Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bullmastiff kiskutyát szeretné...

Bullmastiff kiskutyát szeretnék. Ha van valakinek ilyen fajta kutyus, akkor szívesen venném, ha leírnátok néhány dolgot a természetéről, jelleméről, és arról, hogy mennyire lehet szép kertben tartani? Van a kertemben tó és sok növény is.

Figyelt kérdés
Tudtok esetleg olyan kennelt, ahol most kiskutyát adnak el? Ha igen, akkor mennyiért?
2009. márc. 19. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Eredete: Angol fajta; modern formája az 1920-as években alakult ki; a massztiffot az angol bulldoggal keresztezték.

Eredeti neve: Bullmastiff.

Tulajdonságai: Rámenős, agresszív, szívesen verekszik más kutyákkal.

Fajtajellemző: őrző-védő kutya.

Marmagasság: kan 63-69 cm, szuka 60-66 cm.

Testtömeg: 45-58 kg.

Táplálékigény: 2300-2400 g/nap.

Alomszám: 5-8 kölyök.

Várható élettartam: 10-12 év.

Leírása: Erőteljes felépítésű, hatalmas, de egyáltalán nem nehézkes kutya. Feje szögletes, rajta a bőr szokatlanul ráncos. Pofarésze a bulldogéhoz hasonlóan nyomott. Szeme sötét- vagy mogyoróbarna. Füle V alakú, lelóg. Háta egyenes, erőteljes, ágyéka széles, feszes, mellkasa mély. Végtagjai párhuzamosak, erőteljes csontozatúak. Farka hosszú, lelóg. Szőrzete rövid, sűrű. Színe sárgásvörös vagy tigriscsíkos; maszkja fekete.

Eredete: Angol fajta; modern formája az 1920-as években alakult ki; a massztiffot az angol bulldoggal keresztezték.

Eredeti neve: Bullmastiff.

Tulajdonságai: Rámenős, agresszív, szívesen verekszik más kutyákkal.

Alkalmazása: Legendás hírű és múltú őrző-védő kutya.

2009. márc. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Pontos árat nem tudok, de egy TENYÉSZTŐTŐL, ellenőrzött állományból származó kiskutya biztos, hogy 6 számjegyű összegbe kerül. Szaporítóktól, olcsón ne vegyél, az ilyen helyről származó kölykök szüleit soha nem szűrik például diszpláziára, amire ez a fajta is hajlamos. Örökbe fogadni egy felnőttet nem akarsz esetleg? Mert most a Noénál van 3 is.
2009. márc. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tényleg 100.000 Ft feletti az ára. Olcsóbbat nem szabad megvenni nagyon sok ok miatt. Én is az örökbefogadásra voksolnék. Azért is, mert egy kiskutya felnevelésénél az első 1-2 év nagyon húzós(rombolás, engedetlenség+folyamatos következetes nevelés napi 24 órában). Egy felnőtt kutyáról egyszerűbb gondoskodni és ezzel még rajta is segíthetsz!
2009. márc. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A világ legjobb kutyája! Csak a korona kennelt tudom ajánlani, székesfvár, keller jános. Nem tudom, hogy van-e kutyusa, és az tuti, hogy drága! Viszont szuperek a kutyái.

[link]

2009. márc. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mi 40000ért vettük nagyon szép erős kutyák jó házőrző nagyon bátor rámenős velünk a családdal imádnivaló idegent nem enged be a portára. a súlya kicsit más mint a standart szokott lenni szuka és 65 kgos de manapság mindig a nagyobbakat tenyésztik ezért nő a méret
2009. dec. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ, de már vettem egy bordeaux-i dogot

édes

2009. dec. 13. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!