Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutyát hogy jobb/eredménye...

Két kutyát hogy jobb/eredményesebb tanítani? Együtt vagy külön?

Figyelt kérdés
Két azonos fajtájú, de ellentétes nemű kiskutyám van, testvérek. (3 hónaposak) Nincs gond a tanítással, szépen haladok velük. Már tudják a NEM(szabad) és az ÜL parancsot. De nemtudom nem lenne-e jobb, ha külön-külön tanítgatnám őket, leheth. jobban koncentrálnának rám, nem? Szerintetek?
2011. jún. 7. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen külön-külön jobb, főleg ha megjelennek a különbségek, pl. az egyik már szépen csinál valamit, a másik meg nem, nem tudod egyszerre jutalmazni az egyiket és igazgatni a másikat, összekeverik a jeleket, ráadásul elvonják egymás figyelmét. Szóval mindenképpen külön tanítsd őket, aztán ha már minden megy flottul, lehet együtt gyakorlatozni, de a tanítás időszakában jobb egyesével.
2011. jún. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, énis erre gondoltam. De mikor látom hogy kiejtem a számon, hogy "ül" és a két pici kutya egyszerre ül le, olyan elégedettség fog el, sokszor úgyérzem jó így, mert ha az egyiknek nemjut el, "lekopirozza" a másikat, és tudja mit kell csinálni... Olyan mint pl a suliban, valamit nemtudsz, a másik lesúgja :DDD Viszont vannak olyan helyzetek is, mikor úgyérzem káosz van :D Meg nemakarom őket nagyon különválasztani, mert nagyon féltékenyek tudnak lenni egymásra, és ha pl "elrabolom" egy időre az egyiket, és visszaengedem a másikhoz, dúl a rivalizálás és egész álló nap verekszenek meg útálkodnak egymással :/ :D
2011. jún. 7. 23:28
 3/8 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Az együtt tanulás előnye, hogy másolással egymástól tanulhatnak, nemcsak a jót, igaz a rosszat is.

Viszont elengedtetetlenül nagy előnye a közös taulásnak, hogy szét fogod tudni őket a nevük alapján, a feladat megoldás közben választani.

Igaz így kicsit nehezebb a tanítás, egy kicsit több taktikát igényel, de szeritem jobb.


Üdv!

2011. jún. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sokkal hatékonyabban lehet őket külön-külön tanítani, nekem is két kutyám van és egyszerűen képtelenségnek tartom, hogy együtt gyakoroljak velük. Én azt tapasztalom, hogy akkor sokkal figyelmetlenebbek, sokkal szétszórtabbak, ha együtt vannak.

Meg rengeteg gyakorlatot nem lehet két kutyával végezni, például láb mellett követés, láb mellett végzett gyakorlatok, stb. Az sem igazán megoldható, hogy addig az egyiknek kiadom a marad parancsszót, míg a másikkal foglalkozom, mert önkéntelenül is kimondom a gyere parancsszót vagy a kézjelet csinálom.

A másik meg az, hogy én klikkerrel tanítom őket, szóval csak akkor lenne hatékony, ha mindketten mindent teljesen egyszerre csinálnának meg, ami esélytelen, különben teljesen összezavarodnának és elvesztené a klikker az értelmét.

2011. jún. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb külön-külön, de az sem lehetetlen ha egyszerre tanítod őket. Nem lesznek féltékenyek egymásra, nem kell kétszer annyi időt szánni a gyakorlásra. :)
2011. jún. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nemrég a fókuszban láttam egy nőt a népszigeti kutyaiskolából. Két argentin dogja van, és ő pont azt ajánlotta, hogy együtt jo tanitani őket, mivel látja az egyik a másiktol a dolgokat.
2011. jún. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az nem egészséges, ha féltékenykednek egymásra, az meg végképp nem, hogy engedsz nekik. Tanulják csak meg, hogy az van, amit te akarsz, és ha te egyszerre egyikükkel foglalkozol csak, akkor az van...
2011. jún. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Többet tanítom őket együtt, nagyon szépen haladunk :) Külön próbáltam, de amint összeengedtem őket és akkor mondtam a parancsszót, csak nagy nehezen fogadtak szót mert egymással voltak elveszve. Ígymeg kimondom a parancsot és mindkettő rámfigyel. Nagyon helyesek :)
2011. jún. 12. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!