Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám megtanítani,...

Hogyan tudnám megtanítani, hogy adja ide a labdát?

Figyelt kérdés

A kutyám nem adja a labdát. Ha mondom, hogy keresd vagy h hol a labda/bot akkor elkezdi keresni és hozza is. Csak az a baj, hogy nem akarja ide adni mert ha nyúlok érte akkor elhúzza a fejét vagy elszalad. Ha azt mondom neki, hogy ül, akkor leül de a fejét elhúzza. Egyáltalán nem morog érte és nem is haragszik csak nem akarja lerakni inkább kötekedni van kedve. Akkor rakja le ha látja, hogy nem foglalkozok vele. Olyankor mindig megdicsérem de semmi. Hogyan lehet?

4 éves Vizsla

14/L


2011. jún. 9. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
én ezt két labdával tanítottam meg. amikor visszahozza az egyik labdát, mutasd neki, a másikat, hamar rá fog jönni, hogy csak akkor indul újra a játék, ha kiejti a szájában lévő dolgot. AMikor kiejtette, mondd hogy ereszd, vagy amilyen vezényszóval kérni akarod a továbbiakban, és dobd el a másik labdát. Míg elfut az új lasztiért, felveszed a régit és folytatod, a vezényszót pedig mindig ismételed, amikor kiejti a labdát a szájából. Nekünk 2 napba telt, mire elhagyhattam a másik labdát, akkorra megértette az ereszd szó jelentését is, azóta minden szuperül megy:)
2011. jún. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

14:41 véleményét osztom teljes mértékben, ne add fel, menni fog az, a vizslák okosak :)


Tessa

2011. jún. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 zsuzsabazsa ***** válasza:
Én is így csináltam. Jól írtad első.
2011. jún. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 léna.:) ***** válasza:
Először is a labdát ki kell tulajdonítanod!!! Úgy, hogy a labdát a kezedben tartod és leguggolsz hozzá és amikor a labda után kap megérinted!!! Ez csak úgy válhat be, ha NYUGODT ÉS MAGABIZTOS vagy!!! Ha már nem kap a labda után csak akkor dobd el neki, ha szemkontaktust tart!!!
2011. jún. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én jutalomfalattal szoktam tanítgatni. Mondom a kutyának hogy "add ide" és mutatom neki a falatot (virslit, vagy valami más, nagyon finom dolgot) ekkor kiejti a szájából a labdát, megkapja a virslit és nagy ölelést, dícséretet :)
2011. jún. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!