Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az igazsag? Tudomany vagy...

Mi az igazsag? Tudomany vagy Tapasztalat? Mindketto?

Figyelt kérdés

Minden kutya gazdanak a velemenyere lennek kivancsi. Tudjatok, hogy meg a felso tagozatosoknak, de talan nehanyotok jobban emlekszik a kozep iskolara (persze azert a diakok velemenye is erdekel;) arrol hogy azt tanitottak, hogy a kutyak is a tobbi allattal egyutt csak feltetlen v. felteteles reflexekkel (betanult osztonbeli reakciokkal) cselekszik, vagy hogy a kutyanak nincsenek erzesei. Mi a velemenyetek? szerintetek titeket szeret a kutyatok? latod, hogy vannak erzesei?

amugy nem vagyok gazdi, de nagyon szeretnek egy kutyat magamnak, mert hiszek azert abban, hogy egy kutya lehet a baratom.


2011. jún. 9. 22:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Igenis vannak érzései teljesen mindegy ki mit mond ez így van!!!
2011. jún. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Bizony hogy vannak érzéséi:)
2011. jún. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek érzéseik? Hát, nekünk ilyet nem tanítottak. Az ok, hogy ösztönlények, és nem képesek olyan összetett gondolkodásra, mint az emberek, de hogy ne lennének érzéseik... baromság. És persze, lehet a barátod. Nem véletlenül mondják rájuk, hogy az ember legjobb barátja. :)
2011. jún. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
a feltétlen reflex az amikor a kutya elé leteszed a kaját és el kezd folyni a nyála. feltételes reflex az amikor csengetsz kaját adsz folyik a nyál. egy idő után a csengőre is folyik a nyál. egyszerüen megfogalmazva. mondhatjuk tapasztalatnak is, így tanulnak, pozitiv vagy negativ megerősítés alapján ez teljesen korrekt, mindenki így tanul tulajdonképpen. valami történik, vagy valamit csinálok és valami lesz a következménye. ha pofánvágok valakit az haragudni fog. ok és okozat, megjegyzi, ez teljesen ok. érzelmei vannak. nyugodt vagy fél vagy "haragos", különböző viselkedési formákhoz kapcsolva, ezek jórészt ösztönösek. pl minden kutya behúzza a farkát ha fél, minden kutya vicsorog ha támadni akar, minden kutya csóválja a farkát ha "boldog". de az hogy mikor van oka boldognak, félősnek, vagy haragosnak lennie, előzetes tapasztalatokon múlik. remélem viszonylag jól elmagyaráztam.
2011. jún. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 kutyák és macskák ***** válasza:
Amikor belépsz az ajtón, és a kutyád úgy csóválja a farkát, hogy az egész teste mozog, ez az öröm jele. Ezzel azt mondja de jó, hogy végre megjöttél már úgy vártalak! Az öröm, a harag, a félelem ezek mind érzések, és ha nincs is kutyád, biztos láttál már kutyát aki örömében majd szét esett, aki haragjában morgott, aki félelmében behúzott füllel-farokkal lapított.
2011. jún. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon jó kérdés:) Röviden leírom a véleményem.

Szerintem a kutyáknak nincsenek gondolataik, vagy legalábbis nem úgy, ahogy mi emberek képesek vagyunk gondolkozni. Az én tapasztalatom is az, hogy a kutyák képességei az ösztönből, illetve a pavlovi reflexből fakadnak.

A kutyám ragaszkodik hozzám, mert engem tekint a falkavezérnek - ezen a szinten kell, hogy legyen valamiféle értelmük, hiszen megtanulta, hogy mit tehet és mit nem tehet a felette álló egyeddel szemben. De talán ez is a p.reflex, mert tudja, hogy miért jár dicséret, miért jár szidás.

Megtanulta, hogy tőlem függ, hogy kap e élelmet, vagy sem.

Amikor még ivarérett volt, és egy tüzelés alkalmával megjelent egy kan kutya a semmiből, rászóltam a kutyámra, hogy azonnal üljön le, és maradjon úgy. Pedig akkor már a kan felvevős időszakban volt, mégis azt csinálta, amit én mondtam neki, és nem azt, amit az ösztönei diktáltak.


