Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon megijedtem! Levert a...

Nagyon megijedtem! Levert a víz, és nem tudom mi volna a legjobb megoldás. Mit tennétek hasonló helyzetben? Ilyen még sosem fordult elő. Ilyen helyzetben mi a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Van egy amerikai staffordshire terrierünk, egy yorkink és egy rotink. Ma a 3 éves fiam a kutyákkal játszadozott odakint az udvaron, míg vacsit főztem és a kicsi egy éves fiamat dajkáltam. Gyakran a nagyobbikra is rá-ránéztem, minden rendben van e. Semmi gond nem volt. Gondoltam, megfürdetem a picit - megengedem neki a vizet a fürdőben- mikor rohan be a nagyobbik fiam, hogy "megesziszi a kutyák a Rokit" (Roki a kicsi yorkshiere terrier.) Nagyon megilyedtem 5 éve ismeri egymást a 3 kutya, azóta vannak egy udvarban, sosem volt még gond közöttük. Az amerikai stafford mindig cimborázott a yorkival. Csípte a lökött fejét. Ma viszont valami megváltozott....A kutyaól 3elött volt a roti, az olból fura nyüszögés hallatszott. (még élt) Dönci (amerikai stafford) ott fogta a Rokit. Nem engedte el, csupa nyál volt, de még szerencsére ép; nem bántotta. Benyúltam, hogy kivegyem, de alig akarta engedni. Lefogta a lábával, és morgott a kezemnek is,de megmentettem a kicsit. (még most is a sokk alatt álok) Remeg a kezem, hogy írok. A gyereket gyorsan betereltem az udvarról, mert csak azt hajtogatta, hogy bántották a Rokit, a Dönci a szájában vitte be a házba...

Megkötöttem egyből a kutyát, mert hirtelen jöbb ötletem nem volt. Ritkán van láncon, csak esténként, mert elég szökős természet, és nem akarok a szomszédokkal haragot...

Az ahogyyan megtámadta az amstaf a "legjobb" cimboráját a yorkit elgondolkodtatott és megrémített. Mi van akkor, ha legközelebb a gyerekemnek is nekimegy? Pedig a fiamat is imádja, és a kisfiam is szereti őt. A saját kölykeként nevelgeti a fiam. Még vadászni is tanította. Nagyon félek, nehogy gond legyen ebből. Mit tegyek? Ti mit tennétek most? Ha szabad így fogalmaznom: "Elveszítette a bizalmamat"...Ajándékozzam el a kutyát? Mit tehetnék még? Féltem a gyerekeimet tőle! Mi van ha legközelebb nem érek oda időben? Ha a fiam nem szól a yorkinak harangoztak...DE lehet, hogy így is.:S


2011. jún. 7. 19:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
És ha nem a yorkit, hanem a kicsi fiad támadja meg??????? Hogy mersz egyedül hagyni nagytestű kutyákkal egy kisgyereket? Nem tanultál a kutyatámadásos borzalmakból? A gyerek ugyanúgy zsákmány a kutyának, mint a yorki. Eszem eldobom, milyen felelőtlen szülők vannak!
2011. jún. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, nem is tudom mit mondjak.

Mielőtt döntesz, hogy marad-e vagy nem, meg kellene keresni az okot.

1. Ivarosak? Kanok/szukák?

2. Le vannak mozgatva naponta?


Jobbulást a kicsinek, sajnálom ami történt!

2011. jún. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Előző vagyok: A legjobb lenne megfigyelésre vinni a kutyát, de a gyerekek érdekében tényleg jobb lenne, ha új gazdit keresnétek neki.
2011. jún. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak egy yorkim van, de egy parkban volt már összetűzése amstaffal. Láttam az egészet és egyértelműen az én kutyám volt a hibás. Az amstaff ugrált körülötte, hívta játszani, ő meg támadott és beleharapott az amstaffba. Az megfogta és arrébb hajította - nem esett baja, az amstaff részéről meg jogos volt a "retorzió". Az az amstaffot dicséri, hogy csak arrébb dobta de nem roppantotta el a gerincét.


Aztán a yorki lekerült a szüleimhez, ahol egy félig-meddig amstaff keverék kutya már volt, kifejezetten szocializációs céllal küldtem a kutyát.

