Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy nagyon kölyök kutyánál...

Egy nagyon kölyök kutyánál honnan tudom, hogy én vagyok-e a falkavezér?

Figyelt kérdés
Lassan 3 hónapos a kutyusom,3 hete van velem. Ő még ugye ugrál,harap, ugat, nem fogad szót,stb. Egy felnőtt kutyusnál pl. gondot jelez,ha a kutya ugrál,és a lábam után kapkod. Egy kölyöknél hogy van ez?
2011. jún. 8. 09:17
 1/10 eNerdzsy ***** válasza:

Gondolom lelkes nézője vagy a "kutyás műsoroknak" a TV-ben, de...


Egy falkavezér sosem kérdez olyat, hogy: Akkor most én vagyok e az?


A kutyád a legjobb úton halad a felé, hogy ő legyen az, ha nem kezded el tanítani és fegyelmezni.

2011. jún. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Annyival kiegeszitenem az elottem szolot, hogy ez nem ezt jelenti, hogy verd meg!!!
2011. jún. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A kölyök kutyánál mindig automatikusan falkavezér vagy, pláne ha odafigyelsz ezekre. Ő sem hülye, tudja, hogy egyedül nem életképes, szüksége van a tapasztaltabbak támogatására. Majd ha elkezd benőni a feje lágya, akkor gondolhatja úgy, hogy itt most emberkedni fog, de amíg nagyon pici, addig biztos, hogy nem akar föléd kerekedni.
2011. jún. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Toto652_89 ***** válasza:

Ha nem is feltétlen megverni, de mindenképp erőfitogtatással lehet egy kutyát leginkább meggyőzni. Mivel nem ember, és nem is ért a nyelvünkön, szóval nem sokra mész. Most nem azt mondom, hogy üsd agyon, hanem ha rosszat csinál, és utána kap egy taslit akkor legközelebb nem feltétlen fogja megcsinálni.

Mint tudjuk, az embergyereknél se árt néha egy atyai pofon :D

2011. jún. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Persze,fegyelmezem,nem veréssel. Nem igazán nézek kutyás műsorokat.Az az igazság,hogy nagyon sok kutyával volt dolgom már, a nagyobbik kutyusom is teljesen engedelmes, pl. nem jön be,csak ha hívom, letehetem a sültcsirkét a földre,akkor se veszi el,stb. Csak sosem volt még kölyökkutyám. A nagyot utcáról fogadtam be, és előtte csak keverék menhelyieim voltak,akikez felnőttként hoztam el,illetve amikor önkénteskedtem a menhelyen,akkor is javarészt a felnőtt blökikkel foglalkoztam.

Szóval egy felnőtt kutyával teljesen tisztában vagyok,és nincs is gondom,nem kell megkérdezni,hogy n vagyok e a főnök,mert tudom,hogy igen.

De mivel még kicsi sosem volt,így nála nem tudom. Nem arról van szó,hogy mindent szabad neki.Pont úgy vonatkozik rá az összes szabály,mint a másikra,és pont úgy bünti van,ha nem tartja be. Csak nála nem tudom,hogy mik azok az " intő jelek", amikre figyelni kell,míg egy felnőtt kutyánál igen.

2011. jún. 8. 10:24
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, persze,a tasli belefér, de az nem verés, azt néha az úrfi is kicsikar magának :)
2011. jún. 8. 10:26
 7/10 anonim válasza:
Egy tasli kb annyit tesz egy kutyánál, mint mikor az anyja is fegyelmezően odakap neki. Egyébként, ha nem lát senki:) nyugodtan rámoroghatsz, érdekes mennyire tud hatni egy kutyára... persze lehet, hogy ahoz még nőnie kell, hogy megértse a szándékodat:)
2011. jún. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A nagyobbiknál alkalmazom a "kimorgást". Ha valami nagyon rosszat csinál,akkor egy ideig kimorgom egy 5-6 méteres körzetemből. HIhetetlen, de nagyon hat.

A kicsivel is kipróbáltam,de ő még játéknak veszi,visszaugat :)

2011. jún. 8. 10:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Még kicsi. Neki a játék, bohóckodás még többet jelent, mint a falkavezérség. Emiatt inkább fél éves kor után aggódj. Persze addig is figyelj, de nem kell még annyira komolyan venni. Játszik, azért ugrál, kapkod.
2011. jún. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 D.O.81 ***** válasza:

Tarkónál fogva földrenyomod és addig tatod ott, amíg le nem nyugszik. Közben moroghatsz is. Ez el fog egy kis ideig tartani, meg lesznek hanghatások is és szabadulni is próbál, de amíg hoszabb ideig nem marad nyugton, addig nem lesz elengedve. Nálam bevált.


Sok sikert!

2011. jún. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!