Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya bőrén dudor? Valakinek...

Kutya bőrén dudor? Valakinek tapasztalat?

Figyelt kérdés
Sétáltatás közben a nagy fűben való ugráláskor yorki kutyámnak bőrébe belement egy apró szúros magszerű dolog. Bele is állt rendesen, mély sebet hagyott maga után. Azt hittem, hogy elmúlik majd neki, mint a sebek rendesen, de most észrevettem, hogy kis görcs/dudor maradt a helyén, és világosabb a többi részhez képest. 3 hete történt a "baleset". Hétvégén tudok majd csak állatorvoshoz menni, ezért kérem tanácsotok, hogy vajon mi lehet az, mert hétvégéig 100x eltemetem a kutyám :S
2011. jún. 9. 19:52
 1/6 Kuko válasza:
Kulancs! Azonnal vidd orvoshoz! Mert kaparja meg marja és elvertőződik és bele hal ha meg elviszed az orvos kiszedi! INGYEN! Ne várakozz!
2011. jún. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem kullancs volt, megnéztem, valami növénynek volt a valamije, először én is azt hittem, de biztos, hogy nem az volt.
2011. jún. 9. 20:05
 3/6 anonim ***** válasza:
képet linkelj be róla
2011. jún. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak is volt ilyen, ő egy berni. Neki is felsértette valami a bőrét a nyakánál, majd 1-2 héttel később megjelent egy dudor. Én megnyomtam neki, fehér valami jött belőle, majd lefertőtlenítettem. Aztán el is múlt. Szerintem nem kell a legrosszabbra gondolni, mert akkor tuti be is következik.. Nyugi. :)
2011. jún. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg toklász. Az csak befelé tud menni. Ha nincs kiszedve tolja magát befelé folyamatosan. A bemeneti nyílás pedig begennyesedik.

Próbáld ki az ujjaddal, érzel-e hegyes valamit a sebben? Ha igen, csipesszel szedd ki, amennyit bírsz. Betadinnal kezeld le. Jó lenne orvos, hogy ki tudja tisztítani, és, ha van benne valami , kiszedni.

2011. jún. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

ma megnézettem állatorvossal, semmi komoly végülis, vadhús nőtt neki oda, ahova belement a szúros valami, szóval elvileg csak esztétikailag bibis, azt mondta, hogy később sem lesz vele baj.

köszönöm a válaszokat :)

2011. jún. 12. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!