Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit mondjak neki? Sajnálom...

Mit mondjak neki? Sajnálom szegény kutyát.

Figyelt kérdés

Barátnőmék évente minimum egyszer pároztatják a szuka kutyájukat. A kicsiket 35.000Ft/kutya áron adják el 1 oltással, és 1 féregtelenítéssel. Teljes mértékig (és ezt be is ismerik) a pénz miatt csinálják, hogy "ha már nálunk van a kutya, legyen haszna is". A szuka kutyának kihullott a szőre, agresszív idegenekkel, 6 éves korára úgy néz ki, mintha 2szer annyi lenne. Rossz ránézni.

Egy fekete-fehér bichonról van szó.


Amiért kiakadtam, hogy új kutyát akarnak, egy huskyt és persze nőstényt, hogy őt is szaporíthassák.


A kutyáknak nincs törzskönyve.

Mit tudnék mondani nekik?


2011. jún. 9. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
"A kurv@ anyátokat!" <- minimum.
2011. jún. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármit mondasz nekik,nem sokat fog érni.
2011. jún. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 levcsak ***** válasza:
100%
kérdezd meg a barátnödet mi lenne ha évente kéne szüljön ő is?
2011. jún. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hamarosan bevezetik az ebadót. És szerintem szigorítanak a chipen is. Aszem.

Ha van egy ivaros kutyája akkor adót kell utána fizetnie. Ha kettő lesz akkor dupla annyit kell majd fizetni. De az is lehet, hogy az önkormányzat nem engedélyezi a két eb tartását. ( ezt is szigorítják )

És chip nélkül eladni kölyköt elvileg már ma se lehet, de ha szigorítanak rajta, akkor komoy pénzbírságra számíthatnak.

2011. jún. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
pl. büncselekmény amit művelnek és neked állampolgári kötelességed lenne feljelenteni őket
2011. jún. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy az ilyenekre nem lehet szép szóval hatni. Nekem az jutott eszembe, hogy ha legközelebb lehoznak almot, szervezz be valakit, mintha akarna kutyát venni tőlük, aztán nyomja fel őket, hogy chip nélkül adják el a kölyköket. Talán egy kis bírság elrettentené őket a további szaporításról.
2011. jún. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mutasd meg nekik ezt, mert ők sem sokban különböznek azoktól, akik miatt ezek a kutyák ide jutottak:

[link]

2011. jún. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, azt biztos hogy meg fogják engedni hogy legalább 2 kutyája legyen, hiszen még a híres agility versenyzőnknek (értve ezzel Tóth Ágit, akihez mi jártunk) is több mint 2-3 kutyájuk van. Nekem például 3... És most jön a negyedik.

Az ebadó évente 3000 ft körül lenne, és lehet kérvényt benyújtani olyanoknak, akik nem tudják fizetni. Emellett chippezett és/vagy menhelyről örökbefogadott kutyák mentesülnek az ebadótól, ezzel szeretnék gyakoribbá tenni az örökbefogadást.

A kutyáim chippel rendelkeznek, nyáron letesszük 2 kutyámmal a BH vizsgát, egy már öreg, ezért már semmi értelme.

Szóval nem egy nagy ördöngősség ez az ebadó. Régen is volt, és tenyésztők mai napig fizetik.

Amúgy a kutyusra visszatérve. Minden jó tenyésztő ha fial a kutyája, legalább 1 évig pihenteti, hogy kipihenje a sok hercehurcát, és 'normális' legyen újra. A kimerültségtől hullik a kutya szőre, és azért néz ki olyan idősnek, mert nem bírja már, nincs ideje kicsit regenerálódni a kölykök után. Azt ajánlom, szólj egy fajtamentőnek, ők segíteni fognak, én egyszer egyik barátnőm rosszul tartott beagle kutyáit mentettem így, fajtamentők segítségével.

2011. jún. 13. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!