Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyet vegyek? Melyikek...

Milyet vegyek? Melyikek felelnek meg az elvárásaimnak?

Figyelt kérdés

Kutyát szeretnék venni de még nem tudom milyet. Nekem első sorban az a lényeg hogy nagy, óriás termetű legyen. A szőre mindegy milyen de lehetőleg sima,rövid, félhosszú. Jól kijöjjön más kutyákkal. Taníthatóság mindegy mert úgy is viszem iskolába és tapasztalatom is van. Lehetőleg legyen magyarországon is tenyészet.


u.i.: És nem menhelyeset mert nekem fajtatiszta kell. És a " tudod hogy mnnyibe kerül egy ilyen kutya etetése" válaszok nem kellenek.

És boxer semmiképpen sem kell.


2011. jún. 7. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:
boceron, ír farkas, snaucer, orosz fekete terrier, német juhész, belga juhász fajták, dobermann,
2011. jún. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Németdog:D
2011. jún. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kutya társas lény ha jól nevelik akkor mindegyik kijön a többivel. Tehát ha suliba viszed akkor ez a kérdés kipipálva.

Aztán persze ott van hogy lakásba lesz-e vagy kertesbe mert a lakásba inkább valami kevésbé bolyhosat kéne tartani.

A taníthatóság meg nem éppen mindegy mert vannak makacsabb, öntudatosabb fajták inkább a munkakutyák a jók.

Ezzel a kérdéssel kapcsolatban a dobermann, a roti, a snauzer, bouvier jut eszembe így hirtelen.

De mi a baj a menhellyel? Vannak kimondottan fajtamentők ahol fajtiszta kutyák vannak akár kölykök is oltva, féregtelenítve, ivartalanítva és persze olcsóbban. És az ilyenek egy kissé hálásabbak mert annyi mindenen mentek át hogy valahol ösztönösen érzik ha valaki jót tesz velük.

Ismerősöm németjuhászmentőktől hozott kölyköt évekkel ezelőtt és tündéri volt nem volt semmi probléma.

Ha tenyésztőt választasz akkor nagyon ügyelj a következőkre:

Egy tenyésztő egyszerre egy fajtával de legfeljebb kettővel foglalkozik. Tiszta kennellel rendelkezik, nem elleti futószalagon a nőstényeket. Érdemes megkérdezni nála ez hogy megy.

Mit ad nekik enni, oltások rendben vannak-e.

Ha a tenyésztő nagy hangon veri a mellét hogy milyen belevaló nagy vad kutyái vannak az nem tenyésztő. A kutyának meg kell őriznie a fajtájára jellemzőit.

Egy igazi tenyésztő élénken érdeklődik hová kerül a kutya milyen környezetben, mit tudsz a fajtáról, van-e tapasztalatod, hogy akarod tartani és ebben ő maga is tanácsot ad stb.

De lehet hogy most leírtam amit már lehet, te is tudsz de azért nem ártott.

2011. jún. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én azt ajánlom, hogyha már egy ekkora horderejű döntést hozol, akkor ne arra támaszkodj, hogy itt mit mondanak. Hanem vegyél szakirodalmakat és olvasd el minél több, számodra megfelelő küllemű kutyafajta ismertetőjét. Így jól fogsz tudni szűrni.

Azért írom mindezt, mert nálunk is az volt, hogy 1994-ben költöztünk ki budapesti panelból az agglomerációba kertes házba. Szegény anyukám akkor már beteg volt és a kutya arra kellett, hogy őneki afféle terápiás segítője is legyen, mivel a család többi tagja eljárt dolgozni, ő volt otthon egyedül. Neki is kb ugyanez volt a kívánalma, hogy nagytestű, de békés kutya legyen, ami ráadásul nem akar a világból kiszaladni az irreális mozgásigénye miatt. Ők is kb fél évig megvettek minden kutyás szaklapot a húgommal és olvasták. Kb 5-6 fajtára szűrődött le, de végül azt továbbszűrve a Leonberger fajta lett a kiválasztott. Okai: nagy test, impozáns megjelenés, nem beteges fajta, nem egygazdás(!) nincs extra mozgásigénye, mindig a gazda kedvébe akar járni, az élteti, hogy a gazdái(!)nak megfelelhessen, nem juhász és nem őrzővédő jellegű eb. Inkább a mentőkutyákhoz áll közel, mivel bernáthegyi, újfoundlandi és pireneusi vér csörgedezik az ereiben. Mivel egy nagyon átgondolt döntés volt, így sosem bánta meg a család. Nagyon bevált, minden olyan paramétert hozott, ami le volt írva és tökéletesen beleillett a család elképzeléseibe.

Úgyhogy ezt a választási módozatot ajánlanám Neked, hogy olvass, tájékozódj sokat. Tetsző fajták ismertetőit több weblapon és újságban, könyvben olvasd el. Menj el kutyakiállításra és ismerkedj a kiszemelt fajtákkal (mi is ezt tettük).

Nem utolsósorban a leót tudom ajánlani, mert pont az, amit írsz a kérdésben.

2011. jún. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha óriás termetűt akarsz, akkor ír farkas, vagy német dog.

Bár az számomra furcsa, hogy miért ragaszkodsz fajtatisztához, ha nincs olyan fajta, amire kifejezetten vágynál.


De tényleg kíváncsi vagyok melyik fajta mellett döntesz, majd írd meg:)

2011. jún. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagy vagy óriás termetű, sima, rövid vagy félhosszú szőrű...


Óriások: német dog, angol masztiff, ír farkaskutya, skót szarvasagár, r. szőrű bernáthegyi... a többi azt hiszem hosszú szőrű, de lehet kihagytam valamit.


Nagyok: orosz fekete terrier, óriás schnauzer, bullmasztiff, kuvasz, van még egy-két normális méretű németjuhász is... talán ezeket ajánlanám. Közép-ázsiai juhászkutya, de az már komoly gazdát igényel.

2011. jún. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!