Ott is kekeckedett, de a keverék ilyenkor elkapta a vállát és leszorította a földre, amíg meg nem nyugodott. Soha nem sérült meg, de számos ilyen nevelő célzatú leszorítást láttam (a yorki tiszta nyál volt utána), vagy egyszerűen lecsapta a mancsával, ha nagyon kekeckedett.


Szerintem egy amstaff egy harapással kinyírhatta volna (gondolom max 2-3 kg a yorkie). Valami olyasmit sejtek a háttérben, amit az én kutyám is csinált és valószínű, hogy nevelő célzattal lett leszorítva.

A vékony csontjait könnyű eltörni, ha nagyobb kárt akart volna tenni benne, legalább egy törött csontja lenne.

2011. jún. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, még azt elfelejtettem, hogy a számomra aggasztó jel inkább az, hogy morgott a kezedre. A másik kutya megregulázását nem látom olyan nagy problémának, de a gazda kezére semmilyen körülmények között nem moroghat, még akkor se, ha a kajájába nyúlsz bele, miközben eszik.

Kutyaiskolába mindenképp elvinném és kiemelten foglalkoznék az engedelmességi feladatokkal, főleg azzal, hogy mennyire tekint bármit is a tulajdonának. (Tulajdona csak a falkavezérnek lehet és az jó esetben a gazda, nem a kutya)

2011. jún. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy épp a fiadat akarta megvédeni,Olyat tehetett a másik, amit ez támadásnak vélt a fiad ellen, nehéz megérteni a viselkedésüket, mert ugye ők más kommunikációs szinten vannak.Elgondolkodtató helyzet mindenképp.Az agresszivitása fordulhat bármilyen irányba, ha már egyszer megnyilvánult.Ha rámorgott a kezedre, akkor örülj, hogy ennyivel megúsztad.Vigyázz! Talán már nem te vagy a falkavezér.Fejezd be a gondolatot te.
2011. jún. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
állatbarát vagyok.kutyám is van.
2011. jún. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Az amstaff ha cimborázott a fiaddal is, és a kutyeszokkal is, egy szikra agresszio nincs benne. Ha lenne már megmutatta volna hamarabb. a kis ölebek nagyon pofátalok a nagy kutyákkal, és a nagyom ha odakapnak , akkor a yorkinak már felélr a halállal. Ne ajándékozd el, kérlek, hanem járj utána. pont az amstaffot dédelgesd jobban, mert ha látja, hogy haragszol rá, akkor még rosszab lehet, ésellened fordul.. mindig foglald le, sétáltasd, bicikliztesd, máérmitn futtasd, igy elfárad és nem lesz energiája marakodni... amstaffos vagyok, ismerem őket.
2011. jún. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a yorkid kezdte az egészet.. Az amstaffnak egy harapás lenne a yorki élete:S És a rotitok is megvédte volna szerintem Rokit, ha azt látta volna hogy Dönci megakarja ölni minden ok nélkül.

A kistestű kutyák kezdik általában a provokálást. De ez csak az én véleményem. Szerintem mielőtt megválnál akármelyik kutyádtól ,ha teheted keress fel egy szakértőt. A gyerekeid biztonsága az első!!!

2011. jún. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg a yorki kezdte. Ismerek egypár yorki-t és pár amerikai staffordshire-t is, és hiába, a kiskutyák tényleg kekeckedősebbek. Lehet, hogy valami heves mozdulatot tett a fiad felé a yorki és Dönci ezt értette félre és azért "kapta el" (vagy tényleg megpróbálta megharapni, bár ezt azért kétlem) vagy Dönci-t próbálta megtámadni és ezért volt. De ne ajándékoz el, legalább addig ne, amíg a saját szemeiddel nem látod, hogy Dönci minden ok nélkül, de tényleg ok nélkül bántja (és nem csak hevesen játszik vele, vagy csak helyre inti) Rokit, vagy a fiad. Egyébként nem tanácsos egyedül hagyni egy ilyen erős kutyával a fiad, még akkor sem ha a kutyád a legszelídebb legjámborabb kutya is a világon, mert az amstaff a 3éves fiad képes játékból is megsebesíteni vagy fellökni, mert ők elég hevesen tudnak játszani.
2011. jún. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!