Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemény Vizsláról? Első...

Vélemény Vizsláról? Első kutyának megfelelŐ?

Figyelt kérdés
ez lenne az első kutyám (15/F) egy vizsla szuka :)
2011. jún. 8. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Háát szerintem megfelel, ha télen tudsz meleg helyet adni neki, és elegendő mozgást.
2011. jún. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nagyon, mert szokos kutyus, hajtja a vadaszosztone. Menj be egy kozeli menhelyre,biztos van nalatok, keress egy olyan kutyust, akinek a szemeben latsz valami mast. Valami megigezot. Egy kis kuloncot. A menhelyi kutyusok mindig meghalaljak az orokbefogadast.
2011. jún. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem is vizslám van, és az első kutyám. Még soha nem szökött el. Ha nyitva hagyom a kaput, csak akkor megy ki, ha megengedem neki. HA kutyát sétáltatnak az utcában, akkor se megy ki nyitott kapu mellett. Minden csak nevelés kérdése.

Igazi kis örökmozgó én imádom a kis lüke fejét. Csak ajánlani tudom!

19/L , 5,5 éves vizsla gazdija :)

2011. jún. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Most nézem, én is 15 évesen kaptam, mint Te vagy most, szóval Te is meg tudod nevelni! :)
2011. jún. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De persze minden a nevelestol fug...
2011. jún. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16/f vagyok és egy 6 éves vizsla gazdája. első kutyának jobbat nemis találhatnál. aranyos, engedelmes, félre nevelni is nehéz. épp csak beszélni nem tud amikor a szemedbe néz. imádom
2011. jún. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jaj ne már megint a menhelyesek ha a kérdező azt szeretné megtudni hogy jó e vizsla első kutyának akkor ne tukmáld már a menhelyit. Amúgy vizslánál nem is találhatsz jobbat első kutyának nekem is ilyen van pedig csak 14 éves vagyok de az elején tisztázni kell a falkasorrendet külömben eléggé idegesítő tud lenni
2011. jún. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A vizsla szökös... hmm... Elég nagy hülyeség. A neveletlen kutya az szökős. A mi vizslánkra pórázt sem teszünk. Soha! Még az erdőben sem, és ha szagot fogott, akkor sem szökik el. Vissza tudjuk hívni, Síppal. Ha jó vizslát akarsz, járj el vele kutyaiskolába, 1-2 hónapra. Hihhetetlen hogy miket megtanítanak NEKED!!! Nálunk 1 hónap 5000 Ft. Nem vészes. Heti 2x mentünk. Utánna már tudod, hogy hogyan kell nevelni. A 2 hónap alatt téged képeznek ki, hogy hogy neveld. Még egy jó tanács ugatós szülőktől, semmiképp ne hozz kutyát. Az a vizslánál ideggyengeség, Félős.
2011. jún. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kutyák és macskák ***** válasza:

A leggyakrabban használt vadászkutyák.


Mindegyikükre vonatkozik, hogy a vadásznak megmutatják az általuk észlelt vadat. Ezt angolul „pointing”-nak (jelentése: mutatás) nevezzük. Némán felveszik a jelzőpózt. Ez a jelzőpóz általában az egyik mellső láb felemelését jelenti, a fej és a farok mozdulatlanul a hát vonalával van egy síkban. A testbeszédükkel a vad felé mutatnak.


Miután a kutya megmutatta a vadat, a vadász előkészülhet a lövéshez. Célba veheti a vadat. A vizslák speciálisan csak erre lettek kiképezve. Nekik nem szabad a vadat elejteni. Ezt csak a vadász teheti meg. Ez a képesség egy született adottságuk. Ez nem jelenti azt, hogy nem kell kiképezni őket. Igen sokoldalúak, jól dolgoznak vízi vadászatokon is. Középtermetűek, arányosak, szikárak, nagy, lelógó fülük van. Élénkek, mégis kiegyensúlyozottak, szaglásuk kiváló, intelligensek és tanulékonyak.Számtalan fajtájukat tenyésztik.

2011. jún. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!