Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, nem "birok" a...

Mit tegyek, nem "birok" a kutyámmal!? :S

Figyelt kérdés

Sziasztok

Ma 3 napja, hogy itt van a Goldi 8 hetes kutyám.(holnap 9 hetes)

Nem tudom, hogy mi a baj. Fent alszik a teraszon, ezzel még semmi baj, de a terasz ajtó előtt van egy szúnyoghálós ajtó. Arra a két mancsát felrakja, és ugrál.. A hálónak nem sok híja van.... Szüleimnek nem fog tetszeni. De akármennyire szólok rá, tovább csinálja. Nem tanulja meg, hogy nem szabad. Ráütöttem az orrára, de azt is játéknak fogta fel, majd ugyan úgy csinálta. Reggel óta kint vagyok vele, de semmi nem változott.

A másik, meg az ugye, hogy nagyon nagyon meleg van, én sem bírom, már koncentrálni sem tudok rá, meg játszani sem. Úgy csinálom, hogy 5 perc tanulás (mert csak eddig tud koncentrálni egy kölyök) és 10 perc játék. Van olyan jó játék, ami jó a meleg ellen? Nem tudom, hogy mennyire jó ötlet vízzel játszani, most kezdett el fújni a szél. Tudtam, hogy ezzel jár, de arra nem számítottam, hogy senki nem fog segíteni..

Tesóm is hazajön, kimegy hozzá.. 2 simítás, aztán bemegy gépezik -.-

A kutyus se szeretne játszani. Kimegyek hozzá, plédet leterítem a fűre, leülök, odajön a szájába adom a játékot, eldobom neki odamegy a játékához, majd elmegy és leül valahol. (Teljesen úgy érzem, hogy erőltetem az egészet.....) Teljesen kivagyok, pedig 3napja van még itt..

Mit tegyek? :'(

Türelmemmel semmi gond, de áh.. fáradt vagyok, de mondom, senki nem segít.. :(


2011. jún. 9. 12:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Velem is ez volt a helyzet. Szerintem csináld azt, h még 1-2 hétig ne vedd túl véresen a tanítást, hiszen meg kell h ismerjétek egymást. Mivel kölyökről van szó, természetes, hogy mindent játéknak vesz. Derítsd ki mivel játszik legszivesebben vagy esetleg mi motiválja lginkább és azzal kezd az okítást. Ha meg a szunyoghálót nem hagyja békén minden alkalommal szólsz rá h nem szabad. Megfogja tanulni, h nem lehet. Később akár kutyasuliba is elvihetnéd. Ott az oktatók nagyon rendesek a kezdőkkel, türelmesek és segíten fognak a nevelésben. Sok sikert és kitartást kívánok hozzá :)
2011. jún. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Már szinte minden erőm elvesztettem. Fáradt vagyok, de kint szeretnék lenni vele, hogy ne unatkozzon. Kb fél óránként kimegyek hozzá, vagy 5 percre, mert nem bírom ezt a szemét meleget, meg unalmas is, mert a kicsi nem akar játszani. A vizet szereti, de most kezdett el fújni a szél =/

2011. jún. 9. 12:53
 3/11 anonim ***** válasza:
hagyd egy picit, lehet hogy inkább most egy pár óráig "egyedül akar lenni". a szúnyoghálóra azér rakja fel a mancsait, mert be akar menni. mond neki hogy "nemszabad", ha utána is azt csinálja, koppints az orrára, ha leül elé, vagy csak áll, dícsérd meg. de hogy óvd hálót, én becsuknám az ajtót, azt nem tudja letépni. egy ennyi idős kutya még mindent játéknak vesz, ezen ne akadj ki. ha meg kifekszel a kertbe, és odamegy hozzád, ne egyből elbodált neki a játékát, simogasd, szeretgesd, lehet hogy azzal is ellenne, és még pihenni is tudsz közben picit
2011. jún. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi.

Azt nem tettem hozzá, de egyébként nem úgy megy, hogy odajön eldobom a játékot :) Hanem, berakom a szájába, cincálja egy kicsit, aztán kis idő múlva dobom el :)

2011. jún. 9. 12:58
 5/11 anonim ***** válasza:
van olyan kutya, amit nem motivál a játék, mert nincs benne vadász ösztön. nem kell megijedni :)
2011. jún. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amíg ilyen kicsi, nem nagyon tudsz neki olyan szabályokat felállítani, hogy pl. "nem érhet hozzá a szúnyoghálóhoz". Jobb megelőzni a bajt, ideiglenesen szerljétek le a szúnyoghálót, vagy a kutya magasságáig szereljetek rá egy furnér lemezt, aminek neki tud támaszkodni. Az enyém is állandóan kaparta a bejárati ajtót, ezért bevédtem, majd fél év múlva amikor sikerült róla leszoktatni, akkor levettem a védelmet.
2011. jún. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Még nagyon sok mindent el kell viselned mire felnő. Egy ilyen pici kutyát még szerintem nem nagyon kell erőltetni.

Ha visszagondolok a mi kutyinkra mikor pici volt, mi ennyi idősen még nem igazán tanítottuk. Amúgy is aludt-evett-pisilt-kakilt. Nem nagyon okozott károkat. Nem is tudom mit csináltunk. Igazából nem volt tudatos. Csak egyszerűen mindig velünk volt.

2011. jún. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Értem, köszi

Nagyon szeretném, ha okos lenne. Törzskönyvezett, mennénk kiállításra, versenyekre. Ezért is izgulok, hogy minél hamarabb elkezdhessem a tanítást.

2011. jún. 9. 13:28
 9/11 anonim ***** válasza:

3 napja van nálad. Még a hangodat sem ismeri teljesen. Játékot a szájba nem teszünk.

Az ilyen kis kutyának még sok alvásra van szüksége. Ne erőltesd rá magadat olyan sűrűn. Nem azért van ő, hogy az unalmadat elvigye.

Labdához javaslat:

Fogsz egy botot, rákötsz egy kb 2 m-es madzagot, a végére a labdát, és egy helyben állva, a labdát a földön húzgálod.

Nem lassan, hanem hirtelen mozdulatokkal. Ha el akarja kapni a kiskutya, néhányszor te legyél a gyorsabb, de eleinte sűrűn engedd győzni. Amikor megfogja a labdát, kicsit próbáld kihúzni a szájából. Eleinte lehet, könnyen fog menni, de egy idő után már ragaszkodni fog hozzá. Ha fogja, engedd kicsit szaladgálni vele, amennyit a madzag enged. Ha be akarod fejezni, és a szájában van a játék, közelébe mész, kicsit megsimized és kiveszed a szájából, miközben mondod: ERESZD!

2011. jún. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. jún. 9. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!