Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet csinálni egy olyan...

Mit lehet csinálni egy olyan kutyával, aki megugatja a mennydörgést, hőlégballonokat, sárkányrepülőket, siklóernyőket stb?

Figyelt kérdés

Kb. 8-9 éves, skót juhász és golden retriever keverék, anyósék kutyája amúgy, nem az enyém.

Ja és senkire nem hallgat, nem fogad szót, sokszor kiszökik a kapun, akkor gyorsan összekakilja az utcát és néha visszajön magától, de volt már olyan is, hogy 2 hétig nem találták, végül úgy szólt vki, hogy 3 utcával lejjebb van a templomkertben.

Állítólag epilepsziás is, sokszor volt már rohama, amikor habzott a szája és magán kívül fetrengett a földön :(

Viharban folyamatosan ugat és fel-alá rohangál a szakadó esőben. 2 hete majdnem minden éjjel vihar van, így alig tudunk már tőle aludni :( Ha 3 órán át dörög az ég, akkor ő 3 órán keresztül folyamatosan ugat, megőrülünk tőle :(

Félek, hogy nehogy megbolonduljon, van 2 kisgyerekem, nem hiányzik, hogy nekik ugorjon :(


2011. jún. 7. 10:11
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Hát az a kutya tuti nem 100 as, szomszédomnak is volt hasonló kutyája, ha vihar volt akkor folyton ugrált ugatott minden baja volt. Ha tüzifát vittek neki és lepakolták a kocsi ki állóra akkor mindig egy nagy darabot a szájába vett és azzal rohangált, Német juhász labrador keverékről van szó de az a kutya bolond. Egyszer átszökött a kertembe fogalmunk sincs hogy, aztán telekulázta a vadi új térkövet. Elvitték egyszer kutya iskolába, de ott azt mondta rá egyik ismerősöm aki ott dolgozik, hogy a kutya agyalágyult. Valamikor még a fát is megugatja, mondtam is a szomszédnak hogy vagy megneveli a kutyát vagy én nevelem meg, de ez már nem állapot.
2011. jún. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Megoldást sajnos nem tudok a problémára. Az én 6 éves pulim is ugyan ezt csinálja, van hogy egész éjjel egyfolytába ugatja a vihart... Néha este lezárjuk a pincébe, ha látjuk hogy közeleg a vihar.

Azért meg nem bolondul szerintem...

2011. jún. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én még jól jártam, a két németjuhászom elássa magát a kertben, és ott remeg a lyukban :D
2011. jún. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Olyan alapvető problémák vannak a kutyával való kapcsolatotokban, hogy itt teljes életmódváltoztatás kellene ahhoz, hogy ezeket a problémákat külön-külön lehessen kezelni.
2011. jún. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az én 9 és fél éves skót juhászom is retteg a vihartól meg a víztől :) Az esőt szereti, de ha dörög, akkor már fejvesztve menekül ahová épp tud, ha ott vagyunk, akkor hozzánk, hogy mi majd megvédjük őt a csúf vihartól :) A pince a kedvence, ha érzi, hogy közeleg a vihar, akkor már menni akar le, ott is a leghátsó sarokba bújik. A hátsó teraszajtó sokszor nyitva van ilyenkor, egy függönnyel elzárva, és az félemeleten van, egy fél lépcsőfordulóval feljebb a földszint, lejjebb a pince. A lépcsők fából vannak, és nem teljesek, tehát oldalt nincs burkolat, le lehet ott látni. Na azoktól a lépcsőktől jobban fél, mint a vihartól, nem mer rájuk lépni sem, tériszonyos. Az egyik előző skót juhászom az felmert menni rajta, de ritkán engedtem, mert nem volt túl kellemes kézben levinni a lépcsőn egy 35-40 kg-os kutyát... merthogy lemenni már nyúl volt :) De a kisrepülőket, helikotereket, sárkányrepülőket meg nagyobb madarakat ő is gonoszan, gyanakodva lesegeti, igaz megugatni nem szokta.

Ilyen idős korban egy ilyen rigolyás kutyával már nem sokat lehet kezdeni, zárjátok esetleg be valahová, ha vihar van.

2011. jún. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A mi kutyánk is ilyen (mentett egyébként, kb. 3 évesen került hozzánk).

Retteg az égdörgéstől és minden nagyobb teherautót, lovaskocsit, szúnyogírtó repülőt, (madarakat) ugat.

Szerintem félelmében.

Ha vihar van, időnként beengedem, akkor rámtapad és mindenhová követ 3 cm-rel :-)

A gyerekeinket imádja és állandóan a sarkukban van.

2011. jún. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
kutya falkavezérnek hiszi magát, nem képes felfogni hogy mi történik a vihar idején, mennydörgéseket, villámokat veszélyesnek ítéli meg, ezért ugat.Valószínű ő is rettenetesen be van ijedve, de azt reméli, hogy ha ugat, elmúlik a veszély. át kellene venni tőle a falkavezérséget (ha vevők rá anyósék), és akkor egy kis plussz időráfordítással meg lenne oldva a dolog.
2011. jún. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos nem foglalkoznak vele egyáltalán, soha nem viszik ki sétálni, szegény az egész életét egy 50 nm-es udvarban tölti :(

Ők azok a tipikus falusiak, akik szerint a kutya csak arra való, hogy megvédje a házat. Persze etetik, gondozzák stb, de nem kötődnek úgy hozzá. Ja és szerintük állatkínzás lakásban tartani egy kutyát.

Nekem azért furcsa ez, mert én lakótelepen nőttem fel, mindig is volt kutyánk és őket teljesen családtagnak tekintettük. Oké, kb. 20 órát a lakásban voltak, de ha otthon voltunk, akkor foglalkoztunk velük, szerettük őket, nem csak enni adtunk nekik. Ha meg levittük, akkor is játszottunk velük, futkároztunk, labdáztunk stb.

Nekem ez nagyon hiányzik, szívesen foglalkoznék, játszanék ezzel a kis (nagy) bolonddal, de sajnos nem fogad szót, a nyakörvet, pórázt pedig nem tűri meg magán, így még sétálni sem lehet elvinni.

Anyósék azt mondják, hogy neki már mindegy, hova akarnám megnevelni. És akkor így éljünk még kb. 5 évig???

2011. jún. 7. 12:59
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja és a lakótelepi kutyáink bárhonnan hazataláltak, ha véletlenül elkeveredtek volna, ez a mamlasz meg 3 utcáról sem talált haza :(
2011. jún. 7. 13:01
 10/10 anonim ***** válasza:
alapvetően el kéne kezdeni nevelni és foglalkozni vele, sétáltatni napi szinten ...megmutatni emberi vezetéssel, hogy milyen világba is csöppent ami elfogadható, megszagolható, megismerhető és nem kell mindentől félni...!
2011. jún. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!