Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ebtelepről örökbefogadott...

Az ebtelepről örökbefogadott kutya, olyan dolgokat csinál, mintha vadászkutya lett volna. Lehet nevelni még rajta? Mikre tanítják meg egy átlagos vadászkutyát aki tényleg vadászik? Probléma lent.

Figyelt kérdés
Nagyon sok vezényszóra hallgat, nagyon intelligens, azonban a családban levő cicusra nagyon gerjed. Ránéz mereven, a mellső lábát emeli, megmerevedik. Azonban ha elengedik akkor megkergeti a cicust, és nem hallgat arra, hogy nem szabad. Lehetséges, hogy tényleg vadászkutya volt? És ha a válasz igen, akkor meg lehet vele tanítani, hogy Cicust ne bántsa?
2011. jún. 8. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:

meg lehet, járjatok vele kutyaiskolába és ott segítenek nektek, megtanulhatjátok fegyelmezni a kutyát :)


gratulálok a kutyushoz és az okos választáshoz, hogy a telepről hoztad el :)

2011. jún. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én kutyusom is levadászná a nyuszinkat, el kell zárni a cicát, mert valószínűleg túlteng benne a vadászösztön. Nagyon vigyázzatok a macsekra, mert egy harapás és vége..Én is féltve óvom a kutyám elől a nyuszit. Minket soha nem bántana, de ha meglátja a nyulat támadóállásba helyezkedik és lapít...kapargatja a ketrecet. Ez egyszerűen ösztön. :)
2011. jún. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
előző vagyok és kicsit félreérthetően fogalmaztam. nem a cicában teng túl a vadászösztön..
2011. jún. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

minden kutya ilyen pozíciót vesz fel amikor "vadászik". ELőjöhet ez pl játéknál, amikor labdát dobálod neki, de ismerősömék kutyáján, madarászás közben is figyeltem. teljesen átlagos kutya, nem volt vadászkutya, max előző életében:)

Akkor nem fogja levadászni a cicát, ha ti lesztek a falkavezérek, mert akkor valóban számítani fog a szavatok, minden helyzetben, nem csak akkor, amikor őkegyelme is úgy gondolja:)

ettől persze lehet h vadászkutya volt, de az abszolút nem függ össze ezzel a viselkedésével (arról nem is beszélve, hogy a vadászkutyákat csak úgy nem szokták kirakni, elég megbecsült tagjai a vadászcsaládoknak.)

Lényegtelen, ha vadász volt ha nem, bármire meg lehet tanítani, de először át kell venni a falkavezérséget, ha utána is fennáll a dolog, akkor tiltani folyamatosan, és akkor nem lehet baj.

Amúgy rendes tőletek, hogy befogadtátok!:)

2011. jún. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!