Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajták vannak,...

Milyen kutyafajták vannak, akik habozás nélkül megvédenének engem és a házat?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 21:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nagy termetű, erős testalkatú félelmet keltő kutya kellene.Egyre több a betörés és a hasonlók..
2011. jún. 8. 21:15
 2/13 anonim ***** válasza:
Német juhász a legmegfelelelőbb szerintem erre a feladatra, vagy a moszkvai őrkutya. :) Ha óriásira vágysz, akkor dán dog! Nekem ír szetterem van, vadászkutya, de mit ne mondjak, ő maximum összenyalogatni tudná a betörőket..
2011. jún. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is német juhász erre a legmegfelelőbb. Nekünk volt ilyen kutyánk, de sajnos megmérgezték..

Most bernink van, mondjuk ő nem kimondottan házörző, de épp nem olyan régen egy nagy kutya tévedett be az udvarunkba, zavartam kifelé a dögöt, de nekem akart jönni, az enyém meg ment neki, megvédett tőle. Az idegenekkel bizalmatlan, a postást is utálja, tekintélye megálljt parancsol. Viszont volt, hogy a vízórás bejött az udvarba, ugatott morgott, de hátrébb jött a kutya, megijedt. Gondolom érzi, hogy ki fél és ki nem. Van egy barátnőm, ő fél tőle, s csak úgy nem engedi be. :D Bocs, hogy hosszú lett. :)

2011. jún. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nemetjuhasz es kaukazusi medveolo. Mindket kutyafajta imadja a gaydajat es oryo/vedo foglalkozassal idomithatoak az esetleges ugymond tamadasrra. De akarmilyen mas kutya is meg tud vedeni. Nem a fajtaja a lenyeg, hanem hogy hogy lett idomitva, gondoyva es tanitva. Imadom ay osszes kutyat kivetel nelkul, de ezt a ket fajtat javasolnam,mint hazorzot. Vagy akar a rottweiler is jo valasztas lenne, az is altalaban felelmet kelt az emberekben, de a hiedelemmel szemben nagyon baratsagosak. De a gazdajukert MINDENT megtesznek.
2011. jún. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én nj helyet inkább KÁJ,Kau,Kuvasz,roti,Boerboel,Kangal,Schnauzer,dobi közül választanék.
2011. jún. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Közép-ázsiai, kaukázusi, komondor, kuvasz, rottweiler. Ők mindenképp, neveléstől függetlenül.


Német juhásznál múlik a nevelésen is, vagy a jellemén is, mert ismerek olyan német juhászt, aki kezes bárány és bárkit beenged, ugyanakkor van egy kan német juhász is az ismeretségemben, aki viszont őrjöngő vadállatként védi a családját.

2011. jún. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

21:38-nak.

Ne haragudj, de igenis számít a fajtája. Lehet, hogy ugat egy csivava is, mikor téged meg akarnak támadni, de nem tud megvédeni. De lehet nagyobb is, mondjuk egy husky. Nincs bennük az az őrző-ösztön, ami például a közép-ázsiaiban van.

2011. jún. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kuvasz.
2011. jún. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 kutyák és macskák ***** válasza:

Lehet kisebb kutya is jó védő, csak képzés kérdése!

Én tacsis vagyok, és van egy kislány (15) nem messze tőlünk, szintén tacsival. A múltkor este 23óra után találkoztunk vele a parkban, és kérdeztem tőlle, hogy mer ilyenkor is kijönni a kutyával? Az ölébe vette a kutyáját, és hátrált pár lépést, megkért, hogy menjek közelebb, de óvatosan. Nem igazán értettem, de megtettem. Majdnem leszedte a fél arcom a 5kilós kutya. Erre lett képezve, hogy ha ölbe van, akkor agresszív az emberekkel. Amúgy ismer a kutya, mert sokat járunk együtt, és szeret is engem, meg én is őt, de első a falka vezér!

2011. jún. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

szia!


A mudi kanom habozás nélkül megvéd, ha valaki bejön a kapun!

Neki is ugrik a betolakodónak. Azt mondjuk nem hiszem, hogy harapna is, de a combra felugrás és az ugatás megvan. nekem ennyi elég tőle, így is elég félelmetes.

2011. jún. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!