Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 hónapos kutyámat milyen...

2 hónapos kutyámat milyen időközönként etessem?

Figyelt kérdés

Tegnap került hozzánk.

Háromnegyed 6-kor keltem, már olyan 6 körül megkapta a reggelit. Fél12-kor az ebédet.. a vacsit olyan este fél7-7 körül tervezem.

Jól csinálom??


2011. jún. 8. 14:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Milyen fajta?

Kölyökkorban még lehet naponta 3x adni neki enni (5-6 hónapos korig)

Nagytestű kutyáknak naponta 1x szoktak adni, kistestűeknek szerintem célszerűbb 2x, természetesen 1 napi adagot kétfelé osztva.

Arra mindig figyelj, hogy séták után kapjon enni. Teli hassal nem ajánlatos futkározni, mert gyomorcsavarodást kaphat. De ez meg a nagyobb testű kutyákra jellemző.

2011. jún. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:

Én így csináltam:


4 hónapos koráig: reggeli 7 körül, ebéd 1 körül, vacsi 7 körül.


5 hónapos korától: reggeli 7 körül, vacsi 7 körül.


1 éves kortól: vacsi 7 körül.


14 éve bevált módszer a kutyáinknál.

2011. jún. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

8 hetes, Golden Retriever.

A tenyésztő azt mondta, hogy 3x kell neki egy nap adni.

Arra lettem volna kíváncsi, hogy pontosan hogyan. Én így kezdtem el neki adni. Ez így jó lesz? :)

2011. jún. 8. 14:50
 4/21 anonim válasza:
Úgy akartam írni, hogy "4-5 hónapos korig"
2011. jún. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:

2. vagyok:


Igen, jó lesz, de ha megnézed amit írtam, az a nagytestűekre vonatkozik, mint a Goldi.


És ahogy azt már előttem is írták: Séta és Játék UTÁN legyen az evés, mert a nagytestű kutyusok bélcsavarodást kaphatnak, ha teli pocakkal rohangálnak!

2011. jún. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

14:50

Köszönöm válaszod

Ha már 1éven felüli, akkor naponta 1 alkalom?

Egyébként, reggel nagyon "kómás" voltam, még az időt se néztem, csak vittem ki neki.

13:00 körül terveztem neki az ebédet, de rágcsálta a kezem, meg ott mászkált a tálja körül. Láttam, hogy éhes már, így most hamarabb odaadtam neki :)

2011. jún. 8. 14:52
 7/21 anonim válasza:

14:50-es még mindig :)


Arra ügyelj, hogy minden nap nagyjából ugyanabban az időpontban kapja a reggelit-ebédet-vacsit. Egy óra csúszás belefél, több már nem nagyon.


Nyugi, ügyes vagy, bele fogsz jönni!

2011. jún. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
És igen, 1 éven felül naponta egy alkalom, nekünk anno az állatorvos mondta, hogy lehetőleg este!
2011. jún. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

14:52

Ezt tudtam, és jót játszott, meg futkározott, majd csak utána kapott enni!

Egyébként, most is kint alszik, és néha-néha elkezd picikét rángatózni, vagy nem is tudom, de nagyon ritkán. Ez azért van mert esetleg rosszat álmodik?

2011. jún. 8. 14:54
 10/21 anonim ***** válasza:
Ez így jó. Viszont későbbre mondom, hogy legtöbb kutyát tényleg naponta egyszer etetik kölyökkor után, de nekünk az állatorvos(szegedi kisállat-ambulancia doktora)javasolta, hogy maradjunk a napi 2-nél, mert az kevésbé terheli a gyomrot... (Tehát ugyanannyi kaját adunk, mint amennyi elő van írva, csak elfelezzük, és reggel 6-kor van az egyik adag, a másik pedig este 6-kor.) De ez csak egy plusz javaslat...
2011. jún. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!