Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám hozzászoktatni a...

Hogy tudnám hozzászoktatni a 2 hónapos francia bulldogomat, hogy ne nyüszítsen, ha egyedül van otthon vagy, ha nem vesszük fel az ágyra, stb?

Figyelt kérdés
Lassan 1 hónapja van nálunk a kutyus.Mielőtt megvettük körül jártuk a témát(tenyésztökkel beszéltünk,net,könyvek),h meg tudja-e szokni,h egyedül van otthon.A válasz az volt,h igen,ha kicsi korától hozzá van szoktatva.Ez eddig rendbe is van,de mikor szokik hozzá?Nem 1 nm-be van bezárva,tele van játékokkal,amikor otthon vagyunk foglalkozva van vele.Tudtok vmit tanácsolni?Esetleg vegyünk mellé még egy kutyust?Válaszaitokat előre is köszönöm!
2009. márc. 19. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet nálatok egy hónapja egy 2 hónapos kutya? 8 hetes korában lehetne elhozni az anyjától. Lehet, hogy ez is probléma.

Ha tényleg foglalkoztatok vele, le van fárasztva, akkor csukjátok be és ne reagáljatok rá többet. Ha rászóltok, válaszoltok neki, ő azt is úgy értelmezi, hogy foglalkoznak velem és tovább nyüszít.

Azért a túl korai alomból való kivétel biztos hozzájárul ahhoz, hogy így viselkedik.

2009. márc. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

próbáld meg akkor megetetni amikor elmégy, így egy ideig nem figyel a környezetre utána pedig remélhetőleg elalszik.


Ettől kialakulhat benne egy napirend, tudni fogja hogy ha készülődsz az neki jó, mert enni kap, utána nyugodt lesz mert emlékszik hogy aludni szokott, a maradék időben pedig hidd el nem fog nyüszíteni, mert ez általában csak színház amit azért adnak elő, hátha mégis vele maradsz.

2009. márc. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azt írtam,hogy lassan 1 hónapja.7 hetes korában hozhattuk el,de Én is gondoltam már erre,h lehet nem volt jó ötlet.Igazából ez a tenyésztő hibája is,mert nem kellett volna ideadnia.

Az a helyzet,hogy elég kitartó a nyüszítésben,mert éjszaka is csinálja,ha nem veszem fel az ágyra.Hiába teszem az ágyacskáját magam mellé és simogatom,ugrál fölfelé.

2009. márc. 19. 17:26
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja,és már elmult 2 hónapos,csak kerekítettem.Kérlek Titeket ne ilyen apróságokon akadjatok fenn,hanem a lényegre koncentráljunk!
2009. márc. 19. 17:28
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Ne tedd az ágyát magad mellé, és ne simogasd.

Így a kutya tudja, hogy előbb-utóbb, ha eleget nyüszít, akkor eléri amit akar, elkezdesz foglalkozni vele.

Legyen meg a helye, a legjobb lenne, ha nem is látna onnan téged. Zárd ki a konyhába, előszobába. Így nyugodtan el tud aludni. Csak konzekvenciával szoktathatod le, addig neked kell kibírni, hogy nyüszít.

2009. márc. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen ezzel tisztában is vagyok,de a szomszéd nem biztos,h örülne neki,h hajnalok hajnalán nyüszít a kutya.Bár nekik is van kutyusuk.
2009. márc. 19. 17:33
 7/9 anonim ***** válasza:
fáraszd le előtte.ha felvitted az ágyba akkor ne számíts arra h utána sosem fog oda kéreszkedni. csináld apránként.bezárod a szobába és 2 perc múlva visszamész ezt gyakran csináld meg az időt is bővítsd, amikor bemész a szobába és azelőtt nem nyöszörög akkor dícsérd és jutalmazd meg.
2009. márc. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1 éves koráig(néha ez tovább is tart), amíg kölyöknek számít, addig sokkal több törődést igényel, mint egy felnőtt állat. Sír, rombol, bepiszkít, amikor egyedül van. Ez természetes, hisz a kis gyerekeknél is így van. Tehát készülj fel rá, hogy egy évig is eltarthat a folyamat. Következetes neveléssel el lehet érni, hogy kölyök kora után jól nevelt kutya legyen, de addig csak egy gyerek, akihez igazán a türelem kell. Ha egész nap egyedül van és utána éjszaka is egyedül lenne, az szerintem még rosszabb lenne, hisz egy kicsi gyerekről beszélünk. Neki most türelem, szeretet és következetes nevelés kell, hogy az a kutya válhasson belőle, akit Ti szeretnétek. Úgyhogy sok türelmet és kitartást!
2009. márc. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nálunk is fennállt ez a probléma, és nekem úgy sikerült leszoktatnom, hogy megkértem a szomszédot, hogy ha hallja nyüszíteni vagy vonyítani a kutyát csapjon egy nagyot az ajtóra. Szerencsére rendes szomszédom van és benne és volt a "játékba" (gondolom neki sem lett volna kellemes a kutya nyüszítés egész nap hallgatni). Szóval mikor a kutyám hangot adott ki mikor egyedül volt rácsapott az ajtóra egy ideig csend volt ha újból elkezdte újból jött a hang. Nem telt bele 1 hét és a kutya csendben volt miután elmentem. Bármikor itthon hagyhatom. Mostanába a szomszéd kérdezi hogy megvan még a kutya mert nagyon csend van :))))
2009. márc. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!