Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelban lakom, van egy kis...

Panelban lakom, van egy kis pekingim, még fiatal, de elgondolkoztam rajta, ha meghal, mit tudok vele csinálni?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy lehet állatokat is hamvasztani, viszont annyi pénzem sajnos nincs (még most, lehet addigra lesz), hogy ezt a megoldást válasszam, de azt sem akarom, hogy a feldolgozó üzemben végezze. Van más megoldás? Vagy aki volt már ilyen helyzetben hogy oldotta meg?
2011. jún. 8. 19:55
 1/8 xnorkax ***** válasza:
Hát, ilyen esetben a dögkúthoz szokták vinni az emberek az állataikat. Én nem nagyon bírnám ki... :/
2011. jún. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt időm gyűjtögetni pénzt, mert sac/per tudtam, hogy mikor fogják altatni a kutyámat a betegsége miatt. 20 E Ft-ba került a hamvasztás, megérte. Azóta is itt van velem az urnája, pont most lesz a halálának az egyéves évfordulója. Ha 60 E Ft-ba került volna a hamvasztás, akkor vért izzadva azt is összegyűjtöttem volna, nekem nagyon fontos volt, hogy amíg nem tudok tőle elszakadni érzelmileg, addíg itt legyen velem. Majd ha készen állok rá, elszórom a hamvait.
2011. jún. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk volt ismerősünk, akinek a telkén csinálhattunk neki kis nyughelyet. Hátha van a családodban valaki, aki megengedné, hogy nála nyugodjon valamerre:/
2011. jún. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, általában vidéki rokonoknál szoktak ilyenkor temetni az emberek, ha tisztességesen szeretnének búcsút venni az állattól.

Alternatív megoldásként marad az erdő széle, de akkor jó mélyre hogy ne ássák ki a vadak.

2011. jún. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A családom 150 km-re lakik tőlem, de mindenképpen vagy ez, vagy a hamvasztás. Más megoldást nem tudnék neki elképzelni, mert most ő a családom. :) De még ettől nem kell tartanom, csak azért a jövőre való tekintettel jó tudni, mire készüljek, bár ki tudja, lehet addigra már nem is itt fogok lakni. :)
2011. jún. 8. 20:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Vannak kisállat temetők.Országszerte.Addig kereshetsz egyet,meg gyűjteni is ráérsz.Nagyon szépek.Amiket én láttam szebbek,mint az ember temetők.Rendes kereszt van,akár saját készítésű is lehet.Sokan raknak,képet rá,idézetet.
2011. jún. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én kutyim hírtelen ment el. ( elaludt a pokrócán ) Akkor még panelban laktunk, de ez egy kissebb lakótelep, ami kerítéssel van kőrbe véve.

Ő ott lett eltemetve a fák alatt. Mindig el szoktunk menni hozzá, ha megyünk látogatóba a rokonokhoz.

2011. jún. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amikor pár hónapja meghalt a 16 éves kiskutyánk (rohamot kapott), akkor apuék bevitték az állatorvoshoz, elaltatták és otthagyták. Ha jól tudom ezért plusz pénzt kell fizetni, de mivel mi is panelban lakunk, sehogy nem tudtuk másképp megoldani :/...
2011. jún. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!