Nehéz megfogalmazni ezt a dolgot...szerintem a kutyák "értelmének" nagyon sok kiskapuja nincs még feltárva az emberek előtt.

Hogy vannak e érzelmeik? Szívem szerint rávágnám, hogy természetesen. De ha jobban belegondolok, lehet, hogy minden irányomba kimutatott "érzése" kizárólag annak falkavezérnek szól, akitől ő függ?

A lelkem mélyén mégis tudom, hogy a kutyám belehalna, ha elveszítenénk egymást. És ha az egy kutya lelke sérül, akkor kell, hogy legyen valami, ami több, mint az ösztönök:)

És nem véletlenül van az a mondás, hogy a kutya az ember legjobb barátja. Ez így igaz.

2011. jún. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
biztos hallottál már arról is hogy (aminek véletlenül se jut az eszembe a neve most) az ún fehér köpeny dologról. amikor elöször viszed az orvoshoz a kutyád, akkor semmi gond nélkül bemegy veled stb. aztán kap egy két szurit, rájön hogy ez nem buli, és utána úgy kell majd behúzni. emellett ha valamilyen dolog nem kap tovább megerősítést, pl csengetsz de nem kap kaját utána, sokszor, egy idő után már nem fog folyni a nyála a csengőre.
2011. jún. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Amikor az egyik kutyám meghalt és a másik megnézte közelről a testét (megszaglászta) iszonyatos nyüszítésbe kezdett és elvonult a sarokba, úgy viselkedett, ahogy még sohasem láttam őt. Tudom, hogy felfogta (vagy érezte), hogy a társa meghalt és a mérhetetlen szomorúságot is láttam rajta. A múltkor véletlenül előkerült a halott kutyám egyik régi játéka és ahogy megszagolta a kutya, egyből elkezdett nyüszítgetni, elvitte a helyére a játékot, nyalogatta (közben "sírdogált") majd elaludt vele, úgy kellett ellopnom tőle a játékot, nehogy depressziós legyen miatta... Akárki akármit mond, az én véleményem, hogy a kutyáknak vannak érzelmeik.
2011. jún. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A reflex és az érzelem nem ugyanaz.
2011. jún. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
egyértelmüen vannak, de teljesen összeegyeztethető az etológia szabályaival! nyílván a valóság megfigyelésén alapult a törvények megalkotása és nem a törvények voltak előbb és azt próbáljuk ráhúzni a valóságra! nem értem hol az ellentmondás a tudomány és tapasztalat között? megfogalmazás kérdése az egész! akinek meg van szeme az látja hogy minden élőlény produkál valamit a környezeti ingerekre! ettől élő az élő! azt hogy ezt most hogyan teszi azok között vannak különbségek. a kutya elég magas szinten van az állatok között, főleg az életmódja miatt, fejlett kommunikációval, ki kell tudja fejezni mit akar és a másiknak meg fel kell fognia ezt. az egysejtűnek is van motivációja, nyilván felfelé az evolúciós ranglétrán a motiváció bizonyos fokig bonyolódik,színesedik, így fejlődik az élőlény "pszichéje". nagyot dob a dolgon hogy a kutya falka állat. a magányosan élő állatoknak nincs kialakult rituálé szerü fenyegető magatartása, általába minden jel nélkül egyszer csak támadnak, amik csoportban élnek, ha nem akarnak állandóan vérontást (bután megfogalmazva) kell hogy tudják tudatni a másikkal hogy hé haver pikkelek rád most kotródj arrébb egy kicsit. érted a különbséget? a motiváció mindkettőnél ugyan az: TŰNÉS INNEN! a megoldás teljesen más. Az "érzelem =motiváció" ugyan az, a kifejezése más. A kutyáknak sok belső állapotot sok motivációt, sok érzelmet kell tudni kifejezni. Ezért van "lelkül" amit nem kell lenézni, biztos mi sem müködünk sokkal másként, csak bonyolódik a program. Az elvek ugyan azok.
2011. jún. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!