Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bullmasztiff! Vélemény? Olyan...

Bullmasztiff! Vélemény? Olyan kutyát keresek aki jó személy és házőrző illetve család centrikus. Igazából lakásba lenne de úgy tudom hogy közel se akkora a mozgásigénye mint az átlag kutyának. Ráadásul szeret a falka közelében lenni!

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 23:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Namost az egy dolog, hogy nem értem, hogy lakásba minek kell házőrző, de ettől függetlenül szerintem jó választás. Higgadt, okos kutya jó védőösztönnel.

Egyébként minden kutya szeret a falka közelében lenni, láttam én már boldog komondort is lakásban.

2011. jún. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem kimondottan egy lusta fajta, kell neki a mozgás, de igényeit nem olyan nehéz kielégíteni mint pl. egy vizslának vagy egy juhászkutyának. Szerintem, ha napi egyszer jól le van fárasztva, az elég neki.Úgy tudom, ha a családjáról van szó, akkor nem kíméli a testi épségét, és bármi áron megvédi őket, de azokkal, akikkel gazdái barátságosan viselkednek, nem bántja. Imád a lakásban a kanapén fetrengeni (amit ki is tulajdonít magának :D), amit aztán jól össze is nyálaz. De hát ez van :D Szerintem egy nagyon jó kutya, és ha korán megtanulja, hogy hogyan kell velük viselkedni gyengéd a gyerekekkel. Bár termete és súly miatt én nem hagynám őket nagyon egyedül a kutyával (amíg kicsit a gyereket, és egyáltalán nem azért, mert heves vérmérsékletű, hanem mert egy tényleg óriási kutya.) Könnyű nevelni, de van személyiségi, így beleszólása is a dolgokba. Legalábbis unokatestvéremék régi kutyája (akit nagyon gyakran látogattam meg, aki sajnos már meghalt) Ilyen volt.
2011. jún. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Egyébként amikor figyelt valamit mindig ráncolta a homlokát és nagyon aranyosan nézett ki(nem mintha amúgy nem lett volna az)
2011. jún. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat reméltem hogy mások is egyet értenek velem!amúgy nem kifejezetten házőrzés céljából kéne csak már régi vágyam egy ilyen kutya és ha már időnként rá lehet hagyni a lakást akkor mért ne?:)
2011. jún. 8. 00:26
 5/14 compactegon ***** válasza:

én ismertem pár masztiffot, és mindegyik jó fej volt. valóban barátságosak, miután a gazdira pillantva konstatálják, hogy nincs veszély :)

unokaöcsém 2 éves volt, mikor Butch az angol masztiff 3 és 80 kiló. cibálta-rángatta (persze felügyelet mellett), az meg csak tűrte. a másik egy 70 kilós kislány Tömpike, aki szintén lakásban lakik a VII.kerületben egy jack russel és egy kedves hölgy társaságában. a jackie morog, hörög (2-3 kiló és csak a labdája érdekli), és ha valamelyik kutya bepróbálkozik, akkor a masztiff ugat egyet és kettejük közé ugrik, így szétválasztva őket. nagy rendteremtők :) szerintem nyugodtan vállald be, és főleg kölyökkorában nagyon ügyelj a táplálásra, mert kifejezetten nagytestű fajtáknak való táp javallott. nem lesz olcsó, sok sikert hozzá, és válasszatok inkább drágábbat, de jó helyről.

2011. jún. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a biztatást:)esetleg nem tudsz valami helyet ahol vehetnék bullmasztiffot?
2011. jún. 8. 13:11
 7/14 compactegon ***** válasza:

nincsenek képek, de normális tenyésztőnek tűnik:

[link]

illetve:

[link]

2011. jún. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
a másodiknál tényleg fainak:)
2011. jún. 8. 15:13
 9/14 compactegon ***** válasza:
igen, nekem is jobban tetszik. ha megtudakoltad majd írj, kivike vagyok, mennyiért "dobálják" :)
2011. jún. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 juan1088 ***** válasza:

Nem javasolnám a lakásban tartását. Pároméknál már három bm szolgált, még a mostani két kis növendék is rengeteget nyáladzik, hát még az előző 75 kilós kutyus. :) És "eregetnek" is rendesen

A mozgázigény nagyon ellentmondásos. Részint elvannak mozgás nélkül, részint szem előtt kell tartani, hogy ezek a kutyák erdőkerülésre lettek tenyésztve, tehát szeretnek mozogni.

Javaslom nézd meg a Hu-En-La kennelt előző bm onnan volt. illetve van Újhartyánban egy pár akik versenyeztetik a kutyáikat, és gyönyörű, közepes energiaszintű kiskutyákat árulnak az expresszen. Ha szigorúan vesszük ők szaporítók ugyan, de nem a lelketlen fajtából, nagyon jól és becsületesen tartják a kutyáikat.

2011. jún. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!