Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért borítja ki a vizes tálját?

Miért borítja ki a vizes tálját?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap kaptam meg a Goldi kikutyámat!! :D

Nagyon játékos egy kis tünemény! Az utat nagyon jól bírta :) Este egy hangja nem volt.

Annyi érdekességet fedeztem fel benne, hogy egyszer kétszer, amikor hason fekszik, cuppogás szerű hangot ad ki... ezt miért csinálja? :D

A másik meg az, hogy a vizes tálát állandóan kiborítja, és elviszi, majd ott hagyja . Miért csinálhatja ezeket? :)

Választ előre köszi


2011. jún. 8. 08:38
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, annyit még elfelejtettem, hogy még csak most ismerkedik a kerttel. Van egy nagy Májusi Cseresznyefánk, már nincsen rajta termés, csak egy-egy a földön.. a kicsi állandóan bekapja, de a magot hála istennek kiköpi. Árthat neki a gyümölcs? (Elég régóta összelapítva van a földön, amennyit tudtunk még az érkezése előtt összeszedtük)
2011. jún. 8. 08:40
 2/9 anonim ***** válasza:

szia

a cseszenyétől nem hiszem hogy lesz valami baja, nekünk is van egy cseresznyefa az udvarban, ahogy leesik egy darab, a kutyám(labrador) mint az őrül rohan oda, és eszi meg:D a magot ő is kiköpi. ami már rosszabb, vagy még éretlenebb, azt nem eszi meg, nem hülyék. szerintem ne aggódj

lehet hogy játéknak nézi a tálkáját. nem tudom, mekkora a tálkája, mi egy vödröt raktunk ki neki, mert a tálból a nagy melegben mindig elfogyott a víz. ez egy kiskutyának még lehet hogy nagy lenne, de később érdemes elgondolkodni rajta.

a cuppogást nem tudom, de az enyém is szokott, miután felébred. 7 éves volt.:)

2011. jún. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a cuppogás -ha jól értelmeztem- akkor még a szopó reflex lehet. Vagy egyszerűen csak nyammog:)

A vizes tállal a legtöbb kölyök szeret szórakozni, az én kutyám egy időben mindig kicsapkodta a mancsával a vizet. Leszokik majd róla, de ő még egy neveletlen gyerek:D

2011. jún. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!! :D

Nekem azt csinálja a tálkájával, hogy először az egyik mancsával belelép, majd mellé beteszi a másikat is.. tocsog benne, majd az egyik oldalára ráharap, megemeli a tálkát, a víz kifolyik, elviszi 1-2 m-re aztán otthagyja, és visszajön hozzám :D Most is itt alszik mellettem. :) Egyébként az azért kérdezem, mert ha nem vagyok itthon, általában reggel fél8-kor indulok, fél2-re itthon vagyok, a táljában semmi víz, amikor hazaértem feltöltöm neki. Úgy iszik olyankor, mint aki majd meghal szomjan. Ezért volt bennem egy kis aggodalom :)

2011. jún. 8. 08:55
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként szuszog alvás közben, meg olyan mintha horkolna, de inkább a szuszogás, 1x-2x Gondolom, akkor ez sem jelent problémát :)
2011. jún. 8. 08:56
 6/9 anonim ***** válasza:

Kellene neki valami játék, amit rághat, mivel ez nincs így a tálját dobálja és azzal játszik.


Az én kuvaszom is csinálta amíg kicsi volt meg a vizslám is rámolt akkoriban.


Legjobb lesz ha beszerzel neki valami "rágnivalót" mielőtt fel nem fedezi magának a bútorokat vagy a bejárati ajtót..

2011. jún. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Van játéka! :)

Sípolóstól kezdve, rágcsálósig :) Azokkal is játszik, nagyon elvan! Csak az a baj, hogy a teraszon alszik..ahol nem szabadna neki. Többször is rászóltam, meg ráütöttem az orrára, lemegy, aztán megint feljön.

Jövőhéttől tanítom meg dolgokra. A nevére úgy ahogy hallgat, de majd ha azt megtanulta, jöhet minden.

Egyébként, a teraszról hogyan szoktathatnánk le?

2011. jún. 8. 09:49
 8/9 anonim ***** válasza:

Rakhatsz a vizestálba egy nagyobb követ, vagy a tálat rögzítsd valamihez. Esetleg rakj ki több tálat, hátha úgy nem borítaná ki az összeset.

Gratulálok a kiskutyához, majd én is egy Goldent szeretnék. Jelenleg Labradorom van, ő is nagyon szereti a vizet. Neki van kirakva műanyag homokozó, azt töltöm fel vízzel, abban imád pancsolni:)

2011. jún. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Olyan mint egy rossz gyerek :)

Rágcsál, ugat, játszik, alszik :D 20percenként alszik :D

Már most teljesen megváltoztatta az életem. 3/4 6-kor keltem fel az ugatására! 6körül kapott enni. Délben kap majd ebédet, vagy fél 1-kor. Vacsit meg 19 óra körül :) Hamar megszokott minket! Csak ajánlani tudom, mert nagyon barátságos, és rendkívül okos.

Egyébként, amikor hátul a csapnál engedtem neki a táljába a vizet, jött utánam és játszott a vízzel. Picit megengedtem a vizet. Elvolt vele :D

2011. jún. 8. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!