ha szájába vett egy zsepit, kapott helyette mást, valami jutalomfalatot."

Hihi, én így szoktattam rá a kutyámat (nem ezt akartam elérni), hogy mindenféle gusztustalan dolgot begyűjtsön nekem :-D De megérte: még az is jobb, ha odahozza, mintha egyedül elfogyasztja egy bokorban.


Így látatlanban kipróbálnám azt, hogy megtanítom neki, hogy "hagyd". Azaz ha nem nyúl hozzá, akkor kap jutalmat. Azt nem tudom, mennyire működik ez, ha éppen nem vagytok jelen.


A másik ötletem, hogy nem a papírral dolgoztok, hanem bizonyos helyekről tiltjátok ki: az asztalhoz nem nyúlhat, stb. Így csak rendesnek kell lennetek, és nem széthagyni a papírt ;-)

2011. jún. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!