Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges Kanadába illetve...

Lehetséges Kanadába illetve Amerikába repülő gépen kutyát az utastérben szállítani?

Figyelt kérdés
Akinek esetleg van tapasztalata írjon! A kutyus 2,5 kg, chippel rendelkezik, útlevele is van. Anyukám magával szeretné vinni(véglegesen kiköltözik) de nem meri a csomagtérben utaztatást bevállalni.
2011. jún. 6. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Tudtommal nem lehet. Bárki allergiás lehet rá az utasok közül, ott meg nem úgy megy, hogy kinyitod az ablakot.

Rengeteg állatot szállítottak már, semmi baja nem lesz azalatt a pár óra alatt. :) Csak ugye időben kell intézni a dolgokat, sajnos a pontos menetét nem tudom. :(

2011. jún. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ezt a reptéren kellene megkérdezned,ott pontosan megmondják
2011. jún. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

tudtommal ilyen hosszú útra nem lehet.

De semmi baja nem lesz a raktérben nyugi. Én hoztam vittem már USA ba kutyát (kölyköket) nekik se lett semmi bajuk, sőt a 20 órát is kibírta simán a kutya akit Ausztráliába küldtem


Rendelkeznie kell 12 hetes életkor betöltése után kapott veszettség elleni védőoltással. (Az oltás történhet a hatósági állatorvosi igazolás kiállításának napján is!)


n) Szükséges még a hatósági állatorvosi igazolás.



Vannak olyan információk, amelyek szerint, ha a Magyarországról az USA-ba (Kanadába) történő utazás valamely EU tagállamban történő átszállással történik, akkor biztonsági okokból az állatnak rendelkeznie kell mindazzal, ami az Európai Unióba történő beutazáshoz szükséges. Ez a követelmény azonban nem általános, a különböző európai repülőtereken eltérő gyakorlat szerint járnak el.

Emellett a légitársaságoknak lehetnek (vannak) különleges igényeik, előírásaik, amit konkrétan attól a társaságtól kell megérdeklődni, amelyikkel az állat repülni fo

2011. jún. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2011. jún. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


ez amerikás, csak vissszafelé :DP

2011. jún. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ribizlifozelek válasza:

Lehet.


Viszont függ a légitársaságtól. Egyes légitársaságok engedik (mi mindig Deltával repülünk), mások nem.

Érdemes az egyes társaságok honlapján megnézni a súly és fajta-korlátozásokat.


A légitársaságok megszabják a kutya dobozának a méretét is.


A kutyáért utastérben (is) fizetni kell. (200 dollárt pl a Deltánál.)


A kutyának kell mikrochip, érvényes veszettség elleni oltás, állatorvosi és hatósági állatorvosi papír. A hatósági állatorvosnak igazolnia kell, hogy a veszettség elleni oltás érvényes.


Több légitársaság csomagtérben nyáron nem enged kutyát szállítani.


USA - Magyarország:


[link]


Magyarország - USA

[link]

2011. jún. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!