Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetne megoldani?

Hogy lehetne megoldani?

Figyelt kérdés

Az a problémám most, hogy a kutyám amint meglát valamit az utcán legyen az kutya macska... Egyből elkezd rángatni és meg se hall!

Például vegyük a mát:

Viszem a kutyám sétálni, épp már a kapunk előtt járok mikor az utcában élő "Fiatal ember" kivitte a kiskutyájá szaladgálni... és erre a kutyám teljesen rángatott! Szerencsére visszatudtam tartani, de ha elszabadulna mit csinálna? Bántaná?


És hogy lehetne azt hogy ezekre ne figyeljen, vagy pedig összebarátkozzon a kutyákkal?


2011. jún. 6. 20:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
hasonló a szitu.egy fiatal ,neveletlen befogadott kutyám van,baromi erős,nagy testű...nehezen tudom visszatartani,mert minden kutyához,macskához oda akar menni...
2011. jún. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nálam épp ez a fura.. Mert jól nevelt! De mégis annyira húz ha meglát az utcán más állatot...
2011. jún. 6. 20:23
 3/13 anonim ***** válasza:
nekem viszont 8 hónapot kell behoznom nevelésben,és elég makacs kutyáról van suó...Érti ő,csak lesz@rja :D:D:D:D
2011. jún. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
ha húzza a pórázt, és meg se hallja amit mondasz neki egyes helyzetekben, akkor nem jól nevelt a kutyád, hiába engedelmeskedik otthon, amikor kedve tartja. A séta közbeni szituációk az igazán perdöntők, gondolj bele, otthon nem történhet nagy baj, de ha az utcán elszabadul a pórázról óriási bajok történhetnek, ha nem tudod visszahívni. Ott van igazán értelme az engedelmességnek. Szóval szerintem mindketten olvassátok el a cerberos kutyasuli honlapján lévő cikkek közül a falkavezérségre vonatkozót, nagyon hasznos lesz:)
2011. jún. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De séta közben minden parancsra engedelmes, A Gyere, marad, Ül, Áll... minden! De ha meglát egy állatot akkor nem! És épp ez a baj :(
2011. jún. 6. 21:20
 6/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez a szitu. Az én kutyám is ha meglát egy cicát, vagy egy másik kutyát akkor ő is oda akar menni, feszülten figyeli, én sem merem odaengedni, mert nem tudom hogy reagálna rá.

Nemrég sétáltunk és egy az utcára kiengedett kutya megdtámadta az enyémet (nem kívánom senkinek azt az élményt), szerencsére nem lett semmi baj, de nekem kellett a másik kutyát leszedni az enyémről (a gazdája meg csak állt mellettem, nem csinált semmit).


A lényeg, hogy ha pl. meglát egy cicát akkor ne is figyelj rá, menj tovább, mintha észre sem vetted volna. Vagy fordulj meg és menj a másik irányba. Esetleg leülteted, megvárod h megnyugodjon, utána induljatok el.

Vidd magaddal a kedvenc játékát, talán arra figyelne.

Nekem ezek a módszerek beváltak.

2011. jún. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
ha elkezd erősen húzni/rángatni, akkor ráncigáld vissza, és csapj egyet az orrára (na azért nem kell izomból). így meg fogja tanulni, hogy nem szabad rángatni a gazdit és nem szabad oda menni a másik kutyához.
2011. jún. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

ha bizonyos helyzetekben nem engedelmes, akkor nem engedelmes. Ezért kell átvenni a falkavezérséget. Ha te leszel a falkavezér eszébe se fog jutni, hogy elmenjen mellőled, hiszen te vagy a főnök, te indíthatod a vadászatot (itt a másik állathoz való rohanást), illetve a fontosabb szitukban te döntesz.

Ha az orrára csapsz, akkor azért nem fog elszökni, mert tudja, hogy utána fájni fog neki (rosszabb esetben egy két orracsapás után visszaharap), ha viszont te leszel a vezér, nem is akar majd elszökni, nem fog benne fokozódni a feszültség.

Vedd át a főnökséget, mielőtt a kutyád véletlenül elszabadul, és elüti egy kocsi!(Ne legyen így, de bármi megtörténhet, és nem egyszer, nem kétszer volt ilyenre példa.)

2011. jún. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Elütni semminem fogja..szerencsére. Egy kocsi sincs az utakon kb soha :)

De szerintetek megtámadná a kutyát? És megharapni nem fog azt tudom! Szóval megpróbálom az orr-ra ütős "dolgot"

2011. jún. 6. 21:38
 10/13 anonim ***** válasza:
Valószinűleg az a probléma, hogy a kutyusod nincs hozzászokva az idegen kutyákkal való találkozásokra, nincs megtanítva arra, hogy az utca már nem az ő hatásköre, és illedelmesen elkell menniük egymás mellett. Soha nem késő kutyát tanítani! Legközelebb kérj meg egy barátodat, hogy vigye ki a saját kutyáját sétálni, te kiviszed a tiédet, és elkezdtek nagyonnagyon messziről közeledni egymáshoz. Amint látod, hogy a kutyád feszeng amiért észrevette a másikat, azonnal álljatok le, és mondogasd neki a parancsot (nemszabad, maradj, ül, stb) . Többször ismételjétek ezt meg (nem egy napon) és menjetek minél közelebb egymáshoz. Mindig mikor látod rajta, mond a szidást, és egy idő után eljut neki, hogy nemszabad agressziven viselkedni más kutyákkal. Fontos még, hogy semleges területen történjen a találka. (olyan hely amit sem a te kutyád, sem a barátodé nem ismer olyan jól) A végső cél, hogy olyan közelségbe kerüljön a 2 kutya, hogy eltudjanak egymás mellett menni szépen nyugodtan, ugatás és morgás nélkül :) Türelem rózsát terem! :)
2011. jún. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!