Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jól döntök?

Szerintetek jól döntök?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos német juhász szuka kutyám. Sajnos nem igen volt vele foglalkozva időhiány miatt, és most eltökéltem hogy jön a nyári szünet és foglalkozok vele.

De az a baj, hogy nagyon vad, engem nem bánt, de ha elviszem sétálni legszívesebben mindenkit megharapna, a kutyáknak nekiesne. Nem is figyel rám, nem fogad szót. Mikor találkozik egy kutyával, én meg próbálom elrángatni a kaputól, annyira agresszív, hogy már én is félek tőle, ugrál, ugat, morog, még a lábam is megkapta. (jó nem mondom hogy nagyon, nem fájt de azért elég rosszul esett)

Arra gondoltam, hogy most jön a nyári szünet, kérek egy másik kutyát, aki kicsi és most tudnék vele foglalkozni.

Még kicsi, megtanítani dolgokra.

Csak az a baj, hogy nem tudom, a mostani kutyámat hova tegyem, mi legyen vele, mert 2 kutya nem kell!

Szerintetek kérjek újat és kezdjek előre mindent vele?

Köszi


2011. jún. 9. 20:09
 1/10 léna.:) ***** válasza:
100%
úristen, dehogyis. :@ ha vele nem tudtál foglalkozni, nem kell több. irány a kutyasuli. amúgy oké, megkapod, 2 hónapos, vége a nyáriszünetnek. te 2 hónapot foglalkoztál vele aztán megint le lesz tojva, és jövő nyáron megint új kutya?
2011. jún. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivan? A kutya tartás nem úgy működik, hogy ha "rossz" visszacseréled a botlban egy másikra.

Inkább vegyél egy könyvet a kutyanevelésről. Minden kutya nevelhető.

2011. jún. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem döntesz jól. Élőlényről beszélünk, egy kutyáról, aminek a viselkedése híven tükrözi a gazda hozzáállását.
2011. jún. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

inkább próbáld meg megnevelni a mostani kutyádat. Nagyon durvának tartom, hogy olvasgatok itt elég sokat a kutyás kérdések között, és a kérdések 60%-át fel sem kellene tenni, ha egy órát utánaolvasnának az egésznek. De tényleg. Vagy egy ehhez kapcsolódó könyvet kiolvasnának, és ha betartanák a benne leírtakat, egy életre nem lenne ilyen bajuk a kutyájukkal.

Amúgy meg valószínűleg még kamasz vagy, ahogy az előttem lévő is leírta, a kutya nem egy rajzlap, hogy ha elrontottad a festményt, akkor kidobod a kukába, és előveszel egy üres papírt. Gondolj bele, mekkora érdem lenne az, ha a mostani viselkedéséből ki tudnál hozni egy jól nevelt, laza pórázon lábnál sétáló szófogadó kutyát.

Ajánlom Jan Fennel: Kutyapszichológia c. könyvét!

2011. jún. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szüleim csak akkor vettek bármilyen háziállatot, ha elolvastam róluk minimum 1 könyvet. Ami magától értetődő volt, hogy felkészülten kezdünk bele az állattartásba.
2011. jún. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

kezd ezzel!!ezek a kutyatartás alapjai:

[link]


és igen kutyasuli. nézd. a kutya nem rossz. a saját bevallásod szerint nem foglalkoztál vele, miért érdemli hogy eldobod?? a te hibád miatt kell vagy másnak szenvednie vagy egy állatnak akink az élete a kezedben van??? hogy tehetsz vagy kérdezhetsz ilyet??azt hiszed majd kapsz egy kutyát aki magától okos meg jólnevelt lesz??a kulcsszó a jólNEVELT!! ha van benned még egy minimális emberség, nem mégegy kutyának szánod azt a sorsot h eldobod, hanem ezt az egyet mented meg hamár a kezedbe lett helyezve az élete!

2011. jún. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

látszik is a neveltetésed. a szüleid ezek szerint szivesen kicserélik akár évente a "hibás" kutyát.

miért nem olvastál legalább 1 könyvet róluk?? tudod, úgy ahogy a gyerek a szülei tükörképe úgy van ez kutyákkal és gazdáikkal.

2011. jún. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 panettone ***** válasza:

"2 kutya nem kell! " Neked babám egy is sok!

Mégis mi a fenéért akarnál még egyet elrontani? És ha a következő is ilyen lesz? Amire lássuk be meg van az esély ha ilyen következetes gazdi vagy!

Javaslom ha már ennyire elszánt vagy akkor rendezzétek a kutya sorsát úgy ahogy illik.

Ivartalanítsátok és keressetek neki megfelelő családot akik képesek rászánni az időt és megnevelik...

Utánna esetleg próbálkozz másik kutyával, de kétlem hogy a kutyában lenne a hiba...de ha mégis kiderülne, hogy a njucitok tényleg nevelhetetlen "idegbeteg" akkor talán lehetne reklamálni a tenyéztőnél...normális kennelből alig-alig van esély rá, hogy ilyen kutya kerül ki.


Remélem képes vagy ezt a helyzetet kihívásnak felfogni és neki állsz kiművelni magad kutyakiképzésből és álom kutyát faragsz a rosszcsontból. Sok sikert hozzá. Esetleg segítség ha beírod a goole-ba hogy scribd onnan tölthetsz le kutyés könyveket, hidd el ha feladod arra hivatkozva hogy a kutyával van a baj akkor a következővel ugyanilyen problémák lesznek.

2011. jún. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kutya a gazdájának a tükörképe. Amikor ránézel a mostani kutyádra, jusson eszedbe, hogy ez vagy te! Szomorú, igaz?! Érdemes lenne a szüleidnek téged is lecserélni, hátha a következő gyerekük jobb lesz, nem? Vagy esetleg felvállalod, hogy eddig nem foglalkoztál a kutyáddal és nekiállsz kijavítani amit elrontottál. Irány a kutyasuli, rád férne egy kis jellemformálás! Új kutyát semmiképp se akarj!
2011. jún. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nem lenne jó döntés szerintem hogy egy másik kutyát kérj. Javaslom hogy nézd A National Geographicon A csodálatos kutyadoki című műsort nagyon sok mindent meg lehet belőle tanulni, de ha nincs ilyen csatornád akkor könyv is belőle ugyan ezzel a címmel: A csodálatos kutyadoki (Cesar Millan - Melissa Jo Peltier) internetről is meglehet rendelni.

Ez a könyv és műsor pont az ilyen dolgokkal foglalkozik hogy mit kell tenni ha a kutya nem hallgat ránk ő akar lenni a falkavezér. Nagyon hasznos!

2011. jún. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!